• Reklama
Forum Technika Common Rail Ogólne [E46] 320d 150KM - gdzie jest sterownik świec ?
Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

[E46] 320d 150KM - gdzie jest sterownik świec ?

Postautor: pasek TDI » 28 sty 2010 08:22

Witam wszystkich, jestem nowy na forum więc z góry przepraszam jeżeli piszę w złej zakładce.

Niedawno zakupiłem bmw jak w temacie i po naczytaniu się o klapkach w kolektorze postanowiłem je zdemontować. Mam już ściągnięty kolektor i korzystając z dostępu chciałem sprawdzić, ewentualnie wymienić sterownik świec żarowych. Niestety albo patrze nie tam gdzie trzeba albo go poprostu od strony kolektora go nie zobaczę. Może mi ktoś powiedzieć gdzie on dokładnie jest? Wyczytałem na forum że gdzieś koło rozrusznika, ale poza czarną plastikową osłoną nie dostrzegłem żadnego pudełka. Jak wygląda sam sterownik wiem.... ale to chyba za mało by go znaleźć.
pasek TDI
Świeżak
Świeżak

Rocznik: 0

E46 320d 150KM - gdzie jest sterownik świec ?

Postautor: Szamil » 28 sty 2010 09:44

Witam,

aprzepraszam byc moze za pytanie, ale czy objawia sie jakas zla praca ten sterowniki? Dlaczego chcesz go wymieniac?
W sumie pierwsze slysze zeby ktos "to" wymienial.

Pozdrawiam
Rzuc okiem na moje byłe 540i

Obrazek
Awatar użytkownika
Szamil
Bywalec

Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie

Postautor: pasek TDI » 28 sty 2010 11:46

przyszedł mróz i objaw następujący... kontrolka świeci pół sekundy, może jedną. kręce pare sekund rozrusznikiem i nic, krece drugi raz max dwie sekundy i jakby miał ochote złapać ale niestety nic. Kręce trzeci raz identycznie jak za drugim i wreszcie za czwartym pali od strzała. Ale potrzebuje pare sekund żeby na wszystkich cylindrach zacząć pracować.
Sprawdze dziś świece ale jak bedą ok to mi zostanie do sprawdzenia sterownik i jego zasilanie (słyszałem że bezpiecznik F104 na przewodzie zasilającym sterownik potrafi sie spalić. Wiec chcąc to wszystko sprawdzić musze ustalić gdzie on jest.
pasek TDI
Świeżak
Świeżak

Postautor: Szamil » 30 sty 2010 14:57

Witam,

tak jak napisales zacznij od sprawdzenia swiec, bo cos mi sie wydaje ze to one beda winne.

Pozdrawiam
Rzuc okiem na moje byłe 540i

Obrazek
Awatar użytkownika
Szamil
Bywalec

Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie

Postautor: warrior666 » 02 lut 2010 10:06

Witam. Do sterownika lepiej dostać się od spodu auta. Ściągasz ta metalową osłonę i taką małą plastikową z lewej strony stojąc w kierunku jazdy. Pod rozrusznikiem jest kwadratowa puszka do której dochodzą 2 kostki. Jest to częsta usterka w tych silnikach. Mnie niestety też czeka wymiana tego, bo świece sprawdzałem i są ok. Koszt nowego modułu ok 400zł. Bezpiecznik 104 jest w 136 konnych silnikach. W 150 zasilanie na sterowniku świec jest stałe i podawane bezpośrednio z rozrusznika grubym czerwonym kablem. Powodzenia
warrior666
Świeżak
Świeżak

dzięki bardzo za pomoc

Postautor: pasek TDI » 02 lut 2010 19:13

kolektor już złożyłem, wymieniłem tylko jedną swiecę, pozostałe były dobre. W temacie sterownika i kosztów - w minionym tygodniu wymieniał kolega w łodzi sterownik, koszt sterownika+wymiana+podpięcie pod komputer 470 pln (bez rachunku).
pasek TDI
Świeżak
Świeżak

Postautor: jacekmury1 » 06 lut 2010 22:52

pasek TDI pisze:kolektor już złożyłem, wymieniłem tylko jedną swiecę, pozostałe były dobre. W temacie sterownika i kosztów - w minionym tygodniu wymieniał kolega w łodzi sterownik, koszt sterownika+wymiana+podpięcie pod komputer 470 pln (bez rachunku).

zawsze sie wymienia komplet swiec a nie tylko te ktore sa zepsute
jacekmury1
Świeżak
Świeżak

Wróć do Ogólne