E34 524 TD automat

Porady na co zwrócić uwagę i jak kupować, opinie o bieżących ogłoszeniach sprzedaży.
Chcesz kupić? Bądź spokojniejszy - zapytaj!

Moderator: Moderatorzy

bartekbyd
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2010, 1:47
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie

E34 524 TD automat

Post autor: bartekbyd »

Witam jestem na forum nowy. Mam zamiar kupić BMW E34 524 TD z automatem. Na co zwrócić szczególną uwagę? Jakie jest spalanie takiego auta? Czy jeśli auto jak odpala na zimnym silniku to trzeba go trochę zakręcić około 5sek. oznacza coś złego czy tylko świece żarowe do wymiany? Byłem oglądałem samochód silnik bez wycieków turbo działa tyle że z tym odpalaniem jest ciężko... A jakie są opinie na temat automatu?? Silnik napewno nie jest zarżnięty przez automat. Co najczęsciej siada w 2.4 td?? Proszę o pomoc...Dotychczas miałem e34 ale 525i i kilka e30...
Awatar użytkownika
lucasdj
Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 10 maja 2009, 2:42
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

E34 524 TD automat

Post autor: lucasdj »

Przede wszystkim jak odpala na ciepłym tzn. zagrzany silnik i dwadzieścia minut do pół godziny od zgaszenia. Jeśli ok to pompa jeszcze działa prawidłowo (no chyba, że wskazówka temp. jest powyżej niebieskiego pola i zapala się kontrolka świec żarowych przed rozruchem - to oznacza cudo z allegro pod maską i pompa złom).
Turbo dziura i dymek z tyłu samochodu - jak nie ma to ok. (poza normalną chmurką przy dodaniu gazu jak to w dieslu)
Blacharka!!! Ranty nadkoli tył, podłoga pod tylną kanapą, podłoga pod nogami z przodu w stronę kół - klasyczne miejsca.
Drganie silnika przy pewnych obrotach - pompa, dwumas...

...zdrowego TD i TDS nikt nie sprzedaje! więc musisz się liczyć z jakimś wkładem finansowym w autko na dzień dobry. Później autko Ci się za to odwdzięczy :)
Ekspert to ktoś, kto popełnił już wszystkie błędy.

Zupełnie jak TDS :)
ODPOWIEDZ