330d M57N, cykające wtryskiwacze CR

Tematy dotyczące układu paliwowego, mechanizmu CR i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

haskilz zamość
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 330d
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie

Re: 330d M57N, cykające wtryskiwacze CR

Post autor: haskilz zamość »

mam małe pytanie czy słup silnika w 184 km i 204 km to to samo czy nie na chamowniach pokazuja ze do silnika 330 zakładaja wtryski z e60 535 i czy ta róznica koni to osprzet czy rzeczywiście inny kompletnie silnik
Dominik86
Bywalec
Posty: 200
Rejestracja: 08 gru 2009, 17:43
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 330d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie

Re: 330d M57N, cykające wtryskiwacze CR

Post autor: Dominik86 »

oba silnik sa 330... tylko 204 sa CR 2 generacji, tak samo jak w 535d z e60 i można je przełożyć
SEBA6
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2012, 19:06
Seria: E38
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: 530d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie

Re: 330d M57N, cykające wtryskiwacze CR

Post autor: SEBA6 »

Witam.Padły mi wtryskiwacze miałem problemy z zapalaniem silnika i jak już zapalił bardzo nierówno pracował. Kupiłem używane niby sprawne wtryskiwacze Common Rail po 200 zł sztuka. Po zamontowaniu i przy pierwszym odpaleniu pojawił się dziwny klekot (cykanie) jak by zawory klepały , ale tu jest hydraulika więc to nie zawory. Na wolnych obrotach nie było tak źle , ale jak przyspieszałem dźwięk się nasilał i później trochę się wyciszał. Pojechałem na kompa ,żeby zobaczyć co się dzieje i tu zdziwienie żadnych usterek, a silnik klepie. W Białymstoku objeździłem chyba wszystkich fachowców i co warsztat to inna diagnoza. Będąc na trasie zajechałem do ASO BMW, żeby ktoś posłuchał mojego silnika. Przyszedł jakiś kierownik serwisu odpaliłem auto, a on ku mojemu zdumieniu od razu zapytał się czy coś robiłem z wtryskami. Powiedziałem ,że są założone używane dobre bo sprawdzone. Gość powiedział, że wszystko wskazuje po objawach na wtryski i trzeba wyciągnąć i jeszcze raz sprawdzić. Poleciło mi BMW, Bosch Service http://www.wtryskiwacz.com mówią, że ta pracownia ma jakąś trzecią fazę regeneracji wtryskiwaczy Common Rail gdzie bardzo dokładnie można sprawdzić wtryskiwacz. Poczytałem trochę w necie o tej pracowni i mają faktycznie dobre opinie. Nie wiele się zastanawiając jak zajechałem do domu wydarłem ponownie wtryski i po rozmowie telefonicznej z tym warsztatem, który z rozmowy telefonicznej wydawał się bardzo sensowny i chyba znał problem tych wtryskiwaczy wysłałem wtryski. Na drugi dzień dostaje telefon i informację, że trzy wtryskiwacze są do regulacji, źle ustawione są dawki i jakiś zaworek ma zły skok. Ok Zgodziłem się na naprawę bo w końcu komuś muszę zaufać tylko martwiłem się ,że nie ma nic do wymiany tylko jakaś regulacja no ale.... Kosztowało mnie to 190 zł sztuka, czyli prawie tyle ile dałem za używki. Wtryskiwacze przyszły zamontowałem odpalam i kamień mi z serca spadł silnik zaskoczył od strzała od razu równiutko pracował, a co najważniejsze zero stuków ala zawory.Tak skończyły się moje problemy z wtryskami. Dobrze ,że odwiedziłem ASO BMW bo chyba nadal bym się zmagał z tym problemem.Byli tacy co już mi chcieli cały rozrząd wypruwać tylko się nie zgodziłem bo taka kasa za to efektu nie gwarantowali. Wniosek jest taki, że czasami warto odwiedzić drogie serwisy autoryzowane BMW ja mam po tym przypadku dobre doświadczenia. Poz
h4cker
Bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 22 lut 2012, 0:47
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 2006
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: 330d M57N, cykające wtryskiwacze CR

Post autor: h4cker »

Jeżeli mowa o 184KM a 204KM to ten drugi ma inną pojemność... http://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_M57 warto poczytać :)
Awatar użytkownika
ishi
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2010, 12:07
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2003
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Wwa

Re: 330d M57N, cykające wtryskiwacze CR

Post autor: ishi »

Czy udało Ci się ustalić co powodowało te cykanie??

U mnie od samego początku dzieje się podobnie tylko ciszej. Myślałem, że to coś z pompą vacuum bo dźwięk dochodzi z przodu kadłuba silnika.
Zrobiłem z tym kilkadziesiąt tysięcy km i nic złego się nie dzieje... tylko te cykanie z przodu silnika :shock:
..::Życie w tempie 175BPM::..
Puciek86
Świeżak
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2009, 19:26
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Lubelskie

Re: 330d M57N, cykające wtryskiwacze CR

Post autor: Puciek86 »

u mnie to cykanie bylo spowodowane tym ze wtryski miały za duże przelewy i nadawały sie tylko na śmietnik.
ODPOWIEDZ