e36 318TDS wywala płyn chłodniczy po wymianie

Tematy dotyczące układu chłodzenia silnika i legendarnych przegrzanych głowic.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
heros
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 03 lis 2011, 16:27
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Zgorzelec

e36 318TDS wywala płyn chłodniczy po wymianie

Post autor: heros »

Cześć pany Postanowiłem dziś wymienić płyn chłodniczy Odkręciłem dolny wąż wszystko zleciało Górny wąż od chłodnicy odkręciłem i przedmuchałem go aż wyleciały resztki płynu. Zakręciłem wszystko odpaliłem auto i zacząłem wlewać płyn.Pierwsze co mnie zdziwiło to to że mimo nagrzania silnika nie było ciepłego powietrza dolałem trochę płynu i dalej nic Zacząłem dodawać gazu i wypchało płyn bo zbiornik nie był zakręcony, dodam że nie ma też strumienia wody w wyrównawczym.Temp stoi w pionie Może przez to że dmuchałem w ten wąż układ tak mocno zapowietrzył się Przed wymianą wszystko było ok.

Witam ponownie dziś rano po całej nocy odkręciłem korek i okazało się że płynu ubyło ,dolałem do stanu sprawdziłem też, czy aby nie dostał się płyn do oleju ale na bagnecie był stan odpaliłem auto i przejechałem się Temp.normalnie stoi jak powinna, podczas jazdy zaczęło lecieć już ciepłe powietrze na postoju w ciąż chłodne znakiem tego ,że brakuje jeszcze płynu.Poczekam aż ostygnie doleje i powtórzę operację.Jeśli chodzi o węże to już nie były takie twarde jak wczoraj ,raczej normalne .Jeszcze nie wiem czy pojawił się strumień wody w zbiorniku wyrównawczym bo nie chciałem odkręcać korka na gorącym silniku.
Mamamuszi
Bywalec Gadulec
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2010, 17:30
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: e36 318TDS wywala płyn chłodniczy po wymianie

Post autor: Mamamuszi »

heros pisze:Cześć pany Postanowiłem dziś wymienić płyn chłodniczy Odkręciłem dolny wąż wszystko zleciało Górny wąż od chłodnicy odkręciłem i przedmuchałem go aż wyleciały resztki płynu. Zakręciłem wszystko odpaliłem auto i zacząłem wlewać płyn.Pierwsze co mnie zdziwiło to to że mimo nagrzania silnika nie było ciepłego powietrza dolałem trochę płynu i dalej nic Zacząłem dodawać gazu i wypchało płyn bo zbiornik nie był zakręcony, dodam że nie ma też strumienia wody w wyrównawczym.Temp stoi w pionie Może przez to że dmuchałem w ten wąż układ tak mocno zapowietrzył się Przed wymianą wszystko było ok.

Witam ponownie dziś rano po całej nocy odkręciłem korek i okazało się że płynu ubyło ,dolałem do stanu sprawdziłem też, czy aby nie dostał się płyn do oleju ale na bagnecie był stan odpaliłem auto i przejechałem się Temp.normalnie stoi jak powinna, podczas jazdy zaczęło lecieć już ciepłe powietrze na postoju w ciąż chłodne znakiem tego ,że brakuje jeszcze płynu.Poczekam aż ostygnie doleje i powtórzę operację.Jeśli chodzi o węże to już nie były takie twarde jak wczoraj ,raczej normalne .Jeszcze nie wiem czy pojawił się strumień wody w zbiorniku wyrównawczym bo nie chciałem odkręcać korka na gorącym silniku.
Czy ja dobrze zrozumiałem?.Odpaliłeś na pustym układzie i po tym lałeś płyn?.Ciary mnie przeszły
humanlife
Bywalec
Posty: 201
Rejestracja: 27 gru 2010, 18:15
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie

Re: e36 318TDS wywala płyn chłodniczy po wymianie

Post autor: humanlife »

Zapamiętać najpierw zalać ile się da dopiero później odpalać i ewentualnie dolewać na włączonym gorącym nawiewie na szybe nie inaczej. Jak dmuchałeś może się przytkał układ jakimś syfem i dlatego obiegu nie było
Awatar użytkownika
tdbezs
Bywalec Gadulec
Posty: 480
Rejestracja: 05 gru 2009, 14:12
Seria: E53-70
Nadwozie: SUV
Model: X5 3.0d/sd
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Chełm

Re: e36 318TDS wywala płyn chłodniczy po wymianie

Post autor: tdbezs »

Kolego, idealnym miejscem do odpowietrzania układu jest właśnie wężyk który wychodzi z chłodnicy do zbiorniczka wyrównawczego. Odkręcasz go i zalewasz auto płynem aż poleci płyn tym wężykiem.
Awatar użytkownika
adasiek185
Bywalec
Posty: 136
Rejestracja: 23 gru 2012, 12:58
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 524d/td
Rocznik: 1990
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: DZG / Zgorzelec

Re: e36 318TDS wywala płyn chłodniczy po wymianie

Post autor: adasiek185 »

najedz przednim lewym kolem na cos wyzszego, np kraweznik. Odpal az chwyci pion, cieply nawiew i sama musi sie przedmuchac. Ja tak robie i zawsze dziala jak nalezy. A co do strumyczka w wyrownawczym, nie zaobserwowalem tego zjawiska nigdy, nawet jak pompa byla nowa. Nie ma. Ale temp trzyma do pionu i ani milimetra dalej. Pozdro
Awatar użytkownika
heros
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 03 lis 2011, 16:27
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: e36 318TDS wywala płyn chłodniczy po wymianie

Post autor: heros »

Mamamuszi pisze:Czy ja dobrze zrozumiałem?.Odpaliłeś na pustym układzie i po tym lałeś płyn?.Ciary mnie przeszły
No właśnie wiem że żle zrobiłem :| ,ale silnik był zimny a wszystko działo się dosłownie przez chwilę ,bo potrzebowałem tylko obrócić auto aby stanąć na równym.Od wczoraj do dziś płyn w wyrównawczym stoi dokładnie z kreską także chyba jest ok..Tylko nie ma ogrzewania znaczy się pojawia się przy 2,5 tyś. obrotów,znakiem tego że chyba dalej jest lekko zapowietrzony
Mamamuszi
Bywalec Gadulec
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2010, 17:30
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: e36 318TDS wywala płyn chłodniczy po wymianie

Post autor: Mamamuszi »

heros pisze:
Mamamuszi pisze:Czy ja dobrze zrozumiałem?.Odpaliłeś na pustym układzie i po tym lałeś płyn?.Ciary mnie przeszły
No właśnie wiem że żle zrobiłem :| ,ale silnik był zimny a wszystko działo się dosłownie przez chwilę ,bo potrzebowałem tylko obrócić auto aby stanąć na równym.Od wczoraj do dziś płyn w wyrównawczym stoi dokładnie z kreską także chyba jest ok..Tylko nie ma ogrzewania znaczy się pojawia się przy 2,5 tyś. obrotów,znakiem tego że chyba dalej jest lekko zapowietrzony
Oby Ci się udało bez szkód wyjść z tej opresji.Nie chcę Cie martwić,ale zapowietrzanie się nagrzewnicy,to główny objaw uszkodzenia uszczelki bądz głowicy ,ale nie tylko.Bezwzględnie ,przelew z chłodnicy musi być drożny i musi się tam ciągle przelewać,[na co już koledzy zwrócili uwagę].Gdyby jakimś cudem wszystko było w porządku a nagrzewnica dalej nie grzała na mniejszych obrotach,można przydławić przekrój onego wężyka,ale ostrożnie z tym dławieniem.
Awatar użytkownika
heros
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 03 lis 2011, 16:27
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: e36 318TDS wywala płyn chłodniczy po wymianie

Post autor: heros »

no od tej felernej wymiany zrobiłem już 300km i stan poziomu płynu jest taki sam także chyba prześlizgałem się jakoś bezpiecznie przez to.O co chodzi z tym wężykiem z chłodnicy co napisał tdbezs Podobnie odpowietrzało się układ w benzynie tylko że tam przy chłodnicy był korek na gwincie i dotąd napełniało się układ aż wyleciał płyn tym otworem Tu jest to samo ??
N2O
Bywalec Wyjadacz
Posty: 779
Rejestracja: 13 lip 2009, 20:34
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 725tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Truskaw

Re: e36 318TDS wywala płyn chłodniczy po wymianie

Post autor: N2O »

Zdejmujesz wężyk z jednej strony, wydmuchujesz z niego płyn - zakładasz wężyk i dalej samo się odpowietrzy.
RANGE ROVER P38A 2.5 DSE
BMW 725 TDS
ODPOWIEDZ