BMW 8 – Coupe i Cabrio przyłapane podczas testów w ruchu ulicznym

0

Po wielu latach przerwy w produkcji będziemy mieli szansę znów podziwiać serię 8.BMW 8 Cabrio

Po wielu latach przerwy w produkcji będziemy mieli szansę znów podziwiać BMW 8. Wiele decyzji dotyczących nowych serii, np 3er coupe zastąpiona serią 4, planowana seria 9, rodzina X mająca powiększyć się o X7, wzbudza wątpliwości co do sensowności ich wprowadzania, jednak powrót do korzeni w postaci serii 8 wydaje się być strzałem w dziesiątkę.
Dla wielu z nas seria 8 jest nadal niedoścignionym marzeniem, praktycznie niespotykanym na ulicy. Po niemal 20 latach od zakończenia produkcji BMW e31, premierę mieć będzie BMW serii 8 coupe ( w 2018 roku) oraz cabrio ( w 2019 roku).
Na zdjęciach z okolic Monachium, pomimo skrupulatnego kamuflażu, można dostrzec, że będzie to jedno z najniższych i najdłuższych, luksusowych coupe w historii BMW.

BMW 8 Coupe

BMW 8 ma konkurować z Mercedes-Benz S-Class Coupe, jednak ma być zdecydowanie lżejsza, zwinniejsza niż MB, a przy tym przestronniejsza w środku. Najprawdopodobniej w gamie silników znajdziemy 3 litrowe I6, niestety 850i będzie wyposażony w V8 z turbodoładowaniem.
Kabriolet wyposażony będzie w materiałowy dach, co nie powinno być zbyt wielkim zaskoczeniem, biorąc pod uwagę testy nowej Z4 (G29) w Hiszpani, która również wyposażona została w materiałowy dach.
Dokładna data premiery, cena czy gama silników pozostają na razie nie znane.

Skomentuj

Musisz być zalogowany żeby skomentować.