Cudak na 42 kołach…

0

Znacie serwis Jalopnik (http://jalopnik.com)? Na łamach tego motoryzacyjnego serwisu ukazał się artykuł o pewnym 4-latku, który jak zapewne każdy mały chłopiec miał marzenie swojego idealnego samochodu (Help A Four-Year Old Visualize His Dream Car). Jego wujek na łamach serwisu poprosił czytelników, aby Ci jeśli są zainteresowani zabawą zaprojektowali wizualizację lub chociażby szkic takiego samochodu. Jeśli ktoś by chciał to wujek ma dostęp do drukarki 3D, więc nawet urzeczywistnienie marzenia może się ukazać w formie zabawki. :] Cóż, zadanie łatwe nie było, oto specyfikacja podana przez chłopca (jego własna fantazja!):

– to oczywiście BMW 😀
– ma 42 koła (oczywiście napęd na wszystkie 42, SIC!)
– przeniesienie mocy realizowane jest poprzez szereg mechanizmów różnicowych ZE SZPERĄ :]
– motorem jest 19 silników Porsche, każdy po 459KM, wszystkie w układzie Boxer. Obaj z wujkiem są zdania, że chłodzone powinny być układem wodnym z kompresorem. :]
– silniki łączy jedna skrzynia biegów.
– ma trzy kierownice i wszystkimi trzema można prowadzić auto w tym samym czasie 😀
– odpowiednia ilość siedzeń do tego
– bagażnik pełen zabawek, którymi można się bawić w tym bagażniku :]
– nazwa modelu to „4219ELi” (42 koła, 19 silników, wersja Extra Long i benzyna)

Cóż, co można powiedzieć – chłopięca fantazja, wszystko fajnie, kto ma dzieci ten rozumie. Ale wyobraźcie sobie, że tym pomysłem zainteresował się… amerykański oddział BMW! 😀 Poświęcili swój – jak to określił serwis – „poważny drogi korporacyjny czas” i pomogła fantazji chłopca ujrzeć światło dzienne. A oto co stworzyli:

Polecam obejrzenie galerii innych szkiców czytelników – niektóre są naprawdę „wybajerzone”. ;] Kliknijcie w źródło poniżej jeśli chcecie zobaczyć więcej.

Więcej: źródło newsa

Skomentuj

Musisz być zalogowany żeby skomentować.