Czy M3 może być oszczędne?

3

Wiele osób, mniej lub bardziej związanych z marka BMW, zadaje sobie pytanie czy kultowa seria M może bć oszczędna… Firma BMW wychodząc na przeciw oczekiwaniom ekologów i dostosowując swoje pojazdy do coraz bardziej wysrubowanych norm emisji spalin, postanowiło wyposażyć nowe BMW M3 w funkcję Auto Start/Stop, znaną m.in. z modelu 1er.


Nowe M3 debiutujące na rynku motoryzacyjnym wiosną 2010 roku, napędzane będzie 4 litrowym V8 o mocy 309kW/ 420KM.
Jak donosi BMW nowa „emka” będzie pierwszym modelem z tej stajni, wyposażonym w funkcje Auto Start/Stop w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów. M3 coupe, cabrio oraz sedan wyposażone w tę funkcję oraz automatyczną, 7-biegową skrzynię zadowalać się bedą około 11 litrami na 100km, a wyposażone w 6 biegowy manual około 12,5 litra na 100km.

Dzięki temu systemowi, stojąc w korku silnik będzie automatycznie wyłączany, a gdy możliwa będzie kontynuacja jazdy, automatycznie odpalany, bez jakichkolwiek opóźnień.
Co ciekawe, opcja ta będzie dostępna jedynie na rynek europejski.

Tagi: ,

3 komentarze

  1. Marciino pisze:

    Ciekawe ile rzeczywiście osób, przy wyborze tego modelu będzie się kierowało tym, jaki to on jest ekonomiczny 8) i że posiada system start/stop. A samo auto jest przepiękne 🙄

  2. Jawor pisze:

    Widać jakie są preferencje na rynku europejskim. Ciekawe kiedy Mki zaczną w Dieslu wychodzić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  3. wojtek_blekitny pisze:

    Jeśli będą to np. zmodyfikowane jednostki z 745d, to ja jestem za 🙂

Skomentuj

Musisz być zalogowany żeby skomentować.