Znaleziono 166 wyników

autor: tomek_olecko
15 gru 2009, 9:11
Forum: Ogólne
Temat: Mocniejsze sprzegło do bmw 318 tds
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1550

Mocniejsze sprzegło do bmw 318 tds

Ja mam założone seryjne sprzeglo, LUKa - zrobilem na nim juz 50 tys, km, z chipem i niekiedy strzelaniem ze sprzegla zeby samochod bokiem postawic i nic sie nie dzieje, nie slizga sie itp.
autor: tomek_olecko
11 lis 2009, 10:22
Forum: Materiały eksploatacyjne
Temat: [E36] Jaki mam wlac olej przy przeb. 210tys.km??
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3622

5,5 litra
autor: tomek_olecko
10 lis 2009, 11:06
Forum: Kupuję diesla...
Temat: [TDS] e36 ? e34 ? jakies inne ?
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7073

Sorry ze sie wtrace ale 318 po chipie chyba jest zwawsza niz 325 TD, takie mialem odczucia po przejazdzce obydwoma.
autor: tomek_olecko
09 lis 2009, 16:27
Forum: Spalanie i paliwa
Temat: SPALANIE A CHIP TUNING
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 30962

\Ja juz zrobilem w te 8 miesiecy jakies 40kkm i nic sie nie dzieje. Nic sie nie urwalo, mimo ze nie raz agresywnie ruszalem (opony 215/45/r17).
autor: tomek_olecko
09 lis 2009, 16:21
Forum: Ogólne
Temat: Wymiana łożysk kół w e36
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 9922

Ja ostatnio zmienialem tylnie lozyska u siebie w e36, ja mialem duzo roboty bo mi sie sruby pourywaly wszystkie, nikt ich nie ruszal chyba od nowosci, byle az zgnite w srodku, pamietaj o ustawieniu zbieznosci po wymianie, bo srube od kata kol tylnych trzeba odkrecic jak dobrze pamietam ;>
autor: tomek_olecko
05 lis 2009, 10:23
Forum: Elektryka/Elektronika
Temat: [E36] Zmiana przebiegu po wymianie zegarów !!!
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3970

dziwne :P ja zmienialem swoje zegary na angielskie, mialy chyba z 300 tys. mil przebiegu, potem wrocilem do swoich europejskich i przebieg byl jaki byl, chyba jakies 230 tys.
autor: tomek_olecko
05 lis 2009, 10:22
Forum: Elektryka/Elektronika
Temat: Interfejs BMW pod Carsoft 6.5
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 11189

Dokladnie, ostatnio podpinalismy tdsa z 93 roku CDIFem i live data itp wszystko chodzi, tylko fejs jest troszke gorszy niż podróby z allegro :)
autor: tomek_olecko
30 paź 2009, 9:56
Forum: Elektryka/Elektronika
Temat: Co to właściwie jest?? Chip box czy coś innego??
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2248

No u mnie były 3 pokretla, koles na hamowni to ustawial, ja sam pozniej przypadkiem pokrecilem tym i samochod mi zaczal dymic jak szalony :P
autor: tomek_olecko
27 paź 2009, 15:56
Forum: Elektryka/Elektronika
Temat: Co to właściwie jest?? Chip box czy coś innego??
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2248

Ja miałem w ten sam spodób podpiętego w anglii boxa do swojego tdsa - wlutowane kilka przewodów we wtyczke do ECU, na końcu tego złącze COM i box, z 3 pokretlami do regulacji dawki itp. - tyle, że u mnie zmieniało to osiągi.
autor: tomek_olecko
27 paź 2009, 15:50
Forum: Elektryka/Elektronika
Temat: Interfejs BMW pod Carsoft 6.5
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 11189

Ja do diagnozy bmw uzywam CDIF2 ale toto kosztuje duuuzo wiecej, ale ma i parametry i odczytuje i kasuje bledy itp.
autor: tomek_olecko
21 wrz 2009, 15:23
Forum: Ogólne
Temat: [E34] cięzko wkręca się na obroty
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 2831

Przy zdechnietym nastawniku objawy nie muszą być stałe, może właśnie co jakiś czas się zaawieszać.
autor: tomek_olecko
15 wrz 2009, 13:23
Forum: Mechanika, blacharka i inne
Temat: E36 - Wygłuszenie bagażnika
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2466

No właśnie a u mnie tablica o centymetr prawie odskakuje wredna bestia:P mam skrzynkę basową z głośnikiem polkaudio 10'' 540W + wzmacniacz Toxic (jakaś chinszczyzna pewnie kupiona w anglii) 1500W zmostkowane do suba. Na radyjku SONY CDX-GT828U brzmi nieźle, mimo seryjnych głośników z przodu.
autor: tomek_olecko
14 wrz 2009, 15:10
Forum: Elektryka/Elektronika
Temat: [E39] wentylator dmuchawa nie działa proszę o pomoc
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1566

Jak sprawdzisz bezpieczniki itp. jeż Ci działa to możesz jeszcze wydrzeć sam silnik dmuchawy, w e36 trzeba rozebrać troszku podszybie i można to wyjąć, nie wiem niestety jak jest w e39. Te silniki dość często zdychają chyba.
autor: tomek_olecko
14 wrz 2009, 15:07
Forum: Elektryka/Elektronika
Temat: [E36] POMOCY - Zegary wariuja?!
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3061

Właz do baku masz w bagażniku, zdejmij wykładzine na pewno zobaczysz. Okrągły plastik.


A w sprawie zegarów, w moich starych zegarach ktoś nieumiejętnie przebieg zmienił przez co miałem też taką dyskoteke, aż do czasu jak się pojawiło "CODE" zamiast przebiegu i wszystko zgasło.
autor: tomek_olecko
14 wrz 2009, 15:05
Forum: Mechanika, blacharka i inne
Temat: E36 - Wygłuszenie bagażnika
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2466

Dokładnie, przy słuchaniu muzyki, zdjąłem tablicę i ramkę i dalej trzesczalo, cały bagażnik się rusza. Spróbuje patent z zamkiem, może to to własnie drży. Pułka na szczęście dźwięków nie wydaje ;)
autor: tomek_olecko
12 wrz 2009, 12:54
Forum: Ogólne
Temat: Pomocy duzy problem z tylnim zawieszeniem !!!!
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2030

Geometrie sprawdzali - a kąty kół sprawdzali?;>
autor: tomek_olecko
12 wrz 2009, 12:53
Forum: Elektryka/Elektronika
Temat: [E36] POMOCY - Zegary wariuja?!
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3061

Ja miałem to samo, zegary gasły, po uderzeniu w nie od góry się zapalały, wyrobione było gniazdo na kostki w zegarze - u mnie wymiana zegarów pomogła.
autor: tomek_olecko
12 wrz 2009, 12:00
Forum: Mechanika, blacharka i inne
Temat: E36 - Wygłuszenie bagażnika
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2466

E36 - Wygłuszenie bagażnika

Mam takie pytanie, od jakiegoś czasu zmagam się z drgająca tablicą rejestracyjną. Próbowałem ja przyklejać itp, ale ostatnio ja odkręciłem całkiem z ramką a klapa dalej trzeszczył. Myślicie, że da coś wyklejenie tylnej klapy matami wygłuszającymi?
autor: tomek_olecko
23 lip 2009, 15:12
Forum: Turbo
Temat: turbo sie zawiesza
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 5988

Przeganiasz czasem samochód czy raczej spokojnie jezdzisz? Czesto od zbyt spokojnej jazdy turbiny sie zacinaja - zbyt duzo nagaru i "zmienna geometria" przestaje byc zmienna :P Pomaga wymontowanie i przeczyszczenie turba.
autor: tomek_olecko
15 cze 2009, 15:56
Forum: Turbo
Temat: Najgorszy scenariusz- Turbo padło
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5481

Oj stukanie w silniku przy padnietym turbie to nic dobrego, przy samozaplonie strasznie stuka silnik.