Znaleziono 71 wyników

autor: arcabuz
14 cze 2009, 19:35
Forum: Kupuję diesla...
Temat: Pomocy koledzy w zakupie...
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7068

pod listwą drzwi często zbiera się woda więc popatrz tam czy nie ma korozji. Myślę że cena e36 wynika z popularności trójek, ludzie boją się piątek bo są trochę droższe w utrzymaniu.
autor: arcabuz
14 cze 2009, 19:06
Forum: Kupuję diesla...
Temat: Pomocy koledzy w zakupie...
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7068

E34 to jednak klasa wyższa a E36 to takie "wozidełko", w zależności od gustu ale wolę duże i wygodne auta, polecam E34 :mrgreen:
autor: arcabuz
07 cze 2009, 21:17
Forum: Ogólne
Temat: Wycieki w okolicach baku paliwa
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1890

nie tankuj do pełna a nie będzie ci ciekło :)) ja mam ten sam problem ale tylko wtedy jak zaleje do pełna.
autor: arcabuz
15 mar 2009, 11:43
Forum: Ogólne
Temat: E34 2.5 td dostał "czkawki"
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 3137

obserwuj dalej może to faktycznie wina tego paliwa
autor: arcabuz
15 mar 2009, 10:54
Forum: Układ paliwowy
Temat: Koszty napraw POMP WTRYSKOWYCH
Odpowiedzi: 147
Odsłony: 56106

remont pompy wkładając uzywany nastawnik ale dobry to ok 2000 zł i nie rzadko rozrząd trzeba też wymienić.
autor: arcabuz
15 mar 2009, 10:36
Forum: Ogólne
Temat: E34 2.5 td dostał "czkawki"
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 3137

U mnie było podobnie i z czasem nasilało się coraz bardziej, również musiałem wyremontować pompę wtryskową ( zmiana nastawnika )
autor: arcabuz
16 lis 2008, 12:03
Forum: Ogólne
Temat: PROBLEM Z MOIM BMW- Kto Pomoże.. !!!!! please
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1250

masz do wymiany pompkę paliwa w zbiorniku.
autor: arcabuz
16 lis 2008, 11:59
Forum: Kupuję diesla...
Temat: Pomocy koledzy w zakupie...
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7068

Uszkodzona pompa wtryskowa :

- ciężko odpala na ciepłym
- falujące obroty
- wcale nie chce odpalić na ciepłym silniku ( po ostygnięciu pali )
- uszczelki do wymiany ( z pompy cieknie ropa przeważnie na zimnym silniku )

Musisz sprawdzić te rzeczy i pamiętaj jezeli przy przebiegu ok 300 tyś pompa ...
autor: arcabuz
07 lis 2008, 21:17
Forum: Elektryka/Elektronika
Temat: wskazania OBC
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 11046

Mam dokładnie tak samo, pokazuje mi przy pełnym zbiorniku 76. Wydaje mi się ze tak maja wszystkie OBC w TDS.
autor: arcabuz
06 lis 2008, 18:33
Forum: Ogólne
Temat: GDzie jest filtr powietrza w e38 2,5 tds?? pomocy
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1249

trzeba odkręcić plastikową pokrywę z prawej strony :) ( po przeciwnej stronie od kolektora )
autor: arcabuz
06 lis 2008, 18:06
Forum: Układ paliwowy
Temat: Kilka spraw z TDS - czy to pompa?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4197

Odpalanie jest w normie, a co do falowania to zaczyna pewnie nastawnik pompy szwankować. Moją bunię tak trzęsło że miałem wrażenie jakbym traktorem jeździł. Niektórzy potrafią uderzyć w nastawnik tak że na jakiś czas to pomaga, ale jak ktoś nie wiem w które miejsce to nie polecam takich eksperymentów.
autor: arcabuz
30 paź 2008, 19:19
Forum: Układ paliwowy
Temat: Nie faluja obroty gdy auto sie toczy.
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 4512

To jakieś czary mary czy co :))
autor: arcabuz
20 paź 2008, 20:12
Forum: Układ paliwowy
Temat: Nie faluja obroty gdy auto sie toczy.
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 4512

masz zepsuty nastawnik, ja miałem te same objawy, za jakiś czas nie odpalisz auta na ciepłym.
autor: arcabuz
20 paź 2008, 20:08
Forum: Układ paliwowy
Temat: 2 problemy w bmw e34 525 tds
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 14012

masz uszkodzoną pompę wtryskową nie ma się co oszukiwać.
autor: arcabuz
08 paź 2008, 22:49
Forum: Spalanie i paliwa
Temat: Wskazanie ekonomizera, e34
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 31553

Gdy ekonomizer pokazuje ok 5 l/ 100 km to znaczy ze spalanie maleje. średnio mój pali na mieście 9 l a na trasie jadąc ze śląska do Torunia średnio 110km/h spalił mi 5,8 l/h, ale nie przekraczałem tej prędkości. Tyle pokazał mi OBC IV i tyle spalił w rzeczywistości. Normalnie jadąc 2.5 tds pali na ...
autor: arcabuz
07 paź 2008, 21:00
Forum: Układ paliwowy
Temat: Rodzaj pompy
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2295

Raczej z żadnego renaulta ani volvo nie podejdzie ci pompa do tdsa.
autor: arcabuz
06 paź 2008, 19:40
Forum: Ogólne
Temat: To dopiero zagadka
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1353

To widocznie pompę regenerował ci tzw "Heniek" u siebie w garażu. Za odpalanie na ciepłym odpowiedzialny jest regulator w pompie wtryskowej oraz rozrząd, ja miałem rozciągnięty łańcuch i było podobnie.
autor: arcabuz
09 wrz 2008, 21:50
Forum: Elektryka/Elektronika
Temat: Problem z OBC IV
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 1339

Problem z OBC IV

Witam mam następujący problem nagle przestały mi działać przyciski w OBC IV (oprócz zmiany godziny na datę tylko ten jeden działa), reszta nie reaguje. Odłączyłem na chwilę akumulator ale ni pomogło. Co to może być ????

[ Dodano : Sob Wrz 13, 2008 10:19 am ]
Dla zainteresowanych miałem ...
autor: arcabuz
07 wrz 2008, 21:40
Forum: Układ paliwowy
Temat: filtr paliwa
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2643

Jeżeli chodzi ci o pompę w zbiorniku to owszem jest tam taka siateczka. Musisz wyjąć pompę to wtedy zobaczysz tą siateczkę.
autor: arcabuz
04 wrz 2008, 22:37
Forum: Układ paliwowy
Temat: nastawnik
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2677

Nowy nastawnik w boschu kosztuje ok 2000 zł wiec 1600 zł to dobra cena