Znaleziono 12 wyników

autor: nakano
18 kwie 2016, 11:02
Forum: Ogólne
Temat: E39 525TDS -Średnie spalanie zaniżone o 3L
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3762

Re: E39 525TDS -Średnie spalanie zaniżone o 3L

OK Dziękuję!!!
autor: nakano
17 kwie 2016, 18:56
Forum: Ogólne
Temat: E39 525TDS -Średnie spalanie zaniżone o 3L
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3762

Re: E39 525TDS -Średnie spalanie zaniżone o 3L

A byłeś przy tym ustawianiu kąta wtrysku? A może zdradził Ci jakie wartości ustawił?

Nie nie byłem. Wydaje mi się że mówił ale to było prawi rok temu, pamiętam że mówił iż wartość była dwukrotna tej jaka powinna być. Też się na tym nie znam a po regulacji poprawa była znaczna więc uznałem że ...
autor: nakano
17 kwie 2016, 14:28
Forum: Ogólne
Temat: E39 525TDS -Średnie spalanie zaniżone o 3L
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3762

Re: E39 525TDS -Średnie spalanie zaniżone o 3L

W jeździe mi nie przeszkadza, ale jak już jest taka opcja to niech wskazuje poprawnie. Tak samo źle wskazuje ile jeszcze można zrobić na paliwie jakie jest w zbiorniku np. na pełnym mam ponad 1100km, szkoda że nie jest tak w rzeczywistości :wink:
autor: nakano
17 kwie 2016, 14:18
Forum: Ogólne
Temat: E39 525TDS -Średnie spalanie zaniżone o 3L
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3762

Re: E39 525TDS -Średnie spalanie zaniżone o 3L

Mam tak od czasu jak oddałem do mechanika ponieważ autko było bardzo słabe do 2 tyś. obrotów, praktycznie nie można było ruszyć pod górę bez dużego gazy. Znowu powyżej 2 tyś. dostawał mocnego kopa. Mechanik powiedział że zapłon był bardzo przyśpieszony i go ustawił tak jak ma być a i jeżeli dobrze ...
autor: nakano
15 kwie 2016, 18:36
Forum: Ogólne
Temat: E39 525TDS -Średnie spalanie zaniżone o 3L
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3762

E39 525TDS -Średnie spalanie zaniżone o 3L

Witam,
Wskazania średniego spalania przez komputer są zaniżone o 3L. Zalałem do pełna i zrobiłem 312km i zalałem ponowni, weszło 27L co daje 9L na 100km, komputer wskazuje 6L. Wiem że można to skorygować wchodząc w test OBC i zmieniając wartości w teście nr.20 lecz tu pojawia się problem a ...
autor: nakano
14 mar 2016, 15:43
Forum: Ogólne
Temat: E39 525TDS r97 - Przekładnia kierownicza - części z anglika
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 3708

E39 525TDS r97 - Przekładnia kierownicza - części z anglika

Witam,
Mam dosyć spory luz z lewej strony przekładni na listwie. Doszukałem się że wina leży po stronie zużywających się tulejek centrujących listwę a szczególnie lewej strony bo tam działa największa siła. Prawa jest OK, wymiałem parę dni temu prawy drążek kierowniczy i trzeba zrobić geometrię ale ...
autor: nakano
14 mar 2016, 15:23
Forum: Mechanika, blacharka i inne
Temat: E39 525 TDS - prawa tylna strona niżej od lewej
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 8356

Re: E39 525 TDS - prawa tylna strona niżej od lewej

Może brzydko zabrzmi ale to olałem, nie wadzi mi to aż tak i nic się nie dzieje tzn. nie postępuje dalej. Jak będzie czas to się tym zajmę.
autor: nakano
18 sie 2015, 19:33
Forum: Mechanika, blacharka i inne
Temat: E39 525 TDS - prawa tylna strona niżej od lewej
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 8356

E39 525 TDS - prawa tylna strona niżej od lewej

Witam,
Zauważyłem że samochód na równym podłożu jest lekko pochylony na prawą stronę z tyłu, odległość pomiędzy oponą a błotnikiem jest wyraźnie mniejsza niż na z lewej strony. Podniosłem cały tył, sprawdziłem obie strony czy coś jest nie tak i oprócz luzu na górnym-przednim wahaczu z lewej oraz na ...
autor: nakano
04 sie 2015, 19:07
Forum: Elektryka/Elektronika
Temat: E39 525 TDS - układ wspomagający rozruch z allegro
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 7036

E39 525 TDS - układ wspomagający rozruch z allegro

Witam,

Jak wielu mam problem z odpalaniem na ciepłym silniku szczególnie w upalne dni więc postanowiłem zakupić cudeńko z allegro. Problem w tym że nie mam pojęcia gdzie to wpiąć, miała być instrukcja i jest lecz tylko jaki kolor kabelka do jakiego w wiązce która idzie do kompa. Gdzie mam tej ...
autor: nakano
07 lip 2015, 21:46
Forum: Ogólne
Temat: [E39 2.5TDS 97r] Problem z odpalaniem oraz brak mocy.
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1702

[E39 2.5TDS 97r] Problem z odpalaniem oraz brak mocy.

Witam,

Mam parę problemów z tym silnikiem a mianowicie
1) do około 1800 - 2000obr nie mam mocy nie że wolno się rozpędza po prostu jest tak słaby że w te upalne dni z włączoną klimą nie można było ruszyć na prostej drodze, znowu po przekroczeniu magicznej bariery dostaje kopa.
2) na zimnym silniku ...
autor: nakano
19 kwie 2015, 18:19
Forum: Spalanie i paliwa
Temat: Ile palą nasze tds'y
Odpowiedzi: 352
Odsłony: 201692

Re: Ile palą nasze tds'y

E39 525TDS
3 osoby + bagaże na trasie Cieszyn PL - Oravica SK około 280km gdzie ponad połowa to jazda z prędkością 50km/h:( średnie spalanie 6,7l.
trasa dom - praca - dom to 14km + wypady do sklepu po browarek w teranie górzystym max 4 bieg i spalanie 8,5 - 9,5l
wszystko w okresie zimowym na zimowym ...
autor: nakano
06 kwie 2015, 14:13
Forum: Elektryka/Elektronika
Temat: E39 2.5TDS 97 - czasami nie odpalają ksenony
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 7120

Re: E39 2.5TDS 97 - czasami nie odpalają ksenony

a to nie powinny zmieniać barwy, słabiej świecić? te świecą bardzo jasno