Superchips dostarcza 360KM w 1er

2

Brytyjski tuner Superchips, specjalista od elektronicznego tuningu wychodzi z propozycją nowego podbicia mocy w naszym BMW 135i Coupe / Convertible, poprzez przemapowanie modułu ECU silnika.

Firma z Buckingham poinformowała, iż podniesiona moc podwójnie turbodoładowanego 3-litrowego silnika “jedynki“, sprawdzona na firmowym dynometrze wskazuje obecnie 360 KM, zamiast tradycyjnych 306 KM. Osiągana ona jest przy 5,989 obrotów na minutę.

Jak z podanych informacji wynika, że po tym zabiegu wzrasta także maksymalny moment obrotowy “135-tki” z fabrycznych 394 Nm do tuningowych 456 Nm już przy 3,359 rpm.

Zchipowane 135i od Superchips ma według firmy przyspieszać znacznie lepiej od standardowego BMW 1 w nadwoziu Coupe, gdzie na osiągnięcie pierwszych 100 km/h potrzeba 5,3 sekundy. A spalanie ma pozostać na tym samym poziomie.

Nowa postać modułu ECU jest dostępna w sieci dealerskiej Superchips, zarówno dla wersji ze skrzynią biegów w manualu, jak i w automacie oraz odmianie Coupe i Cabrio. Jego cena zaczyna się od 515 €.

Źródło: GermanPower.PL

2 komentarze

  1. rexman pisze:

    Cena… w porównaniu do nowego samochodu, proporcjonalna. 😆

  2. Dominik86 pisze:

    chetnie bym kupil, jedno mam brzuch za duzy do 1er ;D

Skomentuj

Musisz być zalogowany żeby skomentować.