Cięzko pali na zimnym po uszczelnieniu pompy

Tematy dotyczące układu paliwowego, pomp wtryskowych, ich nastawników i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

Wesolovsky
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2017, 10:04
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie

318tds Ciężko odpala/szarpie po uszczelnieniu pompy

Post autor: Wesolovsky »

Witam Posiadam bmw E36 1.7tds od jakiegoś czasu ciężko mi odpalał na zimnym i ciekła ropa z pompy więc udałem się do mechanika który uszczelnił pompę i wszystko pięknie nic nie cieknie tylko jest jeden problem powiedział że "nie może ustawić parametrów na pompie" i od tego momentu samochód czy to zimny czy ciepły z trudem odpala a na zimnym szarpie/spadają obroty i dymi gdy się nagrzeje pracuje równo i nie dymi. Udałem się do drugiego mechanika który powiedział że możliwe ze pompa przeskoczyła na rozrządzie jak montowali ją(co jest dla mnie trochę dziwne ) i twierdzi ze kąt wtrysku jest dobry. Dodam że przed uszczelnieniem pompy gdy silnik się nagrzał odpalał od strzała a teraz czy to zimny czy ciepły odpalić go trudno ( co do mocy to auto ma moc i przyspiesza bardzo dobrze lepiej niż przed uszczelnieniem tylko te odpalanie eh) czy jest tu ktoś kto mógł by mi przybliżyć w czym może leżeć problem lub polecic dobrego mechanika w okolicach warszawy
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 318tds Ciężko odpala/szarpie po uszczelnieniu pompy

Post autor: Jawor »

Polecanych mechaników znajdziesz na forum, w odpowiednim do tego dziale.
A co do reszty problemu to musisz udać się do dobrego pompiarza który ustawi odpowiednią dawkę, kat wtrysku etc.
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Awatar użytkownika
Pieter
Moderator
Moderator
Posty: 216
Rejestracja: 03 maja 2009, 9:47
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Zamość

Re: 318tds Ciężko odpala/szarpie po uszczelnieniu pompy

Post autor: Pieter »

Wesolovsky tak jak pisze kolega wyżej. Też miałem tak samo, po odpowiednim ustawieniu chodził jak trzeba.
Są… auta i jest BMW
ODPOWIEDZ