E39 TDS gaśnie podczas jazdy

Tematy dotyczące układu paliwowego, pomp wtryskowych, ich nastawników i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

paaatryczek
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2016, 16:08
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie

E39 TDS gaśnie podczas jazdy

Post autor: paaatryczek »

Witam, mam problem ze swoim autem, podczas jazdy auto gaśnie. Przyczyną gasniecia jest nie podawanie do silnika ropy. Byłem u jednego mechanika wymienił mi pompe paliwa w baku, 2 miesiące pojezdzilem znowu sytuacja się powtórzyła, scholowalem auto do mechanika wymienił jakiś przekaźnik pojezdzilem 2 tygodnie sytuacja się powtarza jednak tym razem z filtra paliwa w przezroczystym przewodzie pojawiają się pęcherzyki powietrza i auto czasem gaśnie ( przed wymianą pompy w ogóle nie było paliwa w przewodzie) . Sytuacja ma miejsce gdy w baku paliwa mam zaatakowane ok 15l ropy. Czy może sama wymiana filtra pomoże? Proszę o pomoc gdyż już 2 mechaników nie może dać sobie rady.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2016, 11:56 przez paaatryczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Mamamuszi
Bywalec Gadulec
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2010, 17:30
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: E39 TDS gaśnie podczas jazdy

Post autor: Mamamuszi »

Jako zywo,nie widziałem jeszcze tds-a na benzynę.Raz na rok warto ony filtr wymienić.Problem będzie raczej w uwalonym układzie przelewania paliwa w komorach zbiornika,należy przy tym mieć pewność,że pompka jest sprawna.
paaatryczek
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2016, 16:08
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie

Re: E39 TDS gaśnie podczas jazdy

Post autor: paaatryczek »

nie za bardzo mi pomogliscie... :] ale czego mogłem się spodziewać...
ODPOWIEDZ