Omega B FL 2.5 TD automat gaśnie na wolnych obrotach

Tematy dotyczące układu paliwowego, pomp wtryskowych, ich nastawników i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

bezel94kl
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2017, 16:24
Seria: Opel
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: Omega B FL
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Łódzkie

Omega B FL 2.5 TD automat gaśnie na wolnych obrotach

Post autor: bezel94kl »

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy na forum i to jest mój pierwszy post. Od miesiąca przekopałem już chyba wszystkie wątki na temat TDS. Dodatkowo Omega była u pompiarzy i elektromechanika. Ale w czym problem:

Auto gaśnie na wolnych obrotach. Z początku gasł na ciepłym teraz też na zimnym i to nie zawsze, po kilku odpalenach chodzi ok. Dodatkowo jest po regeneracji pompy wtryskowej, dlatego pierwsze co mi przyszło do głowy to nastawnik i coś sknocone podczas regeneracji, jednak po sprawdzeniu przez nich auta pompa jest ok, Na KTS boscha wyskoczył im błąd czujnika położenia wału korbowego. Cały układ został sprawdzony przez elektryka, który nic nie stwierdził, przeczyścił tylko wszystkie styki, przez kilka jazd nawet było ok. Po dwóch dniach problem wrócił mimo nowego czujnika wału. Wiązka do czujnika bez przebić, sprawna. Ogólnie z tego co mi elektryk powiedział mam zainstalowane dwa modułu jeden od świec żarowych a drugi niby oszukuje przepływke podając złą wartość temperatury i chyba sterownik silnika od BMW, bo tylko z takim można się połączyć przez ODB.

Podaje link do mojego filmiku na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=fJ_qLGJ9b90




Z góry dziękuje za zaintersowanie i odpowiedzi pod tym tematem. Mam nadzieje że mi pomożecie i szybko uwinę się z tym problemem, bo nie mam już bladego pojęcia co mu może dolegać. Jeśli dałoby rade podać jakąś liste osób/mechaników naprawdę znających się na TDS-ach w woj. łódzkim byłbym bardzo wdzięczny :D.
Awatar użytkownika
Markiej
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 19 sty 2011, 12:00
Seria: E28
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525td
Rocznik: 1986
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: Omega B FL 2.5 TD automat gaśnie na wolnych obrotach

Post autor: Markiej »

kontrolka świec cały czas świeci? sprawdź jeszcze wtrysk sterujący
bezel94kl
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2017, 16:24
Seria: Opel
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: Omega B FL
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Łódzkie

Re: Omega B FL 2.5 TD automat gaśnie na wolnych obrotach

Post autor: bezel94kl »

Jest dołożony moduł do świec, który w w tym tygodniu będzie demontowany.
@ctiv
Bywalec
Posty: 258
Rejestracja: 22 lut 2011, 16:47
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Głogów

Re: Omega B FL 2.5 TD automat gaśnie na wolnych obrotach

Post autor: @ctiv »

ja miałem takie jajca jak przetarł mi się kabelek od wtrysku sterującego, jak wtrysk wypiąłem to dało się jeździć i nie gasła, wtrysk badałem multimetrem i pokazywał ze wszystko ok aż któregoś dnia go wykręciłem i okazało się ze kabel był przetarty w słabo widocznym miejscu, odepnij kostkę i sprawdź czy tak się będzie działo jak objawy znikną to obejrzyj dokładnie wiązkę wtrysku
Czym się różni kierowca BMW od kierowcy Volkswagena? Dla kierowcy BMW Hektor to mityczny królewicz Trojański zaś dla właściciela VW, hektor to pole za domem.
DIS i INPA jak by ktos chcial przeswietlic auto z okragla wtyka
bezel94kl
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2017, 16:24
Seria: Opel
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: Omega B FL
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Łódzkie

Re: Omega B FL 2.5 TD automat gaśnie na wolnych obrotach

Post autor: bezel94kl »

Dopytam jeszcze o budowę tego wtrysku. Da radę go odłączyć od strony wtrysku, a nie od wtyczki. Problem w tym że wtyczka jest pomiędzy silnikiem a metalowymi wężykami z pompy wtryskowe i nie da rady się tam dostać pociągnąć do góry tak samo?
@ctiv
Bywalec
Posty: 258
Rejestracja: 22 lut 2011, 16:47
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Głogów

Re: Omega B FL 2.5 TD automat gaśnie na wolnych obrotach

Post autor: @ctiv »

nie da rady, musisz rozpiąć kostki
Czym się różni kierowca BMW od kierowcy Volkswagena? Dla kierowcy BMW Hektor to mityczny królewicz Trojański zaś dla właściciela VW, hektor to pole za domem.
DIS i INPA jak by ktos chcial przeswietlic auto z okragla wtyka
bezel94kl
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2017, 16:24
Seria: Opel
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: Omega B FL
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Łódzkie

Re: Omega B FL 2.5 TD automat gaśnie na wolnych obrotach

Post autor: bezel94kl »

Dziwna akcja Panowie. Przeszło mu. Możliwa wina paliwa? Wtedy tankowałem na BP i pierwszy raz zgasł.
ODPOWIEDZ