e36 325 TDS dziwny dzwięk Turbo...

Tematy dotyczące mechanizmu doładowania i turbiny.

Moderator: Moderatorzy

kuba23_08_91
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2013, 17:02
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

e36 325 TDS dziwny dzwięk Turbo...

Post autor: kuba23_08_91 »

Witam! otóż jestem tutaj nowy i zakładam swój pierwszy temat także proszę o wyrozumiałość ;)

Mam problem z moim Tds-kiem a mianowićie przy skręcie w prawo jak i normalnej jezdzie!! Dochodzą dziwne dzwięki takie chrobotanie,syczenie z okolic turba. Dzieje się tak na jedynce, dwójce. Samochód ciągnie ładnie tylko boje się co to sie tam odzywa. Podczas normalnego uzytkowania nie ma żadnych odgłosów z okolic turba. Ale przy skrecie w prawo czuje jakby coś się tam przestawiało i wtedy dochodzi ten dziwny dzwięk ( oczywiście jak dodam jej ciut więcej gazu tak zeby turbine załączyć... Autko nie kopci i ma wygar dlatego nie wiem co jest... Czy to jakies oznaki padającego turba ? czy też może pokruszyły się tam jakies przewody ? Gdy jade na czwartym, piątym biegu i wcisne gaz do konca obroty dochodza do 2200, załącza się turbo i dziwne, wtedy tych dziwnych dzwiekow nie słychać ani nie czuć pod pedałem tak jak jest to na pierwszym drugim biegu .. Prosze o pomoc co może być przyczyna albo chociaz pokierujcie mnie gdzie tam zajrzec do niego ;p .. Jest to moj pierwszy silnik diesla i nie jestem obeznany co moze mu dolegac, ale wiem na pewno ze dzwieki wychodza z pod maski od strony pasazera...

Czy to mogą być uciekające gdzieś lewe spaliny ?
Gdzie szukać usterki ?

Proszę o pomoc was!!
drodzy Forumowicze ; ))
Awatar użytkownika
mack
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 20 paź 2012, 21:19
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: e36 325 TDS dziwny dzwięk Turbo...

Post autor: mack »

Dolot masz szczelny? mi pękła rura od turbo do ic i wsio było ok tylko jak jej deptałem to było słychać syczenie tylko u mnie to było na każdym biegu ;) , co do chrobotania to nie mam pojęcia co to może być
kuba23_08_91
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2013, 17:02
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: e36 325 TDS dziwny dzwięk Turbo...

Post autor: kuba23_08_91 »

dzwiek to dochodzi taki jakby się woda gotowała takie chrobotanie z bulgotaniem ale tylko gdy wysilona jest turbina
Awatar użytkownika
mack
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 20 paź 2012, 21:19
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: e36 325 TDS dziwny dzwięk Turbo...

Post autor: mack »

kuba23_08_91 pisze:dzwiek to dochodzi taki jakby się woda gotowała takie chrobotanie z bulgotaniem ale tylko gdy wysilona jest turbina



nie wiem o co chodzi ;) sprawdź dolot pomacaj gumowe elementy zobacz czy gdzieś się nie pocą może pękniecie jest niewielkie albo b.duże i z tad takie dziwne odgłosy
N2O
Bywalec Wyjadacz
Posty: 779
Rejestracja: 13 lip 2009, 20:34
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 725tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Truskaw

Re: e36 325 TDS dziwny dzwięk Turbo...

Post autor: N2O »

Może wydech luźny.
RANGE ROVER P38A 2.5 DSE
BMW 725 TDS
ODPOWIEDZ