318TDS Tryb awaryjny?

Tematy dotyczące mechanizmu doładowania i turbiny.

Moderator: Moderatorzy

fabikan75
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2015, 10:48
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie

318TDS Tryb awaryjny?

Post autor: fabikan75 »

Obrazek
Witam!
Jakiś czas temu samochód z dnia na dzień przestał odpalać. Okazało się, że popalona była wiązka silnika. Oddałem samochód do mechanika. (Partacz męczył się z wymianą 3 tygodnie, tak naprawdę nie wiem co tam jeszcze robił.) Po wymianie auto zaczęło odpalać normalnie, ale strasznie straciło na mocy. Mechanik umywał ręce, nie wiedział co się dzieje. W trosce o Bunie zabrałem ją od konowała do elektromechanika. Usunął błędy na kompie, wymienił czujnik egr, wyczyścił egr i dalej jest jak było. Podejrzewam, że przy wymianie wiązki, Pan konował nie podłączył wszystkiego jak trzeba.
Na wyżej załączonym zdjęciu widać pomarańczową kontrolkę, która pojawiła się razem z problemem.
Wykluczam uszkodzone turbo ponieważ na samym dole ciągnie. Najbardziej dziwne jest to, że gdy wdepnę pedał gazu do deski to wskaźnik spalania powinien na chwilę skoczyć na 30l albo schować się za wskaźnik jak było do tej pory. Na zdjęciu jechałem sobie na biegu 3 i wciskałem mocno gaz. Wskaźnik zatrzymał się w miejscu spalania 12l i dalej mogłem sobie machać gazem jak chciałem i nie było żadnej różnicy. Dla każdego biegu ta blokada jest inna. Dla jedynki i dwójki to jest ok 20l dla 3 12, dla 4 i 5 ok 8-10l.
Kurde, nikt nie wie o co chodzi, coś jakby blokowało zbytnie przeciążenie silnika, jakby coś pozwalało mi jeździć wciskając lekko gaz. Znajomy miał tak samo w 1.9 dci, był to tryb awaryjny. Niestety nie widziałem go od dawna i nie wiem w jaki sposób rozwiązał problem. Poza tym BMW to nie Laguna i problem może być inny.
Uprzedzam zarzuty odnośnie obrotomierza. Taki kaprys poprzedniego właściciela, chciał mieć białe zegary ale nie wiedział chyba, ze wstawił od benzyniaka :D.
Jedynym plusem jest to, że dzięki tej blokadzie nie wciskam za mocno gazu i spalanie spadło do chyba 5 litrów w mieście.:D
No ale nie da się tak jeździć, rozpędzenie go do setki zajmuje wieki. :(
Awatar użytkownika
123mlody
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 20 cze 2009, 22:21
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 318TDS Tryb awaryjny?

Post autor: 123mlody »

Ta kontrolka oznajmia uszkodzenie wtrysku sterującego, jego uszkodzenie objawia sie własnie utratą mocy. Polecam podłączyć pod komputer i zczytać błędy jeszcze raz
fabikan75
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2015, 10:48
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie

Re: 318TDS Tryb awaryjny?

Post autor: fabikan75 »

Na komputerze nie ma zadnego bledu, jakieś inne pomysły?
Po wymianie wiazki silnika nagle nastapiłby taki błąd? Może w wiazce jest jakis spalony transformator (chodzi mi o te kostke).
Awatar użytkownika
Dimo
Bywalec Gadulec
Posty: 450
Rejestracja: 11 lis 2010, 22:35
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: EZD

Re: 318TDS Tryb awaryjny?

Post autor: Dimo »

W tdsach np.przy przeladowaniu albo przy przegrzaniu obcinana jest dawka,być może coś jest w elektryce sknocone i sterownik dostaje ciągly sygnal o przegrzaniu lub przeladowaniu..
Na kompie pokazywalo normalnie temperaturę? Sprawdzaleś kompem wartości doladowania w trakcie jazdy?
Obrazek
Jest również 318tds Compact,96r.oraz New Beetle 2.3 V5.
Awatar użytkownika
wojtek_blekitny
Moderator
Moderator
Posty: 921
Rejestracja: 06 wrz 2008, 23:51
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: okol. Poznania

Re: 318TDS Tryb awaryjny?

Post autor: wojtek_blekitny »

1. sprawdź rezystancję wtryskiwacza sterującego.
2. sprawdź ciśnienie doładowania (co najmniej 4. bieg i 3000 obr/min, "pełen gaz").
"Exercise your inner demons"
E34: "Ulep z samego serca Wielkopolski"
ODPOWIEDZ