Komputer silnika 325TDS

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

Duris
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2016, 13:40
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Komputer silnika 325TDS

Post autor: Duris »

Witam chciał bym przywitać z wami ( Cześć! ) i przedstawić jestem Remigiusz posiadacz od 5 lat e36 325TDS 98r. Mam małą zagwostke a mianowicie czy można jakoś upewnić się, ze mam odpowiedni komputer w moim TDS-sie, można to gdzieś sprawdzić ? Realoem po winie nie pokazuje mi jaki był od nowości. Pytam dlatego, ze podczas diagnozy auto-com programem delphi pokazuje na przepływomierzu 4998mv i -40 stopni, a przepływomierz na gwarancji z Kalwarii-Zebrzydowskiej sprawny, połączenie nie jest przerwanie miedzy 3 pinem wtyczka przepływki a 38 pinem przy komputerze, napięcia na wtyczce przy przepływomierzu pin 1 12V+ pin 2 5V+ wiec ok. Autodata mowi ze, na pinie 52 przy wtyczce komputera powinien byc kabelek od czujnika temp powietrza zasysanego i go tam nie ma, ale mam poliftowego tds-s i nie mam aluminiowego kolektora gdzie w przedliftach jest czujnik temperatury, u mnie za to odpowiada przepływomierz wiec w pinie 52 przy wtyczce przy komputerze silnika mam pusty slot. Dlatego chciałem się upewnić czy nie mam czasem komputera od przedliftowego silnika ? I źle czegoś nie czyta ? przez to nie moge ustawic odpowiedniej dawki nastawnikiem, obecnie siedzi komputer 0 281 001 380 Bosch. Jak ktoś wiec coś więcej proszę o wypowiedzenie się w temacie. Pozdrawiam Remigiusz.
Tomkoff
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2018, 21:55
Seria: E60-61
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Komputer silnika 325TDS

Post autor: Tomkoff »

W realoem właśnie możesz sprawdzić jaki nr wyjechał z fabryki tylko interesuje Cię numer BMW a nie boscha, autocom średnio sobie radzi z tym silnikiem,nr softu i parametry silnika sprawdzisz INPą.
ODPOWIEDZ