Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
clubGRANT
Bywalec Gadulec
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2009, 11:16
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: TYCHY

Post autor: clubGRANT »

Jawor pisze:Zawór zwrotny umieszcza się między filtrem paliwa a pompą wtryskową, gdy padnie zaworek w pompie, a układ paliwowy jest szczelny. Efekt jest ten sam a koszty znacznie mniejsze.

Pozdrawiam, Jawor!

Mam problem z odpaleniem po nocy -17 i naładowanym akumie 92Ah przez 16 godzin,świece są sprawne,filtr paliwa wymieniany w maju 2009,paliwo spuszczone z filtra lekko gęste na początku po czym leciało już normalne,ale zastanawiam się nad tym zaworkiem zwrotnym bo pompa była robiona w BOSCH servis w maju 2009 i sprawdzana.
Według tego co pisze zawór na przewodzie 18 :
http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/T ... em_diesel/

Zawór zwrotny zapobiegający cofaniu paliwa.
Awatar użytkownika
clubGRANT
Bywalec Gadulec
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2009, 11:16
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: TYCHY

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: clubGRANT »

Dziś po mroźnej nocy auto odmówiło zapłonu więc zakupiłem zawór zwrotny i przewody przelewowe na wtryski,zamontowałem no i dalej nie chciał zapalić .
Paliwo jest ok,pompa pompuje,świece grzeją a on nie zapala w końcu się wkurzyłem i podgrzałem filtr paliwa i tu :shock: zapalił = podgrzewacz !!!
Rozebrałem go na części i okazało się iż ma uszkodzone 2 podkładki z nie metalu ani plastiku - nie przewodzą prądu ani magnes się nie chyta.Umieściłem tymczasowe plastikowe i po montażu od strzała zapalił - zobaczę jutro jak zapali jak skończyłem to termometr w aucie pokazywał -13
Awatar użytkownika
clubGRANT
Bywalec Gadulec
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2009, 11:16
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: TYCHY

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: clubGRANT »

No niestety coś mojej buni dolega że nie chce zapalić.Dziś rano nie zapaliła,podgrzewacz i tak do wymiany,już do mnie jedzie używka z allegro z gw. rozruchową.Pompa była robiona w zeszłym roku,świece grzeją,pompa pompuję ON.
No cuż oddałem auto do gościa w Mikołowie co siedzi w samych BMW i zleciłem sprawdzenie wtrysków,kompresji (ciśnienia sprężania) i rozrządu.
Jutro po południu może już będę coś wiedział.
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: raven_1983 »

Werdykt będzie pewnie badziewne paliwo...

Jeżeli na początku miałeś gęste paliwo w filtrze to takie samo gęste paliwo - albo i gęstsze - znajduje się w pompie, w nastawniku, w przewodach paliwowych i we wtryskach...
papwil
Bywalec Gadulec
Posty: 502
Rejestracja: 16 mar 2008, 23:04
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: papwil »

jesli na ogol ladnie ci pali to rzeczywiscie moze byc po prostu badziewne paliwo i nie trzeba robic remontu odrazu ;) swoja drogą jesli mamy racje to ciekawe co powie mechanior spec :D
Awatar użytkownika
clubGRANT
Bywalec Gadulec
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2009, 11:16
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: TYCHY

Post autor: clubGRANT »

Jawor pisze:Zawór zwrotny umieszcza się między filtrem paliwa a pompą wtryskową, gdy padnie zaworek w pompie, a układ paliwowy jest szczelny. Efekt jest ten sam a koszty znacznie mniejsze.

Pozdrawiam, Jawor!

Muszę cię kolego rozczarować !!!
Odebrałem dziś auto od polecanego w okolicy mechanika zajmującego się tylko BMW i poinformował Mnie,że zaworek zwrotny powinien być zamontowany przed filtrem paliwa - co da się zrobić !!!
CO ty na to ???
Awatar użytkownika
JoseMorrales
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2009, 13:50
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Malbork

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: JoseMorrales »

Witam. Mam problem ze swoim tadkiem. Rano na mrozie przestał zapalać. Pompa po naprawie w serwisie boscha, dobre paliwo(diesel gold ze statoila) wymieniony filtr paliwa, świeczki, bezpiecznik i przekaźnik sprawne. Paliwo się nie cofa z pompy, podgrzewacz działa,z przewodów i z wtryskiwaczy nie cieknie, rozrusznik po regeneracji jednym słowem wszystkie znane mi przyczyny nie palenia zostały przeglądnięte i nigdzie nie znalazłem problemu. Podczas pierwszej fali mrozów tej zimy żadnych problemów, -20 i paliła na dotyk aż do pewnego dnia kiedy to przestała palić i teraz robi to na raty tzn. przy kręceniu rozrusznikiem łapie ale jak odpuszczę to gaśnie. Trzeba ją tak kręcić 2-5 razu i z bólem zapala i od razu ma obroty ciepłego silnika(ok 650 wcześniej to nawet do 1000 dochodziły przy -20). Nie wiem już co to może być!!! Dodam że nie ma spadku mocy i zap.......la jak głupia. Ciepła pali na dotyk.
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: raven_1983 »

Podepnij zimne auto pod kompa i zobacz jaką temperaturę silnika dostaje komputer.

Szukał bym przyczyny:
a) walnięty czujnik temperatury silnika
b) walnięty czujnik temperatury paliwa
c) padnięty regulator wyprzedzenia kąta wtrysku
d) padnięty elektrozawór regulacji wyprzedzenia kąta wtrysku

Po podpięciu pod kompa większość z powyższych się wyjaśni.
Awatar użytkownika
karol-lolek
Bywalec Gadulec
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2008, 8:52
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubuskie
Lokalizacja: FSD/ZS

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: karol-lolek »

raven_1983 pisze:Podepnij zimne auto pod kompa i zobacz jaką temperaturę silnika dostaje komputer.

Szukał bym przyczyny:
a) walnięty czujnik temperatury silnika
b) walnięty czujnik temperatury paliwa
c) padnięty regulator wyprzedzenia kąta wtrysku
d) padnięty elektrozawór regulacji wyprzedzenia kąta wtrysku

Po podpięciu pod kompa większość z powyższych się wyjaśni.
Sorki za OT, ale jak słyszę podpięcie pod kompa to mnie szarpie... Raz byłem w Szczecinie w autoryzowanym serwisie Boscha „Orłowski” żeby sprawdził mi czy wszystko jest w porządku z ustawieniami silnika. Koleś podpoił pod kompa auto stwierdził że TDS to juz stary silnik i są problemy z połączeniem. Auto się połączyło z komputerem i facet znalazł 1 błąd związany z brakiem tempomatu, który niby jest normą i nic wiecej. O ustawieniach silnika nawet nie wspomniał zapytał ile auto pali i czy ma moc no i zobaczył czy pompa nie cieknie. Skasował mnie 100zł i do widzenia...
Obrazek
papwil
Bywalec Gadulec
Posty: 502
Rejestracja: 16 mar 2008, 23:04
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: papwil »

a mnie szarpie jak ktos myli podpiecie pod kompa z podpieciem pod gameboya.
Awatar użytkownika
karol-lolek
Bywalec Gadulec
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2008, 8:52
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubuskie
Lokalizacja: FSD/ZS

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: karol-lolek »

papwil pisze:a mnie szarpie jak ktos myli podpiecie pod kompa z podpieciem pod gameboya.
Słuchaj, usługa nazywała się podłączenie auta pod komputer. Myślałem, że autoryzacje Boscha nie dostaje byle jaki warsztat, no jednak w Polsce wszystko jest możliwe. Jako klient nie mam obowiązku znać rodzajów oprogramowania i odróżnienia komputera od gameboya. Wiec nie kumam do czego pijesz…
Obrazek
papwil
Bywalec Gadulec
Posty: 502
Rejestracja: 16 mar 2008, 23:04
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: papwil »

to ja nie kumam po co nam w takim razie tutaj historyjka o tym ze ktos cie wydymal na bańke. bo tak to trzeba nazwac. bylo nie placic jemu. napisz to w temacie nie polecane warsztaty. chyba ze chcesz ludziom zasugerowac zeby nie podpinali pod kompa tdsa bo ktos cie kiedys oszukal?
Awatar użytkownika
karol-lolek
Bywalec Gadulec
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2008, 8:52
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubuskie
Lokalizacja: FSD/ZS

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: karol-lolek »

Chodzi mi o przestrogę, gdyż wielu użytkowników mających problem z odpalaniem na zimnym silniku po przeczytaniu tego tematu pojedzie na komputer z TDSem i może zostać wyrolowany tak jak ja. Dobrze, że jest ktoś taki jak Raven_1983, który ogarnia temat podłączania pod kompa i wnosi dużo do tematu. Ty Papwil niestety nic nie wniosłeś tylko zaczynasz niepotrzebny atak a jeśli Ci historyjka nie odpowiada to jej nie czytaj :roll: .
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 31 sty 2010, 12:10 przez karol-lolek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
dj_tygrys
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 23 gru 2008, 21:31
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 740d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: dj_tygrys »

Zgadzam się z kolegą PAWPIL, chcesz podpinać pod kompa to zamiast dawać 100 uzbieraj 140 i sobie sam kup gniazdo i program zobaczysz to samo co pan w boschu, a z doświadczenia wiem że serwis serwisowi nie równy, mój szwagier pracuje w boschu i zajmują się tylko dieslami mają komputery i maszyny za grube miliony, podłaczył mojego TDS i sprawdził nastepujące rzeczy,

Kąt wtrysku,
zapłon,
czujniki,
temperatury,
cieśnienia,
doładowania,
wszelkie parametry związane z pracą silnika przy różnych zakresach obrotów


Z tego co mi mówił auto ma książkowe parametry, delikatnie podregulował kąt wtrysku bo o jakieś minimalne cyferki wybiegał poza normę, no ale nie miałem problemów z odpalaniem ani na ciepłym ani na zimnym, na zimnym słabo odpalał bo 2 świece nie grały, po wymianie wszystko gra.

Nie było zadnych problemów z połaczeniem, nie było żadnych błędów mimo że też tempomatu nie mam i mam auto z 1992 roku. Więc są gameboye i są komputery :)
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: raven_1983 »

dj_tygrys - akurat przy braku manetki tempomatu błąd zawsze wystąpi ;) jednak należy się nim przejmować tylko w przypadku posiadania manetki :)

Tak jak już zostało napisane, jeżeli ktoś ma problemy z podpięciem TDS'a pod komputer to znaczy, że ma zbyt nowy sprzęt/soft i nie obsługuje starszych autek, lub próbuje używać olaboga carsoft'a który sobie po prostu nie radzi.

Żeby chociaż przyznał się do tego, że nie wie z czym gada to było by dobrze... znajduje błędy w nieistniejących układach... lub diagnozuje, że nie mają błędów...

Byłem mocno zaskoczony gdy carsoft stwierdził brak błędów w poduszkach powietrznych (nie występują u mnie ;) ) oraz problemy w klimie IHKR - sęk w tym, że mam IHKA i doskonale wiem co wkładałem :D

Pod pojęciem "podpięcia" napisanym powyżej rozumiem nie tylko sprawdzenie błędów (i ich późniejsze skasowanie) ale i wartości live data żeby zobaczyć chociażby dawkę wtrysku i kąt czy się mniej więcej zgadzają (nie muszą być idealnie). Przy okazji warto zerknąć na temperatury silnika, powietrza i paliwa - jak któryś z czujników zgłupieje to też będą totalne jaja.

Jeżeli czujniki były by totalnie "kaput" to wyskoczyły by jako błąd na kompie, jednak działające ale podające absurdalne wartości nie wyskoczą jako błąd (np. czujnik temperatury silnika podający stale temperaturę 10*C do kompa... niby jest... ale go nie ma :) )
Awatar użytkownika
JoseMorrales
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2009, 13:50
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Malbork

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: JoseMorrales »

A gdzie szukać tego regulatora wyprzedzenia kąta wtrysku i elektrozaworu regulacji wyprzedzenia kąta wtrysku ??
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: raven_1983 »

Wątpię abyś miał jakiekolwiek korzyści ze znalezienia elementów pompy wtryskowej ;)

Regulator jest w poprzek pompy, pomiędzy 2 dekielkami.
Elektrozawór od tyłu pompy na dole.

Jeżeli któreś z tych dwóch pada to raczej bez wizyty u pompiarza i zostawienia nieco większej ilości złotówek się nie obejdzie.
Awatar użytkownika
JoseMorrales
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2009, 13:50
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Malbork

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: JoseMorrales »

Pompa raczej odpada, tak na 90% bo niedawno byla robiona cala z wyjatkiem nastawnika, ale on byl sprawny akurat. Raczej stawiam na ktorys z czojnikow. Albo w bloku albo ten w pompie. W tym tygodniu podepne sie pod kompa to zobacze co boli mojego 'tadka'. Moze cos powie :-)
Awatar użytkownika
JoseMorrales
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2009, 13:50
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Malbork

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: JoseMorrales »

No i nie problem rozwiązany. Okazało się że dwie świece nie grzały. Podczas sprawdzania w samochodzie wszystkie dawały oznaki że są sprawne, ale jak zacząłem wykręcać wszystkie po kolei i sprawdzać to dwie(na 2 i 6) pobierały prąd, ale nie rozgrzewały się do czerwoności tylko robiły się lekko ciepłe (nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem). Teraz po wymianie świeczek pali znowu normalnie :D

Z uwagi na częste pisanie posta pod postem przez userów (początkujących), zalecam zapoznanie się raz jeszcze z regulaminem i funkcją "EDYTUJ".
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: raven_1983 »

Niestety to częsta przypadłość... stąd zawsze podaję 3 warianty:
a) prąd nie płynie - zdechła
b) prąd płynie - stan nieznany
c) zwarcie - zdechła

Teoretycznie można by sprawdzić solidnym amperomierzem jaki prąd płynie przez świecę, jednak nie wiem czy uszkodzona - jak w twoim przypadku - ciągnie tyle samo co sprawna czy mniej...

Jeżeli mógł byś sprawdzić to było by bardzo przydatne dla innych :)
ODPOWIEDZ