Problem z alarmem i pilotem E36 318TDS

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
koliber2323
Świeżak
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 10 sie 2017, 16:26
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Kraśnik

Problem z alarmem i pilotem E36 318TDS

Post autor: koliber2323 »

Witam, problem polega na tym że pilot przestał mi działać już z tydzień temu ale myślałem że to bateria i jakoś się tym nie przejąłem ale rano wyszedłem do samochodu i migały awaryjne i dioda od alarmu w środku i nie mogę tego wyłączyć z pilota bo nie działa. Próbowałem odłączyć akumulator, spiąć klemy ale nic to nie dało. Pojechałem z włączonymi awaryjnymi :mrgreen: do miasteczka po baterie i kupiłem, założyłem ale niestety pilot nie działa dalej.. Przy naciskaniu guzików zapala się kontrolka na nim ale samochód nie reaguje. Próbowałem go programować w ten sposób:

1. Wsiadamy do auta, zamykamy wszystkie drzwi, lecz nie "na zamek" a tylko by byly zamkniete Wink .
2.Wkladamy kluczyk do stacyjki.
3. Przekrecamy kluczyk na pierwsza pozycje, tak by swiecila sie tylko kontrolka airbagu (+ ew. wyswietlacz na predkosciomierzu) - na 3 sekundy .
4. Wyjmujemy kluczyk ze stacyjki.
5. Naciskamy przycisk loga BMW na kluczyku i trzymajac go ciagle wcisnietego naciskamy krotko 3-krotnie przycisk do otwierania zamka (przycisk ze strzalka) . Gdy operacja przebiegla pomyslnie przy trzecim wcisnieciu strzalki centralny zamknie sie i otworzy na chwileczke

Ale samochód cały czas miga i alarm jest włączony.
Jak go wyłączyć? Jak zaprogramować pilota? Przeszukałem internety ale nie znalazłem sytuacji jak moja
pilot
pilot
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Problem z alarmem i pilotem E36 318TDS

Post autor: Jawor »

To ori alarm?
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Awatar użytkownika
koliber2323
Świeżak
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 10 sie 2017, 16:26
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Kraśnik

Re: Problem z alarmem i pilotem E36 318TDS

Post autor: koliber2323 »

na puszcze od alarmu jest logo BMW i numery więc myślę że tak a jeśli się myle to jak to sprawdzić?
ODPOWIEDZ