przepala się bezpiecznik od świec e39 525 tds 1997 rok

Forum o ogólnych problemach z elektroniką i elektryką w BMW.

Moderator: Moderatorzy

AAndrzejekk
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 04 cze 2009, 19:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

przepala się bezpiecznik od świec e39 525 tds 1997 rok

Post autor: AAndrzejekk »

Witam mam problem z autem , otórz jak napisalem w tytule przepala mi się bezpiecznik od świec żarowych tzn .jak włoże nowy bezpiecznik ipróbuje auto odpalić to kręci ale nie zaskakuję ,po czy sprawdzam bezpiecznik i jest on przepalony .
niewiem co jest tego przyczyną i jak sobie z tym poradzić , dlatego bardzo proszę o pomoc

z góry dziękuje bardzo
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

przepala się bezpiecznik od świec e39 525 tds 1997 rok

Post autor: raven_1983 »

Gdzieś masz zwarcie w obwodzie.

Sprawdź kolejno miernikiem rezystancję kolejnych świec do masy, na którejś będzie pewnie drastycznie niższa...
dawiddkk
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 10 mar 2014, 0:40
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: PÅ‚ock

Re: przepala się bezpiecznik od świec e39 525 tds 1997 rok

Post autor: dawiddkk »

Witam.
Również mam problem z grzaniem świec. Rozebrałem to wszystko i za każdym razem pali mi bezpiecznik ten pod filtrem , drugi z kolei w pudełeczku który ma miejsce na pięc, ja mam tylko trzy. Myślałem że to przekaźnik od świec, rozebrałem i wygląda bdb, na wszelki wypadek spsiukałem wszystko kontaktem, złożyłem i od razu po przekręceniu na zapłon przepala. Odpiąłem więc kostke od przekaźnika i to samo, od razu przepala. Patrzyłem na kable i wydaje się być wszystko ok. Idąc po kablach od tego bezpiecznika, doszedłem do niebieskiego przekaźnika, do którego dochodzą 3 kable, jeden czerwony który jest przykręcony na stałe do plusa w tej puszce , drugi czerwony idzie do bezpieczników, i trzeci to cienki brązowy który idzie chyba do sterownika silnika. Po wypięciu tego przekaźnika bezpiecznika nie pali, ale nie ma w ogóle kontrolki od grzania świec i samochód nawet ciepły nie odpala, nie pracuje elektrozawór w pompie ani pompa w baku. Po zmostkowaniu dwóch plusów bez przekaźnika, auto odpala, ale można wyjąć kluczyk i auto dalej działa. Czy może być winny przekaźnik za palenie tego bezpiecznika ? Dziwne, tymbardziej że bez niego nic nie działa, a z nim samochód normalnie odpala, jest kontrolka od świec, ale nie grzeją bo przepala bezpiecznik. Od czego jest to przekaźnik ? Dodaje zdjęcia, jednak mało wyraźne.
http://zapodaj.net/images/faed790fd7fe0.jpg
http://zapodaj.net/images/9443ec8c85a45.jpg
http://zapodaj.net/images/b889596c1b6a6.jpg
Awatar użytkownika
Lobuziak
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 28 lis 2015, 21:36
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: przepala się bezpiecznik od świec e39 525 tds 1997 rok

Post autor: Lobuziak »

zwarcie zwarcie i jeszcze raz zwarcie koncówka kabla od swiec nie ztyka sie nigdzie z masa??przewody do swiec nie sa przetarte???
Obrazek
ODPOWIEDZ