E39 brak prądu, inne zjawiska

Forum o ogólnych problemach z elektroniką i elektryką w BMW.

Moderator: Moderatorzy

dandi132
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2010, 16:22
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Lublin

E39 brak prądu, inne zjawiska

Post autor: dandi132 »

Witam!
Podczas jazdy po przejechaniu około 30 km zapaliły się kontrolki hamulców i ABS. Ale jechałem dalej bo pomyślałem że to czujnik ABS ponieważ ostatnio padł jeden i założyłem zamiennik BOSH.
Po kolejnych 2 km pojawił się komunikat że skrzynia biegów pracuje w trybie awaryjnym, radio przestało działać, panel klimatronika zgasł, ekran navi też zgasł, nawet wyświetlacz z przebiegiem zgasł.
Powoli dotoczyłem się do domu i zgasiłem silnik potem już nie odpalił tylko po włączeniu zapłonu dźwięk sygnalizujący że jest rozładowany akumulator.
Podjechałem drugim autem i podpiołem kable rozruchowe i odpaliłem silnik, wszystko było dobrze, żadnych kontrolek ani komunikatów, więc pomyślałem że wjadę do garażu i naładuję aku i zaobaczę co będzie jutro ale po zdjęciu kabli z aku podjechałem 3 metry i silnik zgasł z powodu braku prądu. Podłączyłem kable odpaliłem silnik i też żadnych kontrolek tylko dodatkowo zgłupiał wskaźnik paliwa bo leży na igiełce tak jakby był pusty zbiorni podczas gdy w zbiornika mam około 30 litrów. Zdjąłem kable i zanim silnik zgasł zmierzyłem miernikiem napięcie na aku wykazało 10V czyli mniej niż wartość nominalna aku a więc ładowania nie ma a co dziwne nie zaświeca się kontrolka od ładowania.
Odłączyłem klemy i podłączyłem akumulator pod prostownik.

Co mogło w czasie jazdy rozładować aku, alternator?
O co chodzi z tym wskaźnikiem paliwa czy to idzie w parze z resztą objawów?
P.S
Gdyby nie ten wskaźnik paliwa to już bym się rozglądał za alternatorem ale może to coś po stronie tego wskaźnika zabiera prąd, a z drugiej strony to dziwne że wskaźnik zgłupiał dopiero po tym jak zgasł silnik.


Proszę o pomoc
Co sprawdzić?
Może ktoś już miał podobny problem.

Dzięki
Pozdrawiam
Było:
E34 525 TDS Sedan automat 1992
E39 530dA Touring 2000
Jest:
E39 530d Sedan manual 1999
325diesel
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 24 sie 2013, 17:30
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie

Re: E39 brak prądu, inne zjawiska

Post autor: 325diesel »

Miałem podobny problem, ale wskaźnik paliwa był ok. Zawiozłem auto do mechanika i okazało się, że winny był alternator.
hyszkin
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 08 gru 2009, 20:04
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: E39 brak prądu, inne zjawiska

Post autor: hyszkin »

bardziej niż pewne, że to brak ładowania, ale nie koniecznie cały alternator, może wystarczy sam komutator. Jego wymiana jest b. prosta. Przerabiałem to.
Awatar użytkownika
GuLuN
Bywalec Gadulec
Posty: 550
Rejestracja: 15 mar 2010, 20:18
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: E39 brak prądu, inne zjawiska

Post autor: GuLuN »

Sprawdził bym najpierw punkty masowe bo one też lubią płatać figle w e39
Obrazek
Brutal!!!Metal!!!Warrior!!!
ODPOWIEDZ