Element wykonawczy kąta wyprzedzenia wtrysku

Forum o ogólnych problemach z elektroniką i elektryką w BMW.

Moderator: Moderatorzy

bartek203plw
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2015, 22:33
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych

Element wykonawczy kąta wyprzedzenia wtrysku

Post autor: bartek203plw »

Wczoraj kupiłem e39 2.5 tds, za kwotę małą nie będę zdradzał ile, wiedziałem, że będzie do zrobienia kilka rzeczy. Dzisiaj byłem na sprawdzeniu na kompie co jest nie tak i wyszedł taki błąd jak w tytule "Element wykonawczy kąta wyprzedzenia wtrysku" nie wiem czy to jest błąd nastawnika, samej w sobie pompy czy może po prostu poprzedni właściciel źle ją ustawił.
Ogólnie auto ciężko odpala na ciepło, znaczy na zimno 2 zagrzania świec i pali ok, na ciepło 3 razy i też nawet jakoś pali, wg mnie dostaje za dużo paliwa i go zalewa bo przez 5 sekund w ogóle się nie wkręca, później wyrzuca chmurę dymu z któregoś gara i pracuje jak zegarek. Czyżby zalewało któreś gary? Aha i na kompie wyszło, że wyprzedzenie kąta wtrysku jest 7,4 stopnia, a nominał niby 2,5 stopnia.


Czy może być to wszystko spowodowane źle ustawioną pompą wtryskową?
Do tego komputer pokazał błąd przepływki, czy może to być związane bezpośrednio z ciężkim odpalaniem?

Aha i może takie głupie pytanie, ale nie mogę znaleźć zbiorniczka płynu hamulcowego :roll: :lol:
@ctiv
Bywalec
Posty: 258
Rejestracja: 22 lut 2011, 16:47
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Głogów

Re: Element wykonawczy kąta wyprzedzenia wtrysku

Post autor: @ctiv »

daj parametry z kompa, kąt na pewno do poprawienia i ma duży wplyw na odpalanie i kopcenie, daj fotki z komputera i cos wiecej napiszemy
Czym się różni kierowca BMW od kierowcy Volkswagena? Dla kierowcy BMW Hektor to mityczny królewicz Trojański zaś dla właściciela VW, hektor to pole za domem.
DIS i INPA jak by ktos chcial przeswietlic auto z okragla wtyka
Awatar użytkownika
Dimo
Bywalec Gadulec
Posty: 450
Rejestracja: 11 lis 2010, 22:35
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: EZD

Re: Element wykonawczy kąta wyprzedzenia wtrysku

Post autor: Dimo »

Tak,jak kolega @ctiv powyżej pisze-kąt wtrysku na pewno do poprawy.TDS powinien palić po jednokrotnym podgrzaniu.
Nastawnik nie wykaże błędów,ten element nastawczy to po prostu przestawiacz kąta wtrysku-znajdujący się w dolnej części pompy.On reguluje kąt wtrysku w pewnym zakresie +/-,a jeżeli pompa jest ustawiona poza tym zakresem (a w tym przypadku jest),to pokazuje błąd.
Błąd przepływki-EGR nie jest zaślepiony?
Zbiorniczek płynu hamulcowego znajduje się po stronie kierowcy pod filtrem kabinowym-musisz go zdemontować.
Obrazek
Jest również 318tds Compact,96r.oraz New Beetle 2.3 V5.
bartek203plw
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2015, 22:33
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Element wykonawczy kąta wyprzedzenia wtrysku

Post autor: bartek203plw »

Problem odpalania powiedzmy że ustał, nie ma problemu na ciepłym odpalić. Na zimnym przez zły kąt zalewa go najprawdopodobniej i dlatego dymi bo czuć jak ten silnik kula przez 15 sekund po odpaleniu jak stoi dzień albo dwa.
Na początku dość mocno klekotał i myślałem, że to wina pompy, pojechałem do "speca" od pomp, a on do mnie, że to rozrząd, więc telefon do kolegi, mechanika, posłuchał obejrzał i powiedział, że to nie ma nic wspólnego z rozrządem. Od pewnego czasu silnik pracuje cichutko :shock:

EGR nie sprawdzałem jeszcze bo nie miałem na to czasu na razie, ale zrobiłem nim ostatnio 200 Km bez problemu chociaż nie byłem pewny czy da radę :P
ODPOWIEDZ