[ inne] Tłumik końcowy e34 TDS touring

Polecane materiały eksploatacyjne (płyny, klocki, opony etc.) i kosmetyki - dyskusje, opinie, informacje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Barman
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:25
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Nowe miasto n/P

Re: [ inne] Tłumik końcowy e34 TDS touring

Post autor: Barman »

troche nie w temacie ale tez chodzi o wydech :D akcja od 4:50 minuty moze kogoś zainspiruje 8)

http://www.youtube.com/watch?v=qIf5nbjFFJI
Paluszek
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2012, 9:27
Seria: E36
Nadwozie: SAV
Model: Omega B
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie

Re: [ inne] Tłumik końcowy e34 TDS touring

Post autor: Paluszek »

Sprawdź też Ferroz. Mam ich tłumik mniej więcej dopiero od roku i wszystko jest. Unikaj chińszczyzyny - mało zapłacisz, a za pół roku będziesz się wstydził wyjeżdżać na ulicę.
Najlepiej zapytaj po prostu swojego mechanika co ci radzi, tylko takiego mechanika, którego znasz od dawna. Bo wielu zdziera, i wcale niekoniecznie wybiera to co będzie dla ciebie najlepsze.
Ewentualnie poczytaj net - jest sporo tematów o tym.
oleolek
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2010, 9:39
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525d
Rocznik: 1988
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie

Re: [ inne] Tłumik końcowy e34 TDS touring

Post autor: oleolek »

Coś jeszcze? Mam dwie marki do porównania, ceny sensowne, to co znalazłem w sieci o Ferroz raczej pozytywne.
Jeszcze jedno - co ile lat/tysięcy km powinien być wymieniany tłumik? Czyli po prostu zakładać że jak długo przetrwa konkretny tłumik?
Awatar użytkownika
GRZES
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 14 sty 2009, 19:07
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: [ inne] Tłumik końcowy e34 TDS touring

Post autor: GRZES »

PolmoOstrow jest najtanszym zamiennikiem ktory jest wykonany w taki sposob ze nie bedziesz mial problemow przy montazu. Ponaddto tlumienie jest na dobrym poziomie tzn nawet przy wysokich obrotach silnika nie bedzie do ciebie dochodzily barytonowe dzwieki. Najbardziej w tym tlumiku podobalo mi sie ze koncowka idealnie "siada" we wkladce w zdezaku . Montowalem juz kilka tlumikow tej firmy do roznych aut i moge polecac. A z zagranicznych tak zeby ci sie fajnie montowalo to polecic moge firmy Walker, Bosal, Eberspacher.
Obrazek I niech mi nikt nie wmawia ze TDS jest zlym silnikiem!!!
oleolek
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2010, 9:39
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525d
Rocznik: 1988
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie

Re: [ inne] Tłumik końcowy e34 TDS touring

Post autor: oleolek »

Ja na pewno nie będę sam tego montował, nie znam tematu, po prostu kupuję, dostarczam mechanikowi i on ma się tym zająć.
Rozwiejcie mi jeszcze jeden problem - w sklepach na necie widzę, że tłumiki są dzielone na części, umieszczane są elementy montażowe.
Czy to nie wpływa później na koszt wymiany tłumika? Jeśli tak, to o jakich sumach mówimy?
Paluszek
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2012, 9:27
Seria: E36
Nadwozie: SAV
Model: Omega B
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie

Re: [ inne] Tłumik końcowy e34 TDS touring

Post autor: Paluszek »

Akurat montaż tłumika nie jest trudny, ale też trzeba mieć trochę smykałki do mechaniki. Jeśli jej nie masz, to odpuść, bo narobisz sobie jedynie problemów.
Przy podziale tłumika na części koszt może być nawet niższy - kiedy tłumik jest w całości, to realne są modyfikacje. Popatrz sobie po forach dla mechników.
Tam opisują jak to konkretnie wygląda - nie do końca to rozumiem, ale wiem że tak jest.
Awatar użytkownika
mare36ks
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 25 maja 2009, 18:43
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: [ inne] Tłumik końcowy e34 TDS touring

Post autor: mare36ks »

oleolek - wywalaj koncowy i dawaj rure :) jak masz katalizator to glosno nie bedzie a wydech nebierze fajnej glebi :)
oleolek
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2010, 9:39
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525d
Rocznik: 1988
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie

Re: [ inne] Tłumik końcowy e34 TDS touring

Post autor: oleolek »

Sam już wiem, zobacz - http://tlumik-samochodowy.pl/tlumik-sam ... -1783.html końcowy Ferroz kosztuje 200 zeta. Pewnie przód tyle samo, dodatki to już groszowe sprawy. Raczej wymienię całość, tak żeby mieć święty spokój na kilka lat. W ten weekend muszę już coś zamówić, raczej Ferroz, dużo ludzi chwali. Nie mam już głowy do szukania - co się na coś zdecyduję to zaraz znajduję jakieś info i zmiana decyzji. Tak nie ma to sensu.
Paluszek
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2012, 9:27
Seria: E36
Nadwozie: SAV
Model: Omega B
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie

Re: [ inne] Tłumik końcowy e34 TDS touring

Post autor: Paluszek »

Źle zrozumiałeś przedmówcę ;-) Dla ciszy i świętego spokoju powinieneś wymienić całość.
Drugi element będzie kosztował podobnie, ale przy Ferroz powinieneś mieć na kilka dobrych lat święty spokój.
Wymienisz jedną część, a kolejnym razem będziesz wymieniał obydwie - jak dla bzdura, ale to Twoje auto i kasa.
oleolek
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2010, 9:39
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525d
Rocznik: 1988
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie

Re: [ inne] Tłumik końcowy e34 TDS touring

Post autor: oleolek »

Już zamówiłem to na weekendzie, nie mam ochoty dalej czekać, po tym co czytałem w sieci nie sądzę, aby miały się pojawić jakikolwiek problemy.
Ferroz powinien być ok. Zgadza się - przedmówcę źle zrobiłem, ale już po temacie. Za jakiś czas napiszę Wam jak auto się spisuje po zmianie, no i czy przede wszystkim tłumik nie stworzył problemów. Wszystkie rady się przydały.
ODPOWIEDZ