E34 - szyba przednia

Polecane materiały eksploatacyjne (płyny, klocki, opony etc.) i kosmetyki - dyskusje, opinie, informacje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
GRZES
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 14 sty 2009, 19:07
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków

E34 - szyba przednia

Post autor: GRZES »

Dwa dni temu jakis kamyczek niezachowujac odpowiedniej ostroznosci podczas niewysokiego lotu nad jezdnia rozstraskal mi sie o szybe przednia powodujac jej zniszczenie :oops: Czeka mnie wymiana na nowa i mam zapytanie do was o polecanych producentow szyb samochodowych.
Obrazek I niech mi nikt nie wmawia ze TDS jest zlym silnikiem!!!
Awatar użytkownika
niebo
Bywalec Gadulec
Posty: 539
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:15
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: E34 - szyba przednia

Post autor: niebo »

Jeżeli robisz dla siebie to wstawił bym Pilkington lub SaintGobain. Reszta to zamienniki, takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Re: E34 - szyba przednia

Post autor: siudek »

Jestem tego samego zdania - Dominik założył sobie superhiperdajmont NordGlass... i raczej drugi raz by nie zakładał. :D Ja mam Pilingtona, ale wolałbym SainGobain (OE szyby). Do e34 o szybę przednią warto zapytać w ASO, czasami mają jakieś sztuki na magazynie to mogą w dobrej cenie sprzedać.

pzdr.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
niebo
Bywalec Gadulec
Posty: 539
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:15
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: E34 - szyba przednia

Post autor: niebo »

Też mam trzy letniego NordGlasa... -i chętnie bym go wymienił, a nie jestem zawodowym kierowcą jeżdżącym nie wiadomo ile...
Awatar użytkownika
GRZES
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 14 sty 2009, 19:07
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: E34 - szyba przednia

Post autor: GRZES »

wlasnie - Nordglass - maja piekny zaklad na ul.Malborskiej w Kraku i super wygladajaca obsluge klienta lecz ja mowie do kolesia ze potrzeboje szybe zielona a on mi klepie regolke o szybach atermicznych, ja sie pytam jak z jakoscia w porownaniu do Saint Gobain i Pilkingtona a on strzela ze Nordlass jest dostawca do np. Masserati czyli ze super. He He a jak kazdy wie Masserati ma strasznie niewiele wspolnego z wysoka jakoscia. . .
Obrazek I niech mi nikt nie wmawia ze TDS jest zlym silnikiem!!!
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Re: E34 - szyba przednia

Post autor: siudek »

...ale za to JEST JAZDA, nie to co tam liche BMW. Ten wygląd, ta skóra, ten zadziorny mordek z trójzębem. ;]

W każdym razie super wspierać polską przedsiębiorczość i w ogóle, ale ja lubię dobre produkty. Jeśli miałbym wybierać w tej samej klasie jakościowej pomiędzy snobistycznym zagranicznym a dobrym polskim, wybrał bym to drugie. Jednak na NordGlassa niestety już kilku moich znajomych się skarżyło i nie tylko w beemkach. Widziałem ich szyby, moja jest niby pospolita Pilkington, ale siedzi już 2 rok i nadal wygląda jak nowa (oprócz jednego uderzenia już :D ale kamlut z ciężarowej terenowej opony z budowy myślałem że mi zęby wybije przy 90km/h, na szczęście skończyło się na malutkim odprysku i nic się nie dzieje dalej... więc mocne też na pewno są).

Pzdr.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
GRZES
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 14 sty 2009, 19:07
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: E34 - szyba przednia

Post autor: GRZES »

Mojego TDSa kamyczek ugodzil przy 190km/h, huk byl taki ze mialem wrazenie ze szyba mi wypadnie na twarz. Mimo przekonania ze jest juz po niej o dziwo nie zobaczylem zadnego odprysku na szybie ( z fotela kierowcy ) hymm... czyzby mi sie az tak przyfarcilo?! Nie pierwszy raz mi "cos" walnelo w szybe i nie sadzilem ze ona to przezyje. Wszystko mi sie wyjasnilo nastepnego ranka jak wyjezdzalem do pracy, byl mroz i jak tylko na szybe auto zaczelo nadmuchiwac cieple powietrze uslyszalem trzask i dwie szlajchy polecialy po tafli. :x niwidzialem odprysku bowiem "cos " trafilo centa powyzej wycieraczki "za" licznikiem. Co do Maserati to ogladalem siedmio letni model 3200 GT ktore uzytkowane bylo na codzien. Auto generalnie ladne ale wewnatrz to byla masakra,fotele to byly najladniejsze z calego wnetrza, to co mi utkwilo w pamieci to wytarty chrom z wywietrznikow, wytarte przelaczniki, wytarte manetki , wykonczenie "a la" drewno koszmar. podobno w srod super samochodow sa tylko dwie marki ktore trzymaja standart jakosci swoich wyrobow, jest nimi Porsche i Lambo (opinia wyczytana na dlugo przed wykupieniem drugiej przez pierwsza :) )
Obrazek I niech mi nikt nie wmawia ze TDS jest zlym silnikiem!!!
mechan777
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 13 wrz 2011, 13:27
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podlaskie

Re: E34 - szyba przednia

Post autor: mechan777 »

Ja wymieniłem w e39 na nordglassa z zielonym pasem i jak na razie (ponad rok eksploatacji) jest ok.\pozdrawiam archeolog poszukujący dostępu do działu giełda :D
ODPOWIEDZ