Olej w automacie (olej w skrzyni automatycznej)

Polecane materiały eksploatacyjne (płyny, klocki, opony etc.) i kosmetyki - dyskusje, opinie, informacje.

Moderator: Moderatorzy

kubsonks
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:45
Lokalizacja: Czewa

Post autor: kubsonks »

Olej z aso wydawali po kilka tysi i co przy zmianie biegow zaczynalo trzosc buda jak poj.....
kazdy ma swoje zdanie mechanik z aso <kumpel> powiedzial to samo co ja jesli sie nie jest pewnym czy byl w skrzyni olej wymieniany to sie nie powininno wymienuac
Awatar użytkownika
Deacon
Bywalec Wyjadacz
Posty: 728
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Rocznik: 2005
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec Radzionków

Post autor: Deacon »

a jak w silniku nie byl wymieniany to tez sie nie powinno wymieniac? bzdury. wlasnie tacy mechanicy w aso pracuja.
Awatar użytkownika
Łosiowy
Administrator
Administrator
Posty: 946
Rejestracja: 27 gru 2007, 15:37
Seria: E65-68
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: Nie mam
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Łosiowy »

Ja nie byłem pewny swojego oleju w skrzyni i go wymieniłem .Było wiele przypadków na forum ze po wymianie skrzynia zaczela pracowac poprawnie.Poczatkowa diagnoza skrzynia do remontu
Obrazek
kubsonks
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:45
Lokalizacja: Czewa

Post autor: kubsonks »

``Jeśli chodzi o wymiane oleju to powtarzam jeszcze raz,olej wymienia sie TYLKO w automacie 4-robiegowym, w pozostały skrzyniach nie ma takiej potrzeby, olej w z skrzyni nie ulega jakimś większym obcążeniom, jeśli było by inaczej, audi bezwzględnie zalecało by wymieniać olej, a tak nie jest. Padające skrzynie nie mają absolutnie związku z tym czy olej był wymieniany czy nie, tylko dlatego czy jest olej w z skrzyni czy nie. Przy każdych przęglądach zaleca się sprawdzenie czy nie ma wycieków, i w razie potrzeby uzupełnić olej, jeśli wszystko jest w porządku i nie ma wycieków to nie WYMIENIAJCIE oleju bo po co, to tak jak by wymieniać palącą sie żarówke w mieszkaniu tylko dlatego że jest stara, powtarzam jeszcze raz, nie wymieniajcie oleju w z skrzyni jesli nie ma takiej potrzeby bo to GłUPOTA :lol:``


Obrazek

Obrazek

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d0 ... 065d3.html



zdania sa podzielone takze najlepiej zamknac ten temat kazdy zrobi jak uwaza.
Awatar użytkownika
Deacon
Bywalec Wyjadacz
Posty: 728
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Rocznik: 2005
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec Radzionków

Post autor: Deacon »

ale co mnie obchodzi Audi? w aso BMW tez mowia, ze sie nie wymiania a ja z odswiadczenia wiem co innego. skrzynia nie ulega wiekszym obciazeniom? padajace skrzynie nie maja absolutnie zwiazku z wymiana oleju? LOL chlopie ale herezje piszesz. miales kiedykolwiek 5HP18? kazdy uzytkownik tej skrzyni ci powie, ze olej sie wymiania i jego stan (mam tu na mysli jakosc a nie ilosc) ma wplyw na jej dzialanie. poczytaj ile ludzi pisze, ze np: skrzynia mu szarpie, z opoznieniem wbija biegi a po zmianie oleju jak reka odjal. cud, norlamnie cud :)
Ostatnio zmieniony 31 sie 2009, 13:03 przez Deacon, łącznie zmieniany 1 raz.
kubsonks
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:45
Lokalizacja: Czewa

Post autor: kubsonks »

Audi wypuszczalo skrzynie BMW takze...

dobra dobra niech Wam bedzie ja mam swoje zdanie mam tipa 5 biegowego i nie bd zmienial oleju jak padnie skrzynia trudno wymienie całą na nowke.. proste

skrzynie wg grupy vag i tak powinno sie wymieniac po 200-250tys km.. bo wtedy padaja..
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: raven_1983 »

Kubsonks - piszesz BARDZO ciekawe treści... miłego szukania nowej skrzyni.

W automatach zaleca się wymieniać olej co 50-100 kkm - czemu ASO mówi, że się nie wymienia? bo im prościej zamienić skrzynie sztuka za sztukę... przyjeżdża taka gotowa do montażu... na 100% sprawna... świeżutka... odkręcić "kilka" śrubek... wymienić... skasować duuuużo złotówek za nową skrzynię i super skomplikowaną wymianę.

Aha... jeszcze jedno... Zamiast pytać aso lepiej zapytać ekspertów od skrzyń... w szczególności ich producenta...

Co ciekawe producent wyraźnie mówi o wymianie oleju chociaż wymiana skrzyń pewnie była by dla niego bardziej opłacalna.

Edit: Poprawiona literówka.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2009, 20:29 przez raven_1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Doden
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 cze 2009, 13:44
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Doden »

A ja znalazlem idealna strone na temat oleju pelna tabela jaki olej mozna lac do naszych skrzyn a wymiana co 80 000 120 000km lub co 8 lat ,
Pozdro
http://www.prnd.pl/porady/oleje.htm
Bylo :)
e30 316i M40
e36 320i M50
e32 730i M30
e32 730i M30
e34 525tds touring automat
e34 525tds touring manual
e36 325i coupe
e36 325i touring automat
A obecnie :
E36 318 tds touring ..
Awatar użytkownika
darekxxx
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 07 cze 2009, 13:23
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: darekxxx »

Witam. A jak sprawdzić stan oleju i gdzie sie go wlewa wie może ktoś?
Doden
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 cze 2009, 13:44
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Doden »

W misce skrzyni masz 2 korki jeden maly i duzy wlewowy ze tak powiem po odkreceniu tego duzego powinien wyplywac olej i wtedy masz maxx ,.W tych skrzyniach nie wystepuje miarka oleju.
Bylo :)
e30 316i M40
e36 320i M50
e32 730i M30
e32 730i M30
e34 525tds touring automat
e34 525tds touring manual
e36 325i coupe
e36 325i touring automat
A obecnie :
E36 318 tds touring ..
Awatar użytkownika
darekxxx
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 07 cze 2009, 13:23
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: darekxxx »

Dzięki. Będzie rok jak go kupiłem ma 320,000 km.przejechane a do 2007 roku był serwisowany w niemczech w PIT STOP BMW mam na to papiery, narazie płynnie chodzi ale wole sprawdzić.
Awatar użytkownika
Deacon
Bywalec Wyjadacz
Posty: 728
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Rocznik: 2005
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec Radzionków

Post autor: Deacon »

Doden pisze:A ja znalazlem idealna strone na temat oleju pelna tabela jaki olej mozna lac do naszych skrzyn a wymiana co 80 000 120 000km lub co 8 lat ,
Pozdro
http://www.prnd.pl/porady/oleje.htm
fajna stronka, przyda sie, dzieki :)

zastanowilo mnie na tej stronce jedno, mianowicie dodatki do oleju do skrzyni:
http://www.prnd.pl/porady/dodatki.htm
tam pisza, zeby dodawac, ja slyszalem/czytalem, ze bron boze, bo skrzynia padnie. co o tym myslicie?
Doden
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 cze 2009, 13:44
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Doden »

Deacon pisze:zastanowilo mnie na tej stronce jedno, mianowicie dodatki do oleju do skrzyni:
http://www.prnd.pl/porady/dodatki.htm
tam pisza, zeby dodawac, ja slyszalem/czytalem, ze bron boze, bo skrzynia padnie. co o tym myslicie?
Tak ale tutaj podaja konkretny dodatek pod dany model skrzyni to nie jest jakis shit z allegro.Wiesz osobiscie nie dolewalem nigdy zadnych takich dodatkow ale skoro podali wyraznie co do jakiej skrzyni to nie widze przeszkod .Poczekamy jeszcze na opinie innych :)
Pozdro
Bylo :)
e30 316i M40
e36 320i M50
e32 730i M30
e32 730i M30
e34 525tds touring automat
e34 525tds touring manual
e36 325i coupe
e36 325i touring automat
A obecnie :
E36 318 tds touring ..
Awatar użytkownika
Deacon
Bywalec Wyjadacz
Posty: 728
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Rocznik: 2005
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec Radzionków

Post autor: Deacon »

ten dodatek tez jest na allegro, ta firma go wlasnie sprzedaje. kosztuje 75zl. ciekawe, sprobowalbym bo on jest wlasnie do Dexrona III ale troche sie boje.
mi to wyglada na reklame sponsorowana :)
Doden
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 cze 2009, 13:44
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Doden »

Deacon pisze:ten dodatek tez jest na allegro, ta firma go wlasnie sprzedaje. kosztuje 75zl. ciekawe, sprobowalbym bo on jest wlasnie do Dexrona III ale troche sie boje.
mi to wyglada na reklame sponsorowana :)
A masz cos nie tak z skrzynia??? bo jesli smiga bez zastrzezen to nie warto ingerowac.to tak moim zdaniem,Ogolnie to jest moje pierwsze bmw z dieslem i automatam tak to ciagle mialem benzyniaki w manualu i zero stresu ale jak narazie tu tez nic sie nie dzieje i piec dobrze chodzi.

Edit za 75 zl to masz 5l oleju do skrzyni praktycznie na cala wymiane :)
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2009, 19:14 przez Doden, łącznie zmieniany 1 raz.
Bylo :)
e30 316i M40
e36 320i M50
e32 730i M30
e32 730i M30
e34 525tds touring automat
e34 525tds touring manual
e36 325i coupe
e36 325i touring automat
A obecnie :
E36 318 tds touring ..
Awatar użytkownika
TONY
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 17 paź 2008, 15:37
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TONY »

W misce skrzyni masz 2 korki jeden maly i duzy wlewowy ze tak powiem po odkreceniu tego duzego powinien wyplywac olej i wtedy masz maxx ,.W tych skrzyniach nie wystepuje miarka oleju.

Sprawdzenie poziomu oleju musi być wykonane na pracującym silniku.
Wówczas dopiero przelewający się korkiem olej mówi nam o prawidłowym poziomie.
W przypadku kiedy olej nie poleje się z wlewu można sprawdzić palcem czy jest on wyczuwalny w misce (bez obawy o jego utratę).
Jeżeli i w ten sposób nie natkniemy się na olej to znak, ze już go sporo brakuje w skrzyni.
----------<<<ŚMIGŁO POTRAFI WKRĘCIĆ>>>-----------
http://www.bmw-tds.pl/forum/viewtopic.php?t=928
patryk1978
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2010, 18:27

Olej w automacie

Post autor: patryk1978 »

koledzy gdzie jest korek wlewu oleju do automatu e34 525

Dodano: Nie Mar 21, 2010 6:49 pm

ale mam tylko jedną małą śrubke myślę ze to jest 8mka po stronie kierowcy czy to jest ta
red_p
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:42

Post autor: red_p »

TONY pisze:Sprawdzenie poziomu oleju musi być wykonane na pracującym silniku.
Wówczas dopiero przelewający się korkiem olej mówi nam o prawidłowym poziomie.
W przypadku kiedy olej nie poleje się z wlewu można sprawdzić palcem czy jest on wyczuwalny w misce (bez obawy o jego utratę).
Jeżeli i w ten sposób nie natkniemy się na olej to znak, ze już go sporo brakuje w skrzyni.
Ja jeszcze dodam, że sygnałem żeby sprawdzić poziom oleju jest głośniejsza praca skrzyni. U mnie brakowało 1L i skrzynia brzmiała "metalicznie". Po dolaniu jest OK
zapraszam => www.playzamosc.pl <=
Awatar użytkownika
Jedrzej191
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 31 sty 2008, 21:30
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1991
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Olej w automacie

Post autor: Jedrzej191 »

TONY ja jak sprawdzałem stan oleju w moim 525tdsA to po odkreceniu sruby od wlewania oleju, olej wylewał sie i wylewał wiec szybko zakreciłem i wydaje mi sie ze moze go byc za duzo. Sprawdzałęm jego stan poniewaz cos chyba jest nie tak z moja skrzynia bo jak powoli wychamowuje do zera to tak przy ok 30km/h czuc delikatne szarpniecie i pukniecie z tyłu samochodu. Tak jakby redukował do 1 biegu i wtedy pukniecie i wszystko dalej ok. Czasami nie ma wogole tego pukniecia. nie wiem od czego to zalezy czy od oleju czy juz skrzynia konczy swoj zywot:/. Przy normalnym przyspieszaniu nie czuc szarpniec natomiast przy gwałtownym sa bardziej odczuwalne. Powiedzcie co to moze byc bo to moj pierwszy automat i nie wiem czy cos tu jest nie tak czy wystarczy wymiana oleju i nie bedzie tego pukania bo troszke mnie to irytuje:/
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Olej w automacie

Post autor: raven_1983 »

Jak się olej wylewał po wykręceniu dużej śruby to za dużo.

Właściwy poziom oleju przy pracującej skrzyni - ale nie gorącej... to tak aby się przelało przez otwór.

Na zimnym nie ma prawa się nic wylać po odkręceniu śruby, oczywiście mowa o włączonym silniku, zapiętym biegu na skrzyni i aucie trzymanym na hamulcu.
ODPOWIEDZ