[EXX] Renowacja skóry - Renoskór czy Lederzentrum?

Polecane materiały eksploatacyjne (płyny, klocki, opony etc.) i kosmetyki - dyskusje, opinie, informacje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[EXX] Renowacja skóry - Renoskór czy Lederzentrum?

Post autor: Jawor »

Witam,

zakupiłem skóry, o ile tylna kanapa jest w stanie bdb, o tyle przednie fotele są w cienkim stanie, chciałbym spróbować je odratować.

Czy ktoś korzystał z produktów/usług Lederzentrum lub produktów Renoskór?

Jakieś opinie, spostrzeżenia, krytyczne uwagi etc?
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Re: [EXX] Renowacja skóry - Renoskór czy Lederzentrum?

Post autor: siudek »

Znam zarówno jedne jak i drugie i widziałem po nich efekt.

Renoskórem 2 znajomych odnawiało tapicerkę w starszych autach, efekt całkiem dobry w porównaniu do tego co było. Jeden jakieś 3 lata temu w mercu, później używał markowych dobrych kosmetyków do dbania i skóra wygląda do dziś ładnie (widziałem ją w zeszłym roku :] ). Drugi w BMW po renowacji raz przesmarował mleczkiem i tyle - i na skórze już widać zmęczenie po ok. 2 latach. No ale cena dobra.

Co do Lederzentrum - znajomi się o tych środkach bardzo dobrze wypowiadają, widziałem jeden efekt w dość zmęczonej skórze i powiem, że byłem pod wrażeniem większym niż Renoskór. Niestety stan "sprzed" widziałem jedynie na zdjęciach, ale po zabiegu jest ok. 3-4 lat. Ciekawostką jest fakt, że kolega raz w roku myje (z wierzchu) skórę i naciera mleczkiem i tyle. Niestety poprawny komplet do prawdziwej renowacji szarpnie po kieszeni.

Generalnie wydaje mi się, że oba specyfiki są niezłe jeśli się to wykona sumiennie i zgodnie ze sztuką plus późniejsza konserwacja. Niech wypowie się jakiś praktyk, może Wax coś poleci? :] Ja osobiście wybiorę Lederzentrum do siebie... jak skończę z silnikiem. :lol:

Co do takich rzeczy, polecam:
http://forum.kosmetykaaut.pl/

Pzdr.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Wax Paradise
Partner
Partner
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2011, 15:30
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [EXX] Renowacja skóry - Renoskór czy Lederzentrum?

Post autor: Wax Paradise »

siudek pisze:Generalnie wydaje mi się, że oba specyfiki są niezłe jeśli się to wykona sumiennie i zgodnie ze sztuką plus późniejsza konserwacja. Niech wypowie się jakiś praktyk, może Wax coś poleci? :][/url]
Jeśli chodzi o renowację skór, to polecę Lederzentrum i ich usługi. Jeżeli jednak skóry są w dobrym stanie, nie wymagają renowacji, to polecam do umycia skóry Duragloss #441 http://www.waxparadise.pl/produkt,Durag ... ,6365.html a do konserwacji Duragloss #221 http://www.waxparadise.pl/produkt,Durag ... ,6364.html
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [EXX] Renowacja skóry - Renoskór czy Lederzentrum?

Post autor: Jawor »

Dobrze, jestem po ogarnięciu foteli renoskórem, kolorem popielatym jasnym.

Wnioski które mi sie nasunęly po ogarnięciu 2 mocno zniszczonych przednich foteli z e32:
- fotele wyglądają jak pomalowane plakatówkami,
- trzeba nakładać naprawdę dużo warstw żeby dokładnie pokryć wszystkie niedoskonałości,
- szpachla barwiko jest mało wytrzymała, szybko pęka,
- z daleka efekt jest świetny, z bliska dno.

Ogólnie jak ktoś chce na szybko odświeżyć całą, niepopękaną skórę to polecam, 420ml w zupełności wystarcza na 2 fotele i jeszcze zostanie zapas.
Jak ktoś ma mocno zniszczoną, wręcz popękaną tapicerkę to nie ma sensu tego regenerować.

Pozdrawiam
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
piwosz192
Bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 17 sie 2013, 16:03
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 740d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Łódzkie

Re: [EXX] Renowacja skóry - Renoskór czy Lederzentrum?

Post autor: piwosz192 »

Moja tapicerka nie była bardzo zniszczona, więc wystarczyła renowacja. Bardzo zniszczona tapicerka po renowacji będzie wyglądać ok przez krótki czas - i tak trzeba będzie ją wymienić, więc nie ma sensu marnować czas i pieniądze na produkty do renowacji.
kolejarz77
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 19 sie 2013, 9:21
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Opolskie

Re: [EXX] Renowacja skóry - Renoskór czy Lederzentrum?

Post autor: kolejarz77 »

Korzystałem z usług Lederzentrum. Są godne polecenia.
pielegnacjaobuwia
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2018, 0:54

Re: [EXX] Renowacja skóry - Renoskór czy Lederzentrum?

Post autor: pielegnacjaobuwia »

Z naszego doświadczenia większość klientów decyduje się jednak na renoskór – i co istotne, klienci, którzy raz kupili Renoskór kupują kolejne. Do renowacji skóry można także użyć specjalistycznych lakierów w sprayu, które są prostsze w użyciu. Oczywiście pamiętajmy, że użycie danego produktu uzależnione jest od rodzaju skóry – dlatego warto czytać etykiety przed zakupem, lub dopytać sprzedawcę.
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Re: [EXX] Renowacja skóry - Renoskór czy Lederzentrum?

Post autor: rexman »

Swego czasu "bawiłem" się odnowieniem skóry w moim tedesie. Wtedy przydałby się właśnie lakier w sprayu.
Nakładanie gąbką umaczaną w farbie wymaga wprawy, a i tak nigdy nie zastąpi natryskowej metody.

W zeszłym roku (na innym forum) natknąłem się na temat regeneracji skór. Najważniejszą ciekawostką tematu było jednak to, że amator nigdy nie otrzyma od zakładu usługowego pełnego zestawu do regeneracji skóry, bo nikt nie lubi konkurencji.
Jeśli ktoś chce mieć zrobione jak z fabryki, pozostaje wysyłka elementów do firmy. :(
ODPOWIEDZ