Myjnia bezdotykowa - opinie

Polecane materiały eksploatacyjne (płyny, klocki, opony etc.) i kosmetyki - dyskusje, opinie, informacje.

Moderator: Moderatorzy

Dr. Frank
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 13 lis 2011, 18:19
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska

Myjnia bezdotykowa - opinie

Post autor: Dr. Frank »

Jak w temacie chodzi mi o wasze opinie na temat mycia auta na myjniach samoobslugowych ( glownie u nas chyba Ehrle )

Czy ktos zauwazyl negatywny wplyw na lakier tego mikroproszku?


Osobiscie jestem troche zboczony na punkcie czystosci samochodu i potrawie przy kazdym powrocie do domu wjechac na myjke ehrle wlasnie i umyc auto, tylko obawiam sie, ze nadgorliwosc w tym temacie moze miec zly wplyw. Raz zdarzylo mi sie ( na malowanym elemencie co prawda ) zmyc fragment bezbarwnego lakieru i teraz nie wiem czy to od tego mikroproszku czy spartaczonej roboty lakiernika..

"bo czyste BMW to szczesliwe BMW" :D
Awatar użytkownika
adasiek185
Bywalec
Posty: 136
Rejestracja: 23 gru 2012, 12:58
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 524d/td
Rocznik: 1990
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: DZG / Zgorzelec

Re: Myjnia bezdotykowa - opinie

Post autor: adasiek185 »

hmm. Dziewczyna mi namalowala na masce po deszczu serducho, palcem. Po dwoch myciach na bezdotyku pelnym i dokladnym, nadal bylo je widac jak popadalo. Po myciu recznym, gabka, dopiero zeszlo. I ogolnie mam wrazenie ze auto nie jest czyste po takim myciu... Jednak gabka to gabka :)
Awatar użytkownika
Kwiat Paproci
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 13 paź 2009, 19:50
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Myjnia bezdotykowa - opinie

Post autor: Kwiat Paproci »

Zerwałem sobie bezbarwny lakier na takiej myjni, ale był źle położony. Odchodził też tam, gdzie nie "dociskałem" strumienia.
To jeżeli pytasz o bezpieczeństwo i niespodzianki. Skuteczność? To jest takie szybkie, codzienne zmywanie brudu, nic więcej. Gąbki, ręcznego dopieszczania woskami itepe nic nie zastąpi. No, profesjonalna polerka oczywiście. Ale to już nie kosztuje kilka czy kilkanaście złotych.

Aha! Ja przed ręcznym woskowaniem jadę na taką bezdotykową myjkę, jednak na gorąco sporo syfu schodzi. Pamiątki po ptakach, owadach i żywica czy też spadź z drzew lepiej na bezdotykowej się usuwa niż rozpuszczalnikami i gąbką.
Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator
Posty: 980
Rejestracja: 15 wrz 2010, 7:36
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Myjnia bezdotykowa - opinie

Post autor: carl0s »

Bezdotykowa myjnia dobra jest tylko do opłukania wozu - nic nie zastąpi tradycyjnej gąbki i szamponu. Wyjątkiem są myjnie bezdotykowe, gdzie jednak lakieru się dotyka - typu Karcher Yellow - tam piana aktywna może być wspomagana szczotką o bardzo miękkim włosiu.
Plusem i to ogromnym takich myjni jest woda - te uczciwe posiadają destylarki, które czyszczą wodę przede wszystkim z kamienia. Dlatego po spłukiwaniu nie pozostają na lakierze zacieki i inne wynalazki.

Najlepiej jest chyba znaleźć myjnię czynną do późna albo 24h i dogadać się z pilnującym jegomościem - on dostaje parę PLN, ty możesz wbrew zakazom korzystać z własnej chemii i przede wszystkim z gąbki, a po wszystkim spłukać miękką wodą - takie mycie jest najefektywniejsze.
None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!
piwosz192
Bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 17 sie 2013, 16:03
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 740d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Łódzkie

Re: Myjnia bezdotykowa - opinie

Post autor: piwosz192 »

Korzystam z myjni bezdotykowej od kilku miesięcy i jestem zadowolony.
kolejarz77
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 19 sie 2013, 9:21
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Opolskie

Re: Myjnia bezdotykowa - opinie

Post autor: kolejarz77 »

Mam czas żeby sam zadbać o auto. Raz skorzystałem z bezdotykowej. Zostały brzydkie zacieki.
ODPOWIEDZ