PALI JAK SMOK, DLACZEGO???

Problematyka związana ze spalaniem oraz paliwami (w tym biopaliwa i ekologia).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bociek
Bywalec
Posty: 212
Rejestracja: 12 lut 2008, 8:57
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bociek »

nie wiem o co chodzi, wrzuciłem spowrotem letnie 16"tki zrobiło się cieplej i powyżej 10l nie spali
Szafy, meble na wymiar, drzwi przesuwane INDECO
http://upload.allegro.pl/my_page.php?uid=16080278
bartosz85
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 12 maja 2009, 14:12
Lokalizacja: Konin

po zatankowaniu do pełna spalanie wzrosło

Post autor: bartosz85 »

witam!przyłącze się do tematu.otóż mam problem nim zatankowalem auto do pelna po wlaniu 20l ON przejechalem ok 230km czyli wydaje mi sie ze calkiem duzo, jednak gdy moja bunia dostala pełen zbiornik ON (niewiem czemu ale weszło mi tylko 62litry a wskazówka byla prawie na rezerwie)według wskaznika mam okolo 20ON i przejechane 430km z tego ok 220 to trasa!!!! :cry: to sie w glowie nie miesci!(mam e34 525 tds automat z 92roku)mam takie pytanie ile może miec litrow zbiornik w e34!i dlaczego tak szokujaco duzo wzrosło zuzycie paliwa!(srednia predkosc to miasto 70 i w trasie ok 120-140)prosze panowie o pomoc!

p.s
pompa sucha nic nie leci (zauwarzylem ze 1 i 3 wtrysk delikatnie wilgotny)
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Jawor »

Sprawdź pływak w baku, może się zawiesił i dlatego oszukuje na wskaźniku.
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
bartosz85
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 12 maja 2009, 14:12
Lokalizacja: Konin

Post autor: bartosz85 »

niestety ale to nie plywak!chyba zle zesmy sie zrozumieli. jeszcze raz, zanim zatankowalem auto do pelna lalem sobie ok 20l ON i przejechalem srednio 230km jednak wsztstko sie zmienilo gdy auto dostalo pelen zbiornik paliwa, mam w tej chwili ok 430km przejechanych a wskaznik pokazuje mi ok 1/4 paliwa w zbiorniku czyli wychodzi na to ze na 60l przejechalem 430km!!czy jest to mozliwe ze tak diametralnie wzroslo spalanie?????(przypominam ze stalo sie tak gdy zatankowalem do pelna)a jesli tak to jaka moze byc tego przyczyna????ile dokladnie litrow ma zbiornik w e34???
Awatar użytkownika
miki100o
Bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 14 sie 2008, 21:40
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie
Lokalizacja: skarzysko

Post autor: miki100o »

bartosz85 pisze:ile dokladnie litrow ma zbiornik w e34???
nie jestem pewien ale ok78l,jezeli nie to niech mnie ktos poprawi..
bartosz85
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 12 maja 2009, 14:12
Lokalizacja: Konin

Post autor: bartosz85 »

no i nie wiem co jest grane!auto zatankowane do pelna ok 66l i mam teraz 1/4 baku ok 20l i 460km przejechane!!!!moze ktos pomoze dlaczego tak diametralnie wzrosło spalanie?????ile tak kilometrow okolo robicie panowie swoimi tds-ami (e34 )na pelnym zbiorniku (tryb mieszany ale przewazajacy miejski)
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Post autor: rexman »

bartosz85 pisze:no i nie wiem co jest grane!auto zatankowane do pelna ok 66l i mam teraz 1/4 baku ok 20l i 460km przejechane!!!!moze ktos pomoze dlaczego tak diametralnie wzrosło spalanie?????ile tak kilometrow okolo robicie panowie swoimi tds-ami (e34 )na pelnym zbiorniku (tryb mieszany ale przewazajacy miejski)
Nie piszesz, czy czytałeś na naszym forum posty odnośnie Twojego problemu. Dość obszernie się wypowiadano o czymś podobnym. Nie mniej jednak dużo przyczyn składa się na tę "dolegliwość".
bartosz85
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 12 maja 2009, 14:12
Lokalizacja: Konin

Post autor: bartosz85 »

czytałem czytałem!jak najbardziej, jednak zadna z tych przyczyn ktora jest opisana mojego auta nie dotyczny, wiec dlatego pisze i sie pytam co to jeszcze moze byc oprocz tego co juz jest na forum na ten temat opisane!przepraszam jesli ktos sie przeze mnie musi powtarzac!pozdrawiam
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Post autor: rexman »

Zobacz czy na sitku smoka w zbiorniku nie ma "kożucha". :???:
bartosz85
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 12 maja 2009, 14:12
Lokalizacja: Konin

Post autor: bartosz85 »

wlasnie sprawdzilem, i sitko czyste jak nowe zero papruszka ani nalotu nagaru niewiem jak to jeszcze nazwac!czyli jedna opcja wykluczona.
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Post autor: rexman »

No to chyba pompę wtryskową na stół probierczy trzeba będzie postawić (na sprawdzenie). :???:
bartosz85
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 12 maja 2009, 14:12
Lokalizacja: Konin

Post autor: bartosz85 »

a czy kopcenie na czarno moze byc powodem??ale kopci dopiero wtedy kiedy na maxa da jej sie gazu!ale (to kopcenie wczesniej nie mialo na wplywu na spalanie, wzroslo dopiero gdy auto zatankowalem do pelna)nie pojmuje tego wcale a wcale
ODPOWIEDZ