[e36] PojemnośÄ‡ baku i spalanie.

Problematyka związana ze spalaniem oraz paliwami (w tym biopaliwa i ekologia).

Moderator: Moderatorzy

mrherod
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 21 kwie 2009, 2:32
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Jelenia Góra

[e36] Pojemność baku i spalanie.

Post autor: mrherod »

Witam. Mam bmw 325 TDS e36 z 96 roku i nie wiem jaka jest pojemność baku. Wiecie jaka jest pojemność? I ile pali przecietnie te auto? Chce jechać do Lublina z Wrocka (500km) i jak myslicie, dojade na pelnym baku bez tankoawnia?
M-Tech :)
ŁYSYYY
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 13 kwie 2008, 17:14
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ŁYSYYY »

około 65 litrów
krisztof2000
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 09 paź 2008, 19:47
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: lubin

Post autor: krisztof2000 »

ok 800 powinieneś zrobić chyba ze cisniesz to 600:P
Awatar użytkownika
marcellchen
Bywalec Gadulec
Posty: 363
Rejestracja: 16 cze 2008, 23:28
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podlaskie
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: marcellchen »

mrherod, czlowieku, 500 km i boisz sie ze na pelnym baku nie dojedziesz ?? w trasie od bialegostoku do wiednia ( jest 970 km) dojezdzam swoja betka na jednym baku na rezerwie ktora sie zapala 50 km przed wiedniem .... srednia predkosc 100-110, autostrady w czechach trzymam ciagle 130-140, klima zawsze on - przynajmniej przez pol 3/4 trasy bo albo wyjezdzam barzo rano i wtedy przez jakies 30/400 km nie potrzebuje klimy albo po poludniu i wtedy jadac noca tez nie potrzebuje - a Ty sie martwisz czy dojedziesz do wrocka z lublina ...... fakt trzeba znac auto, dynamincznie przyspieszac, nie dusic silnika ale nie wkrecac na mega obroty, hamowac i wytracac predkosc silnikiem, przewidywac sytuacje dojezdzajac do skrzyzowania ( ja np staram sie nie zatrzymywac auta tylko dotaczam sie i jak juz wszyscy ruszaja wbijam 2 i smiga .... silnik przez to nie potrzebuje tyle mocy i paliwa by ruszyc cala bude z miejsca)

moja TD uwielbia trasy a ja uwielbia z nia smigac ;-) razem tworzymy fajny duet - szkoda ze nie kazdy tak moze polubic swoje auto ...

Ps ostatnia trasa do wiednia - pierwszy raz odkad ja i moja bawarka sie poznalismy ( juz 3 rok) dalem sie zmienic na kierowce .... a jak mnie serce bolalo jak kumpel wbijal jej biegi .... fakt, skotlowala wiecej ropki - to oczywiste - ale zmiescilismy sie w normie 125 litrow w dwie strony 1940 km ( 125 / 1940 = 0.06448*100=6.44L)
Obrazek
Awatar użytkownika
clubGRANT
Bywalec Gadulec
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2009, 11:16
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: TYCHY

Post autor: clubGRANT »

W Moim kombi wydawało Mi się że jest 55l,jest jakaś różnica w pojemności między sedanem a kombi ???
Nitroo1987
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 mar 2009, 11:37
Lokalizacja: Działdowo

Post autor: Nitroo1987 »

Nie ma żadnej różnicy między kombi a sedanem.
Pojemność baku to 63 litry.
Posiadam 318stkę ale nie powinna być aż taka duża rozpiętość spalania
Moja 3czka w trasie przy ekonomicznej jeździe:
Trasa 5,5-6,5 l Miasto 8,5 l

Jak się nie pilnuję (nie mówię o ciśnięciu-ponieważ staram się dbać o auto i go nie oram)
Zimą:
Trasa 6,5-8 l (prędkość 120-140 km/h) Miasto 9-10 l (duuuże korki i krótkie trasy 10 litrów to max)

Jeżeli auto bardzo długo nie jeździło to spali więcej.

Jak kupiłem swoją BMKę to była ona po długim przestoju (stała rok nieużywana)
Wymieniłem wszystkie filtry i doprowadziłem ją do stanu.
Paliła mi 14 litrów / 100km kolosalny wynik, początkowo myślałem że mam zły styl jazdy i dzięki pomocy " marcellchen " spalanie spadło do 12 litrów ale i tak to było dużo jak na takie auto i bardzo ekonomiczną jazdę. Byłem już załamany. Aż mój znajomy mi powiedział, żebym troszkę pojeździł nim - Aby się "przepalił" o dziwo po jakimś czasie spalanie spadło do wyzej wymienionego. To oczywiście tylko taka dygresja.


Podsumowując:

Powiedzmy że nie jeździsz ekonomicznie i pali Ci 12 litrów/ 100 km (co raczej jest troszkę ciężkie do osiągnięcia w trasie - musiałbyś bardzo bardzo ostro dawać w pędzel :grin: )

Proste liczenie 63 : 12 = 5,25 * 100 = 525 km :lol:

Oszczędną jazdą na pełnym baku obrócisz w to i spowrotem
[63l : 6,3l/100km = 1000 km]
Ostatnio zmieniony 18 maja 2009, 12:28 przez Nitroo1987, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek Obrazek
mrherod
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 21 kwie 2009, 2:32
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: mrherod »

Dzięki koledzy :) powiem wam tak: Jechałem z Jeleniej Góry po ciotke z dzieciakami i babke do Wrocka i z nimi za Lublin i wyszło mi 650 km i spalił mi prawie cały bak a jak wracałem sam waląc odrazu na Jelenią Górę wyszło mi 630 km i spalił lekko ponad 3/4 baku. Czyli wychodzi na to, że pali mi 7,8 litrow o ile się nie mylę a pomyślcie o korkach w Lublinie i Piotrkowie Tryb. o wahadełkach w Radomiu. Więc nie jest źle.
Marcellchen - kolego ja jeździłem wcześniej Mondeo 1.8 16V i powiem Ci, że jego silnik bardzo lubił benzynkę a Sierra to już całkiem. Więc jestem wyczulony na tego typu sprawy i wole się zapytać bo moją Bunię posiadam od Lutego. Ale jestem zadowolony i coraz bardziej jestem w niej zauroczony. Dynamika jazdy + oszczędność ropki + żwawość silnika i oczywiście + super przyczepność (a posiadam kombi). Dzięki koledzy za pomoc :)
Ostatnio zmieniony 23 maja 2009, 13:52 przez mrherod, łącznie zmieniany 3 razy.
M-Tech :)
trojan
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2010, 18:47
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

[e36] Pojemność baku i spalanie.

Post autor: trojan »

witam.moze ktos mi wytłumaczy bo dziś trochę zgłupiałem.pojechałem tdsem zatankować bo juz było blisko rezerwy ale jeszcze sie nie swieciła.lampka rezerwy na pewno działa.zatankowałem na stacji neste 51.15 L pistolet nie odbił wiec dolałem jeszcze za 10zł jakieś 2.56L i dalej nie odbił wiec juz nie chciałem tak cykac po 10 zł i pojechałem na BP zalac aż mi pistolet odbije.I zalałem jeszcze 16.74L Więc wychodzi ze zalałem 70.46 a nie paliła mi sie rezerwa wiec moje pytanie brzmi.jaką pojemność na e36 kombi 325tds????
mrherod
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 21 kwie 2009, 2:32
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Jelenia Góra

[e36] Pojemność baku i spalanie.

Post autor: mrherod »

@trojan, przyczyn może być kilka. Poprzedni właściciel zmienił bak na większy co by mógł bez tankowania większe trasy robić, pływak w baku ( a raczej jego mechanizm ) uszkodzony, albo zegary są przekręcone od innego modelu w co wątpie bo każdy inny model ma ( nawet w najmienjszym stopniu ) inne zegary. Ale najprawdopodobniej coś jest z pływakiem, może o coś haczy i zawiesza się przy tych 10l i nie schodzi niżej. W sumie ten większy bak też całkiem prawdopodobny.

EDIT:
W sumie pływak odpada bo nawet gdyby był zepsuty to i tak nie zalałbyś 70 l ropy. Do seryjnego baku w e36 325 tds wchodzi 63-64 litry (pod korek). Więc pozostaje większy bak!
M-Tech :)
trojan
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2010, 18:47
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

[e36] Pojemność baku i spalanie.

Post autor: trojan »

dzięki mrherod za podpowiedz.może rzeczywiście tak jest ze ktoś zmienił bak na większy.jezeli chodzi o pływak to myslę ze z nim wszystko w porządku bo wskazówka pracuje w całym zakresie,a jak się zapala rezerwa to również skazówka opada płynnie tak jak ubywa paliwa.a zegary myslę ze są od tego modelu więc moze rzeczywiście inny bak.osobiscie mo to nie przeszkadza tylko się trochę zdziwiłem wczoraj na stacji.jezeli ktoś ma jeszcze jakies pomysły to chętnie poczytam.dzięki i pozdrawiam
mrherod
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 21 kwie 2009, 2:32
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Jelenia Góra

[e36] Pojemność baku i spalanie.

Post autor: mrherod »

kolego trojan no to jak wszystko jest sprawnie to powinieneś się cieszyć ;) Chciałbym jadąc z Jeleniej Góry do Wrocka i jeszcze do Holandii zajechać na całym baku a na 80l baku z palcem w oku bym dojechał ;) Więc zazdroszcze Ci bardzo hehe ;) Pozdrowionka :)
M-Tech :)
bredek
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:08
Lokalizacja: Piekielnik

[e36] Pojemność baku i spalanie.

Post autor: bredek »

a propo wiekszych bakow kolega na orlenie raz zalal do cordoby 68 litrow przy pojemnosci baku chyba 55(nie pamietam dokladnie ) i tez mu rezerwa nie swiecila
tak ze warto na innej stacji sprawdzic czy bak jest zmieniony czy liczydlo w dystrybutorze :wink:
Papay318tds'99
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 20 lip 2008, 18:17
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

[e36] Pojemność baku i spalanie.

Post autor: Papay318tds'99 »

zgadzam się z kolegą bredek miałem już taki przypadek nie z dieslem ale jak jeździłem na gazie na stacji w m. Dragacz na trasie z gdańska do Grudziądza koleś wlał mi 50l gazu do butli 35l i kazałem mu przestać lać bo jeszcze pełno nie było zwykły złodziej mają tam też ON w dobrej cenie ale już nigdy tam nic nie wleje do samochodu. te łajzy zwyczajnie wykorzystują to że ludzie nie leją do pełna bo skąd ma ktoś wiedzieć ile mu wlali jak leje np. za 50zl lub 100zl po prostu płaci leją i wszyscy teoretycznie się cieszą jedni świadomie inni nie. kiedyś zrobiłem nawet test jeździłem z kanistrem 20l po stacjach to na 10 stacji tylko w jednej brakowało 0,5l reszta 1l i więcej na jednej prawie 3l myślę że to można zostawić bez komentarza bo jak zapytałem gościa dlaczego kanister jest nie pełny to powiedział że to na pewno jest większy niż producent przewidział :twisted:
mrherod
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 21 kwie 2009, 2:32
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Jelenia Góra

[e36] Pojemność baku i spalanie.

Post autor: mrherod »

Dokładnie koledzy, też tak może być. Ogólnie bak ma 60 litrów w e36 ale wchodzi do niego spokojnie do 64 pod korek (jak nie troche więcej). Kolega trojan może mieć większy bak ale to co napisaliście też jest bardzo prawdopodobne i też się z takim przykładem spotkałem. Mój koleś podjechał 'dużym', w którym ma 2x250 litrów i co mu wyszło? Zapełnił 435 litrów a na liczniku pokazywało 480. Tylko nie wiadomo gdzie te pozostałe 50 litrów? Nie chciał się kłócić bo się spieszył w trasie.
M-Tech :)
bredek
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:08
Lokalizacja: Piekielnik

[e36] Pojemność baku i spalanie.

Post autor: bredek »

Tez jak jezdzilem ciezarowka mialem kociol 780 l i oczywiscie nie byl pusty (mialem jeszcze ok 100 litrow + - 5) i weszlo mi 770 :shock: ale to bylo na rumuni a w polsce tez takich przypadkow nie brakuje
trojan
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2010, 18:47
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

[e36] Pojemność baku i spalanie.

Post autor: trojan »

widze ze dyskusja wrze.dzięki za podpowiedzi.pojeżdżę znowu do rezerwy i pojadę na BP i znowu zaleję pod korek i zobaczymy jaki będzie wynik.oczywiście napisze co i jak.
mrherod
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 21 kwie 2009, 2:32
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Jelenia Góra

[e36] Pojemność baku i spalanie.

Post autor: mrherod »

No to trojan czekamy!!! :))
M-Tech :)
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

[e36] Pojemność baku i spalanie.

Post autor: raven_1983 »

Stacja na której na ogól tankuję nigdy nie minęła się z prawdą - dla niektórych może to śmieszne... ale wożę ze sobą mały kanisterek na czarną godzinę...

Przed tankowaniem siup kanisterek do baku, a potem wlewam w niego 5 litrów i jest akurat na poziomie kreski oznaczającej 5l. Potem bak do pełna.

Jako, że tankuję zawsze na tej samej stacji to nie jestem w stanie porównać z innymi, jednak z doświadczeń znajomych jeżdżących po kraju i tankujących w różnych stacjach mogę potwierdzić duże rozbieżności wskazań na dystrybutorach.

W różnicę rzędu 2-3 litry jeszcze uwierzę... jednak jeśli człowiek zjeżdża na pierwszą stację jaką zobaczy od zapalenia się rezerwy, raz wlewa 70 raz... 80 litrów... no to coś ewidentnie jest na rzeczy.... :(

Niestety smutne to bardzo... w "cywilizowanym" kraju stacja by dostała taką karę, że zniknęła by z mapy... u nas? może dostaną uwagę do "dzienniczka" a ludzie i tak będą dalej tankować... jak zwykle... prawo prawem... jego wykonalność... no cóż... polską rzeczywistością...
mrherod
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 21 kwie 2009, 2:32
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Jelenia Góra

[e36] Pojemność baku i spalanie.

Post autor: mrherod »

Dokladnie masz rację Raven, tu w Polsce jeżeli jest to jakaś znana sieć stacji paliw to nikt nie zwróci uwagi. Zwykły Kowalski, który ma tylko jedną swoją stację paliw (rzecz jasna legalną) dostałby napewno ukarany. Nawet nie można im postawić zarzutu wprowadzania ludzi w błąd. Bo niby wszystko jest OK, cena podana, kierowca zatankuje, zadzwoni, że coś jest nie tak i jak później udowodni ile miał paliwa w baku? Na upartego można by udowodnić chociażby przez te karnistry. Ale z wielkimi sieciami stacji benzynowymi ciężko jest wygrać.
M-Tech :)
trojan
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2010, 18:47
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

[e36] Pojemność baku i spalanie.

Post autor: trojan »

Witam po długiej przerwie.wracając do tematu pojemności baku to chyba mnie okradli na stacji BP bo dzisiaj zalałem do pełna jak mi się rezerwa zaświeciła i na kompie pokazywało ze w baku jest 7.4litra to dolałem pod sam korek aż się prawie wylewało 60litrów.Więc wszystko się zgadza.jeżeli chodzi o mnie to temat zamkniety.dziekuję wszystkim za porady.
ODPOWIEDZ