Wysokie spalanie w M51

Problematyka związana ze spalaniem oraz paliwami (w tym biopaliwa i ekologia).

Moderator: Moderatorzy

Siwy
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 08 lut 2008, 21:41
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Siwy »

sebos76 pisze:
farmus pisze:sebos jutro tez pakuje chipa i zobaczymy czy poziom spalania sie zmieni. bardziej co prawda zalezy mi zna mocy i momencie.
bede miał dwie kości od m41 po dzwonie z niemiec. jest szansa ze jakies dobre chipy.

p.s. tam sa 2 kosci, jedna od pompy i jedna od turbiny? bo mi dają dwie za 150zł
no właśnie nie wiem co to za jazda z tymi 2 kościami- ja miałem wymienianą tylko jedna kość, poprzez forum bmw klub-polska spotkałem się z kolegą (slavM5 - pozdrawiam), który miał właśnie od kogoś wymieniane te 2 chipy i jego 318 tds jechała trochę gorzej od mojej - zresztą on sam to przyznał, bo jechaliśmy i jego i moją.
wątek dot. chipów patrz tutaj
swoja drogą, wczoraj byłem mile zaskoczony przy tankowaniu- jazda wkoło komina, głownie po mieście, mrozy rano itp, spalanie wyszło 9.39 l/100
http://tds.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=69
Ja nie wiem,albo ja mam za ciezka syre albo nie wiem co jest grane,bo u mnie jak napisales w kolo komina po miescie to minimum 12L pokazuje.
Chociaz przedwczoraj jechalem z Gdanska do Czartkowa (w ta i nazad rowno 500km ciagiem) to pobilem rekord rekordow moich,spalanie wachalo sie pomiedzy 6,9L a 7,2L.
Cisnalem minimum 120km/h a miejscami jak droga pozwalala to max 180km/h.
Jestem normalnie dumny z tego wyniku :lol:
Nie wiem czy ma to jakis zwiazek z moim odkryciem w silniku czy tez nie,mianowicie dolewalem plynu do spryskiwaczy-patrze a tam jakis wezyk wisi,no to buch po nitce do klebka.
Pod filtrem paliwa znalazlem filterek taki przezroczysty przelotowy,od gory wezyk nalozony od dolu brak,to wlasnie ten co znalazlem powinien znajdowac sie w tym miejscu.
Co najdziwniejsze ani filterek ani wezyk nie byly mokre zachlapane ani nic takiego.
Jak polaczylem jedno z drugim to zadnych zmian w jezdzie nie odczulem,jedynie spalanie spadlo :shock:
Wie ktos co to jest ten filterek i do czego sluzy :?: Jak cos to moge fotke dzibnac tego.
-=Catch Me If You Can=-
Awatar użytkownika
Łosiowy
Administrator
Administrator
Posty: 946
Rejestracja: 27 gru 2007, 15:37
Seria: E65-68
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: Nie mam
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Łosiowy »

Zrób fotke :mrgreen:

A tak na marginesie temat dotyczy M41 a Ty masz M51
Obrazek
tomek-tarnow
Bywalec
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:19

Re: Wysokie spalanie w M51

Post autor: tomek-tarnow »

Tez mam pytanie co to za filterek tez z jednej strony neima tego wężyka !!!!!!!!!!!!!!
co to za filterek !!!!!!!!!!!!!!!???????????
ODPOWIEDZ