Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Problematyka związana ze spalaniem oraz paliwami (w tym biopaliwa i ekologia).

Moderator: Moderatorzy

Ermce
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1052
Rejestracja: 02 paź 2009, 17:48
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubuskie

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: Ermce »

raven zastosuj sie do slow rexmann'a

zaraz pomysle ze w skarbowce pracujesz :wink:

a tak po za tym to co nie jest zakazane jest dozwolone

proponuje zamknac temat bo robi sie balagan
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: Jawor »

Bez OT.
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Awatar użytkownika
wojtek_blekitny
Moderator
Moderator
Posty: 921
Rejestracja: 06 wrz 2008, 23:51
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: okol. Poznania

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: wojtek_blekitny »

Konkret ode mnie:
Zwykle leję Lotos Dynamic Diesel [P-ń Śródka] lub Shell V-Power Diesel [P-ń: JanaPawła2]-> obydwie stacje, paliwa polecam, tym razem zalałem na Bliskiej w Poznaniu, znacznej zmiany dynamiki nie ma, placebo, a może minimalnie słabiej [przynajmniej w zakresie obciążeń częściowych, nie jestem zwolennikiem jazdy "z butem wbitym w reflektor"], ale silnik chodzi znacznie głośniej [bardziej twardo], co potwierdzają również i niezwiązani z tematem- nie polecam.

PS. Tak nawiasem- jak chcecie nieco taniej zalać, to od piątku wieczora [rzadziej soboty rana] do soboty wieczora [rzadziej niedzieli południa] obowiązują weekendowe ceny paliwa [nie wiem jak na innych stacjach, ale na Lotos Śródka zawsze].
PS2. Nie jestem pracownikiem żadnej z w/w stacji, nie mam też z nimi nic więcej wspólnego poza tym, co napisałem wyżej. Nie należę też w żaden sposób do konkurencji- opisuję, co zaobserwowałem.
"Exercise your inner demons"
E34: "Ulep z samego serca Wielkopolski"
Awatar użytkownika
dylan
Świeżak
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2013, 22:55
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: darłowo

Re: Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: dylan »

witam ja polecam orlen ale nie verwe tylko zwykły on.(w darłowie)
ostatnio zatankowałem swojego tds'ka na statoil w słupsku po odjechaniu od stacji autko zaczeło szarpać i przerywać
ale na szczęście tylko przez chwilę ogólnie później muł wtedy powiedziałem sobie że już nigdy w słupsku
pech chciał po tygodniu,pali się rezerwa więc stwierdziłem najtańsze chociaż za 50pln na el-eclercu (jakoś tak)
mówie wam porażka jakby ktoś zabrał mi 50 kucyków teraz mam nauczke i wożę ze sobą piąteczke z orlenu.
dzięki pzdr. wszystkich
MAX 7,4l/100Km
khmer
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 18 sie 2013, 19:54
Seria: E60-61
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2006
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie

Re: Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: khmer »

Ja tankuje w Lotosie.
Opal
Świeżak
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 09 mar 2017, 21:09
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie

Re: Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: Opal »

Niestety na firmowych stacjach mozna sie tez naciąć
Oszustów pełno, kiedys bylem swiadkiem na orlenie stala babka i rozmawiala z kier stacji ze zalala paliwo na full i auto przejechalo kilka km i stanęło i jest u mechanika,
Kierownik był tak wystraszony ze kiedy sie zorientowal ze czesc klienteli wpatrzona jest na niego zawiną sie do srodka z tą babką i pewnie coś tam za uszami miał,
No ale jak jestes orzejazdem i natrafisz na taką sytuacje to klops jak nic
Staram sie tankowac na orlenie werwe, na Lotosie dynamic - jest niezły , na schelu nitro
Kiedys w Czechach w szpindlerowym młynie zatankowałem na jakiej badziewce , ale nie mialem juz wyboru nalalem pod korek i pozniej do Polski na dwójce pod góre jechalem , rowerzyści mnie wyprzedzali masakra, no ale chyba moral jest takimze kanisterek 10 litrow i tyle , facet mi powiedzial pozniej w orlenie w świeradowie ze Czesi
Przyjezdzaja do Polskski tankowac bo podstawowy olej ma wieksza liczbe oktanową i cetanową, a tam jest lipa, pewnie nie wszedzie ale nigdy już na czeskim huzarze nie naleje nawet plynu do spryskiwaczy
Awatar użytkownika
AdamDMI
Bywalec
Posty: 156
Rejestracja: 08 lip 2015, 21:20
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie

Re: Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: AdamDMI »

długo tankowałem na Lotos na stacji koło osowej w Gdańsku ( w kierunku na Gdynię , rzadziej po drugiej stronie drogi w kierunku na Gdańsk ), było ok. Zmieniłem na stację Auchan przy lotnisku Gdańsk. chwalę sobie.

Podczas wojaży po PL tankowałem i tankuję tylko w Gnieźnie / we Wrocławiu / Bolesławcu tylko na Lotosie. 8)
BMW Diesel <3
Awatar użytkownika
Pieter
Moderator
Moderator
Posty: 216
Rejestracja: 03 maja 2009, 9:47
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Zamość

Re: Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: Pieter »

Wychodzi na to że każdy ma swoje upodobania - ja tam leję gdzie popadnie i nie widzę specjalnej różnicy. Mam jeszcze auto w gazie i tam niestety już różnicę widać - jak dobry gaz to i spalanie ciut mniejsze a auto inaczej się zbiera, i tu mam już 2 stacje na których głównie tankuję.
Są… auta i jest BMW
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Re: Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: rexman »

Po takich "akcjach", jak mieliście, na pewno warto zajrzeć do zbiornika paliwa. Wypalenie kiepskiej jakości paliwa do końca i wymiana filtra paliwa wcześniej lub później, nie satysfakcjonowała by mnie.
Miałem raz "okazję" czyścić zbiornik i smok. A było z czego.
Awatar użytkownika
ovtripsoft
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2017, 16:01
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie

Re: Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: ovtripsoft »

Auchanów omijam, ale tylko z uprzedzenia, bo nigdy nie tankowałem. Jak mogę to tankuję na lotosie i zazwyczaj tam tankuję, bo jest na trasie, którą jeżdżę codziennie, ale tez nie przykładam do tego jakiejś wielkiej wagi.
rononM1
Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 10 kwie 2008, 17:43
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: W-wa

Re: Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: rononM1 »

Niestety - ze względu na idiotycznie wysoka cenę - ale moje tds-y najbardziej lubiły i lubią VPowera na Shellu: czuć różnicę pod nogą, jesli się uprzeć aby jechać normalnie (co nie jest takie łatwe jak auto robi się tak żwawe) to spalanie też jest niższe. Jako że mój tds służy już tylko do przejażdżek dla przyjemności to mu nie żałuję VPowera tym bardziej że na Shellu można zamieniać punkty na rabat 25 groszy na litrze. Z doświadczenia mogę powiedzieć ( a jeżdżę 50-60 tys. rocznie) że generalnie najsłabsze paliwo ma Orlen; Lotos, BP i Shell na tym samym poziomie - wyłączając VPowera - a Statoil omijam bo mają najbardziej suche paliwo co dobrze nie robi takiemu staremu dieslowi no i jest najdroższe. A generalnie to najlepiej mieć sprawdzoną stację z dobrym i pewnym oaliwem i wtedy właściwie obojetnie jaka to jest. Jeszcze kilka lat temu sławna była stacja przy Auchan w Częstochowie która miała świetne paliwo ale to już niestety przeszłość...
Awatar użytkownika
AdamDMI
Bywalec
Posty: 156
Rejestracja: 08 lip 2015, 21:20
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie

Re: Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: AdamDMI »

Ostatnio od jakiegoś roku, swoje traktory tankuję na Auchan Gdańsk ( koło lotniska / decathlonu ) - patrząc na kilometry na pełnym baku, jest spora różnica na korzyść. to z moich obserwacji. 8)
BMW Diesel <3
ODPOWIEDZ