Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Problematyka związana ze spalaniem oraz paliwami (w tym biopaliwa i ekologia).

Moderator: Moderatorzy

fafik_881
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 23 sie 2009, 16:21
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: fafik_881 »

Witam !
Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem TDSa i zastanawiam się jakie stacje oferuja najczystsze i najl;epsze paliwa do naszych tdsow.
Piszcie skad jestescie i gdzie sie "zalewacie"
Ja poki co stawiam na SHELLa.Ne maja tanio ale na swojej buni nie mam zamiaru oszczedzac, a zawsze mialem wrazenie ze Shell to solidna paliwodajnia.
Awatar użytkownika
adam-bmw
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1108
Rejestracja: 27 gru 2007, 21:29
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Łysomice k. Torunia

Post autor: adam-bmw »

ja tankowałem tylko i wyłącznie shell v-power i lotos dynamic najlepiej jeździł. od kiedy mam benzyniaka tylko lotos dynamic
rononM1
Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 10 kwie 2008, 17:43
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: W-wa

Post autor: rononM1 »

Ja od kilkunastu lat tankuję na Shell'u. W Łodzi tankowałem na 2 stacjach Shell'a: od strony Zgierza i wylot na Katowice /nie pamietam ulic/. Przyzwoite paliwo ale na Shell'u bywają lepsze. Tragedia na BP wylot na Stryków/Brzeziny !!!
Na Statoil paliwo całkowicie bez siarki - podobno nie za dobre dla naszych tds-ów :roll:
Zdecydowanie Shell !
Awatar użytkownika
Łosiowy
Administrator
Administrator
Posty: 946
Rejestracja: 27 gru 2007, 15:37
Seria: E65-68
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: Nie mam
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Łosiowy »

Tankować na firmowych dużych stacjach unikac jakiś małych tanich pod dziwnym szyldem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Prawdziński
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 06 kwie 2009, 8:27
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: PrawdziÅ„ski »

rononM1 pisze:Na Statoil paliwo całkowicie bez siarki - podobno nie za dobre dla naszych tds-ów :roll:
Możesz to wyjaśnić. Z tego co mi wiadomo, siarka to największy szkodnik jeżeli chodzi o skład paliwa.
rononM1
Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 10 kwie 2008, 17:43
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: W-wa

Post autor: rononM1 »

Podobno paliwo jest bardziej suche:
"Z kolei zmniejszanie zawartości siarki w oleju napędowym powoduje zmniejszenie jego właściwości smarnych, przez co konieczne jest stosowanie dodatków uszlachetniających".
Tds to konstrukcja z lat, gdy siarka była stałym składnikiem w ON i jej właściwości smarne były uwzględniane w procesie spalania.
Oczywiście siarka jest olbrzymim szkodnikiem jeśli chodzi o zanieczyszczenia gdyż podczas spalania zostaje przekształcona w siarczany, które stanowią jedną z form nierozpuszczalnej fazy cząstek stałych.
Co do Statoil - moje stwierdzenie o które pytałeś było wyrażone trochę z przymrużeniem oka, gdyż nie wydaje mi się aby taka firma po wyeliminowaniu siarki z ON w to miejsce nie dodała smarnych środków uszlachetniających. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie; swoją drogą i tak nie tankuję na Statoil :mrgreen:
OpTo
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 27 wrz 2008, 14:22
Lokalizacja: Kalisz - WLKP

Post autor: OpTo »

ja najczęściej leje na Bp ON Ultimate ... ostatnio zalałem paliwo na shellu ON GTL i powiem wam że kupa jakich mało lepiej auto pracowalo na starym Vpower .... jechałem w góry i mówie zaleję bo czytałem gdzieś na forum że w trasie się pięknie sprawdza -> przereklamowane i tyle (takie jest moje zdanie) mam sprawdzone paliwko na stacji Bp u mnie pod blokiem więc leję Bp od kiedy mam auto i pompiarz też mi powiedział że to jest najpewniejsze paliwo jeżeli chodzi o ON w Polsce więc leje to ;)
1/4 mili z BMW to jak Å‚owienie ryb z dziwkÄ…....jest fajnie ale nie po to ja masz ;)
rononM1
Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 10 kwie 2008, 17:43
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: W-wa

Post autor: rononM1 »

Jeśli chodzi o Ultimate'a to rzeczywiście jest OK i tańsze od GTL'a :razz:
Natomiast zwykły ON na BP to szajs z kiepskimi uszlachetniaczami - mój kolega pracuje w centrali BP i chyba wie, co mówi :mrgreen:
OpTo
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 27 wrz 2008, 14:22
Lokalizacja: Kalisz - WLKP

Post autor: OpTo »

nie no ja leje tylko i wyłącznie Ultimate ;) spokój zimą zero problemów i nie trzeba nic dolewać ;) deklarują ze do -35 bodajże nie powinno się nic dziać ;)
1/4 mili z BMW to jak Å‚owienie ryb z dziwkÄ…....jest fajnie ale nie po to ja masz ;)
Awatar użytkownika
Pawik83
Bywalec Gadulec
Posty: 344
Rejestracja: 28 gru 2007, 13:04
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: pomorze

Post autor: Pawik83 »

only shell & lotos dynamic
Awatar użytkownika
Prawdziński
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 06 kwie 2009, 8:27
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: PrawdziÅ„ski »

Ja tankuję Vervę ON. Paliwo rewelacja, nigdy mnie nie zawiodło.
DIESEL POWER
Awatar użytkownika
Deacon
Bywalec Wyjadacz
Posty: 728
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Rocznik: 2005
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec Radzionków

Post autor: Deacon »

od wymiany pompy only shell v-power ale chyba teraz zaleje do pelna tego Ultimata z BP i zobacze czy bedzioe jakas roznica.
Awatar użytkownika
bart74
Bywalec
Posty: 260
Rejestracja: 26 lip 2009, 21:11
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Opolskie
Lokalizacja: Brzeg (opolskie)

Post autor: bart74 »

Lotos Dynamic, od lat tankuje na jednej stacji, do golfa 1.9TD leje zwykly ON, a do Beti wlasnie dynamica i jest ok.
_______________________________________
Zapraszam do mojej galerii
http://bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=2745
Daro280
Bywalec Wyjadacz
Posty: 643
Rejestracja: 19 sie 2008, 21:14

Post autor: Daro280 »

tylko BP albo zwykłą ON badz ULTIMATE z przewagą na ULTIMATE.
mati
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2009, 9:35
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: toruń

Post autor: mati »

nie mam jeszcze za wielkiego doświadczenia w kwestii BMW, ale wcześniej jeździłem Passatem 1,9 TD z 340tys km na liczniku i tankowałem najdroższe paliwo w Polsce V-Power Diesel. W konstrukcji z lat 80 robiło wielką różnicę, gdzie wszystko było mechaniczne. W TDS'e gdzie jest już komputer różnica jest jeszcze większa. Raz byłem zmuszony zatankować zwykłego Diesla Ekstra i od ręki auto zrobiło się bardziej mułowate i troszkę zwiększył mu się apetyt.
Na ogół tankuję właśnie V Power, ale ostatnio stwierdziłem że w czasie kryzysu trzeba wesprzeć Polski biznes i przetestowałem trochę krajowych wyrobów. Wszystkie paliwa kupowane na naszych stacjach są produkcji Polskiej, znaczy się w naszych rafineriach, tylko V power diesel i V power reacing są importowane z Niemiec.

STATOIL SupraDiesel- tańszy od całej reszty, auto dość ciche i nie kopci bardzo po przegazowaniu, jednak troszkę mniej dynamicznie się jedzie, prawie tak samo wydajne jak V power.
Lotos Dynamic Diesel-tańszy od V powera o kilka groszy, liczba cetanowa 55,6 indeks cetanowy 57, śladowe ilości siarki, baza ta sama co zwykły diesel na lotosie ale z uszlachetniaczami, auto dynamiczne i umiarkowanie szybko sączy paliwko z baku, jedyna różnica jaką zdążyłem zauważyć między V powerem to iż troszkę bardziej kopci jak mu depnę.
Orlen Verva ON- nie testowałem, bo ponoć są w nim bio dodatki
BP Ultimate diesel- nie starczyło mi odwagi bo co chwilę słyszę że komuś coś się stało z autem bo paliwo na BP zatankował, ile prawdy to nie wiem ale nie rydzykowałem;)

Konkluzja na koniec, dla oszczędniejszych bądź mniej zamożnych polecam SupraDiesel, następny w kolejce Lotos Dynamic Diesel, no i faworytem jest dla mnie V power diesel ale jest najdroższy i nabija kasę Niemcom.
Jak na razie jestem w fazie użytkowania Dynamic'a, jak pojeżdżę dłużej i będę wstanie coś więcej powiedzieć w odniesieniu tego paliwa do Shella to dam znać:)
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2009, 23:12 przez mati, łącznie zmieniany 1 raz.
ArekB
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:34
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: PÅ‚ock

Post autor: ArekB »

co do vervy, to rozmawiałem z gościem z laboratorium Orlenu, mówił ze paliwo on verva ma tylko dużo lepsza smarność(w doświadczeniach) niż zwykły on, z tad tez lepsza kultura pracy a pyzatym to normalne paliwo.
Awatar użytkownika
Marciino
Bywalec Gadulec
Posty: 332
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:54
Seria: Szukam...
Nadwozie: _
Model: Nie mam
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: Marciino »

rononM1 pisze:(...)Natomiast zwykły ON na BP to szajs z kiepskimi uszlachetniaczami - mój kolega pracuje w centrali BP i chyba wie, co mówi :mrgreen:
By się zgadzało, raz zalałem właśnie auto zwykłym ON na BP do pełna, dało się odczuć muła, którego złapał, także trzymam się tylko BP ULTIMATE i jest ok, autko się zbiera i nie kopci. Pozdr.
crafty
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2008, 3:12
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Opolskie
Lokalizacja: k-kozle

Post autor: crafty »

Szczerze wam powiem koledzy, że co miasto to chyba inne paliwo , we wrocławiu leje na BP na wylocie na a4(koło czołgów) oraz shellu(nowy dwór) i nie miałem nigdy żadnych problemów, natomiast u siebie w mieście raz się pokusiłem na shella i musiałem spuścić z auta prawie cały bak paliwa, samochód zaczął przerywać trząść silnikiem aż w końcu zdechł , po wymianie filtra paliwa i spuszczeniu paliwa z baku pomogło , brat miał podobną sytuację z peugotem z tym że zatankował na BP i musieliśmy powtórzyć całą operację, osobiście u siebie leje na Orlenie i jest w porządku, także podejżewam że trzeba wyczaić stację która ma poprostu dobre paliwo w danym mieście, chyba nie ma schematu...
mati
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2009, 9:35
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: toruń

Post autor: mati »

co do mojego wcześniejszego porównania paliw V power diesel i Lotos Dynamic to moje spostrzeżenia:
- na V-power diesel'u jest minimalnie dynamiczniejszy, ale to może być moje subiektywne odczucie, albo pasażerowie w trakcie postoju na Shell'u oddali mocz i stali się lżejsi :P
- na V-PD jakoś tak nie kopci jak mu depnę przy dynamicznym przyspieszaniu, zostaje gęstszy obłoczek ale nie czarny dym
- tankując na Lotosie szybciej zbierze się punkty na jakąś sensowną nagrodę, bo po 2,5 roku tankowania na Shell'u mogę sobie pozwolić co najwyżej na plecak dziecięcy z kucykami albo mini kompresor z chin który nie napompuje nawet materaca
- na Lotosie jest mniejsza marża na wzbogacanym paliwie niż na Shell'u

Poza tym różnic nie widzę żadnych. Zatem przystaję na Dynamic'a bo trzeba wspierać POLSKI przemysł.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2009, 16:44 przez mati, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Deacon
Bywalec Wyjadacz
Posty: 728
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Rocznik: 2005
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec Radzionków

Post autor: Deacon »

ja dzisiaj nalalem na full BP Ultimate - zobaczymy jak sie na tym jezdzi.

co do zbierania punktow - dla mnie wogole te programy lojalnosciowe to jakas pomylka. fajne nagrody kosztuja tyle punktow, ze trzeba by tirem jezdzic, zeby je zdobyc :)
chociaz powiem, ze na shellu mam jakies 8tys punktow - zestaw narzedzi moge sobie wziasc, albo model zdalnie sterowany F1 ferrari, albo jakis grill elektryczny - pare pierdulek jest :)
ODPOWIEDZ