e34 tds pomocy pali 20l!!

Problematyka związana ze spalaniem oraz paliwami (w tym biopaliwa i ekologia).

Moderator: Moderatorzy

chipek
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2009, 10:43

e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: chipek »

witam jestem nowy na forum jest to moje 1 bmw ,mam nastepujący problem ,, autko dobrze pali na zimnym dobrze na cieplym tzn :D na cieplym po ok 2 sekundach krecenia ale spalanie jest powalające na 30 litrah ropki nie jakies bio czy cos , zrobiłem ledwo 150km dotego auto jest słabe w dolnej partij obrotów tzn do 2tys straszny muł , puzniej jedzie jak opentane :lol: , przy przegazówkach niepósci dymka ani czarnego ani jasnego oleju nieubywa wyciekow paliwa niema pompa sucha ,niewiem odczego zacząc jest to manual tds 92 rok e34, pomocy karzda rada dobra !

ps poczytałem cos o nastawniku cos o dawce paliwa i kącie wtrysku , w wjedze wmiare jestem uzbrojony ale niemam pojecia jak ustawic kont wtrysku czy to sie robi z pod kompa czy mozna to zrobic jakos recznie?? tak samo z zapłonem albo cos jak sprawdzic czy jest dobrze ustawiony , i jak ustawic dawke paliwa ?? czy dasie to zrobic srubokretem lub kluczem czy to tez robi sie zpod kompa ?? jestem zielony wtemacie wiec prosze o wyrozumiałcość pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
JoseMorrales
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2009, 13:50
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Malbork

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: JoseMorrales »

teoretycznie kąt wtrysku i nastawnik dawki ustawisz sam, ale nie polecam tego robić. Lepiej odzałowac ok 200 PLN i podjechać do jakiegos dobrego pompiarza z kompem i on Ci to zrobi w pare minut a Ty sam bedziesz się bawił cały dzień i w 90% przypadków i tak tam pojedziesz albo Cię zaholują. Troche o tym masz tutaj : http://bmw-diesel.pl/viewtopic.php?f=20&t=72
Awatar użytkownika
wojtek_blekitny
Moderator
Moderator
Posty: 921
Rejestracja: 06 wrz 2008, 23:51
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: okol. Poznania

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: wojtek_blekitny »

Zweryfikuj pomiar spalania [mniemam,że niedawno kupiłeś autko, zalałeś, pojeździłeś i zaświecił się komornik :mrgreen:].

Zdarza się, że wskaźnik pokazuje bzdury- zalej pod korek, pojeźdź co nieco i znowu pod korek.

Skoro nie kopci to wykluczone żeby wciągał takie ilości paliwa- na pewno niepalona część w postaci sadzy szła by z rury, bo takiego przepału nie sygnalizował nawet Serek przy ciśnięciu [poszukaj tematu 325TDS Touring Serek- taki mocny TDS]. Zatem może być wyciek- może gdzieś po drodze do pompy. Zostaw odpalony silnik, na jakiś czas, przegazuj kilka razy, obserwuj.

PS. Jak jeździsz? Może przyciskasz często, a reszta to błąd wskaźnika?
PS2. TDS już jest tak zestrojony, że raczej dopiero powyżej 2k obrotów możesz się spodziewać wcisku w fotel :wink:
"Exercise your inner demons"
E34: "Ulep z samego serca Wielkopolski"
chipek
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2009, 10:43

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: chipek »

dzieki za podpowiedzi ale zjezdziłem okoliczne warsztaty i umnie ""chrzanów"" niestety niet niebedą sie tykac co do spalania jestem pewienn bo tez myslałem ze wskaznik przekłamuje notop dopadlem sie do baku i faktycznie pusto a wlalem 2 x po30litrow na pósty bak i dwa razy to samo 150km i zyd swieci juz od 130km ropki niegubie wycieków niemam napewno bo juz 4 podejscia były :( ratunku bo zona muwi sprzedaj bo zre :lol: a z tym dołem to do tych 2 tys to chamem idzie czym wieej gazu tym wolniej sie rozpedza :idea: niemam pomyslu
saimon27
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 29 gru 2008, 21:00
Lokalizacja: Pleszew

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: saimon27 »

Komputer powie ci wszystko
Stawiam na przepływomierz powietrza (czujnik masy powietrza)
Awatar użytkownika
bart74
Bywalec
Posty: 260
Rejestracja: 26 lip 2009, 21:11
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Opolskie
Lokalizacja: Brzeg (opolskie)

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: bart74 »

saimon27 pisze:Komputer powie ci wszystko
Stawiam na przepływomierz powietrza (czujnik masy powietrza)
...a gdzie w e34 jest przeplywomierz :?: :?
_______________________________________
Zapraszam do mojej galerii
http://bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=2745
marchewka
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2009, 12:48
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: marchewka »

saimon27.....
z tego co się orientuje i wyczytałem na forum to e34 nie ma przepływomierza powietrza tylko e39 chyba ze się mylę....................
marchewka
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2009, 12:48
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: marchewka »

u mnie nie ma przepływomierza powietrza rozebrałem cały układ od turbo do egr i nic takiego nie znalazłem posiadam e34 z 93r sedan
saimon27
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 29 gru 2008, 21:00
Lokalizacja: Pleszew

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: saimon27 »

Ok zwracam honor, macie racje, zasugerowałem się swoim E39 która miała takie objawy i winna była przepływka..
tomek-tarnow
Bywalec
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:19

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: tomek-tarnow »

czesc czytalem temat kogos o spalaniu 20l w jego tdsie
i ty napisales ze maiels problemy z przepływka mogl bys mi napisac jakie miales objawy zepsutej przepływki ???? jak to sprawdzic ?? ile ci spalała wtedy ???
teraz jakie masz spalanie ???
saimon27
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 29 gru 2008, 21:00
Lokalizacja: Pleszew

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: saimon27 »

Spalanie normalne miałem w granicach 8,3 l /100 km
Po uszkodzeniu przepływki 12 l/ 100 km
samochód straszny muł przy rozpędzaniu potem już jakoś idzie ale bez wcześniejszej dynamiki.
Automatyczna skrzynia biegów ruszała tylko z pozycji R-wsteczny i S2-najwolniejszy, po ruszeniu z najniższego pułapu po przełaczeniu na D-drogowe skrzynia pracowała dalej już idealnie.
Błędy zczytane z kompa
DME / DDE
- 08 Glow-duration control
- 38 Hot-film air-mass flow sensor
- 54 Charge-air-pressure sensor
EGS
- 106 MUX Injectino rate
Po założeniu używanej z tymi samymi numerami przepływki, przejechaniu się ok 1 km i wykasowaniu starych błędów, nowych błędów nie ma, samochód ożywił się, spadło spalanie do zwykłego poziomu, oraz naprawiła się skrzynia biegów :-)
A już miałem pietra że automat sie spidol........
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: raven_1983 »

Chipek - w zasadzie w takim przypadku jak twój jak litanię powtarzamy zawsze to samo...

1. sprawdź czy wszystko podpięte na swoje miejsca (zwłaszcza wężyk spod kolektora dolotowego do czujnika doładowania i czujnik temperatury powietrza w kolektorze dolotowym)

2. podepnij pod dobrego kompa i sprawdź dawkę i kąt wtrysku - jeżeli wartości były by znacznie odległe od zalecanych to spalanie może być w kosmosie.

3. zajrzyj do filtra powietrza... jak czarny to wymień i problemy pewnie odejdą jak za dotknięciem magicznego kijka ;)
chipek
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2009, 10:43

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: chipek »

hmm do filtra zaglądałem , jest ok ,ale niepokojące jest to ze na rogach filtra jest troche upaplany olejem ?! a możesz podac te wartości kąta wtrysku i dawki paliwa ? aha i czy jak pojade na kompa to tam mi powie jakie są ewentualnie czy to ustawi mi z pod kompa czy mam wtedy jechac do machera i powiedziec z e dawka jest zaduza lub zamala i kat zły i on juz bedzie wiedzial co ztym zrobic?? hmm sory ze nudze ale te komputery itp to jeszcze odlegly temamt dlamnie dzieki za pomoc pozdr
Awatar użytkownika
Lucius
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 30 gru 2007, 17:33
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: Lucius »

raven_1983 pisze: 1. sprawdź czy wszystko podpięte na swoje miejsca (zwłaszcza wężyk spod kolektora dolotowego do czujnika doładowania i czujnik temperatury powietrza w kolektorze dolotowym)
Co do wężyka to samo sprawdzenie nie daje pewności , wszystko może być podpięte ale w środku wężyka będzie olej lub zatkane będzie wyjście z kolektora :!: Profilaktyczne zdjęcie wężyka i przeczyszczenie nie zaszkodzi a w przypadku gdy będzie zatkany to różnica po czyszczeniu jest bardzoooo odczuwalna :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: raven_1983 »

Zgadza się :) jednak najpierw sprawdził bym czy wężyk w ogóle jest podpięty i czy ktoś nie czarował z czujnikiem ;)
chipek
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2009, 10:43

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: chipek »

i tak wszystkie wezyki powymieniane , kupilem program z interfejsem carsoft 6.5 myslałem ze sparawdze tym kont wtrysku i dawke paliwa ale hyba nic z tego wykasowałem nim poduszke 4 godziny bylo ok i znowu zaczela mrugac ,,, narazie jeżdżę jak jest nic sie nie poprawia :( jedynie po wymianie wszystkich wężykow od powrotuw i cisnieniowych autko ma lepszy dół niejest juz takie mułowate ale jeszcze niejest to co ma byc najbardziej drazni mnie to ze musze ruszac z troszke wyzszych obrotuw bo jak nie to zgasnie pozdrawiam dzieki za pomoc :lol:
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: raven_1983 »

Nie będę powtarzał innego wątku - gdybyś poszukał to byś wiedział, że praktycznie NIC nie zdziałasz carsoftem w aucie z 92 roku.

(Nawet odczyt i kasowanie błędów carsoftem jest bardzo dyskusyjne...)

Natomiast błąd poduszki jeżeli nie powstał na skutek włączenia zapłonu z odpiętą poduszką nie da się skasować niczym - i tak powróci dopóki nie usuniesz przyczyny błędu.

Gaśnięcie wygląda na zbyt niską dawkę paliwa - tak samo jak i brak mocy na niskich obrotach... tu ponownie carsoftem nic nie zdziałasz.
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Re: e34 tds pomocy pali 20l!!

Post autor: rexman »

chipek pisze:i tak wszystkie wezyki powymieniane , kupilem program z interfejsem carsoft 6.5 myslałem ze sparawdze tym kont wtrysku i dawke paliwa ale hyba nic z tego wykasowałem nim poduszke 4 godziny bylo ok i znowu zaczela mrugac ,,, narazie jeżdżę jak jest nic sie nie poprawia :( jedynie po wymianie wszystkich wężykow od powrotuw i cisnieniowych autko ma lepszy dół niejest juz takie mułowate ale jeszcze niejest to co ma byc najbardziej drazni mnie to ze musze ruszac z troszke wyzszych obrotuw bo jak nie to zgasnie pozdrawiam dzieki za pomoc :lol:
Przeglądałeś dział - "polecane warsztaty"? 8) :wink:
ODPOWIEDZ