BMW 725

Porady na co zwrócić uwagę i jak kupować, opinie o bieżących ogłoszeniach sprzedaży.
Chcesz kupić? Bądź spokojniejszy - zapytaj!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
GRZES
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 14 sty 2009, 19:07
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków

BMW 725

Post autor: GRZES »

kto kupi ,nie kupi żadnego innego - mialem tak przez nascie lat z Mercedesami :wink:
Obrazek I niech mi nikt nie wmawia ze TDS jest zlym silnikiem!!!
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

BMW 725

Post autor: siudek »

Miałem znajomego taksówkarza na e38 725tds. Co do samej e38 to zgadzam się - piękna linia, super komfort, też zawsze chciałem kupić. Ale nigdy bym nie kupił z 2,5tds. Znajomy taksówkarz miał chip na 180KM, jeździło to i spełniało rolę, nie był jakimś zawalidrogą. Ale nic poza tym. Jeśli komuś naprawdę nie zależy na dynamice jazdy i chce się rozkoszować pięknem i komfortem e38, a stać go na znacznie droższe części (nie mówię z powietrza tylko z tego co widzę w cennikach), to niech bierze. Dla mnie za mały silnik do tej budy i niewspółmierne koszty utrzymania do osiągów i "radości z jazdy".

Każdy handlarz w mojej okolicy jak głupi winduje ceny używanych części do e38, znacznie wyżej niż e34 i trochę drożej niż e39. Jeśli chciałbym utrzymywać takie e38 na tym samym poziomie co moje e34 (KNECHT, LM, LEMFORDER, SKF etc...) to niestety nie stać by mnie było. Ceny różnych części z ASO tak samo są droższe (dla porównania u mnie osłonki plastikowe są po 30zł, do e38 bardzo podobne już 70zł). A swoją drogą akurat tempomat to pikuś, bo mamy elektroniczny gaz - cała procedura ogranicza się do kupienia manetki i wpięcia jej w kierownicę, skasowania błędu i już. :] W mojej Buni mam oprócz wymienionego tempomatu drewno, podgrzewane siedzenia w półskórze (nie chcę pełnej), skórzane mieszki i kierownicę, 4xelektryka szyb i szyberdachu, pompowanie lędźwi, pakiet oświetlenia, pakiet Hi-Fi, radio OE CD z RDS, dwustrefową klimę z AUC, pełny OBC, podgrzewany zamek i spryskiwacze oraz lusterka elektr., 2x zapalniczka, 2x airbag, spryskiwacze reflektorów i regulacja ich elektr., schowek na narty, ABS, manualną ekonomiczną i dynamiczną skrzynię biegów oraz zawieszenie m-technik... brakuje mi elektrycznych foteli i zagłówków, regulacji kierownicy i PDC, co też mogę sobie zamontować jak tylko znajdę pieniążki (te części są znacznie tańsze niż do e38). Nie chcę NIVO, nie interesuje mnie ASC - mam szperę 25%. :] Co mi może zaoferować e38 725tds oprócz swojego piękna? ;]

Pozdrawiam.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
wojtek_blekitny
Moderator
Moderator
Posty: 921
Rejestracja: 06 wrz 2008, 23:51
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: okol. Poznania

BMW 725

Post autor: wojtek_blekitny »

Jeszcze większą ciszę, jeszcze więcej miejsca i jeszcze lepsze zawieszenie;)
"Exercise your inner demons"
E34: "Ulep z samego serca Wielkopolski"
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

BMW 725

Post autor: siudek »

...i to jest dobra odpowiedź! :D Co kto lubi. Ale zawieszenie wolę swoje m. :) Może kiedyś kupię e38 730d, jak mnie będzie stać.

Pozdrawiam.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

BMW 725

Post autor: Jawor »

siudek pisze:...i to jest dobra odpowiedź! :D Co kto lubi. Ale zawieszenie wolę swoje m. :) Może kiedyś kupię e38 730d, jak mnie będzie stać.

Pozdrawiam.

Taaak? A mi dzisiaj mówiłes że jak już to tylko fiesta '95-'98 :mrgreen:

Wracając do tematu, to E38 da Ci jeszcze stosunkowo młody rocznik oraz większa ilość poduszek powietrznych.
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

BMW 725

Post autor: siudek »

:D No bo to najlepsze samochody są Jawor! Serialnie, Zdzichu takim jeździ i mówi, że nie ma bata. :D

Poza OT: Owszem, ale według mnie argumentem jest silnik, który dla mnie jest za słaby jak na e38. Kompromis pomiędzy kosztami, dynamiką i prestiżem - dlatego wybrałem e34. Po prostu zastanawiam się, czy ktoś kogo już stać na utrzymanie e38 nie dołożyłby i nie kupił CR, bo fakt kupić 725 można tanio, ale po pierwsze trzeba poszukać zadbanego egzemplarza, po drugie koszt utrzymania ze względu na części (mechanika, wyposażenie).
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
ded
Bywalec Gadulec
Posty: 467
Rejestracja: 12 mar 2009, 15:23
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

BMW 725

Post autor: ded »

Co do cen czesci to w porownaniu do e39 to wychodzi bardzo podobnie. Czesci blacharskie sa wyraznie drozsze ale tez bez przesady. Z pewnoscia utrzymanie e34 czy e36 wyjdzie taniej ale i tak tragedii nie ma.

Co do silnika to popieram. tds w trojce jest szybki ale szalu nie robi do 7er to 2.8, 3.0d lub 4.4.
ODPOWIEDZ