Szukam e34 tds sedan

Porady na co zwrócić uwagę i jak kupować, opinie o bieżących ogłoszeniach sprzedaży.
Chcesz kupić? Bądź spokojniejszy - zapytaj!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Kupie e34 tds sedan

Post autor: siudek »

Żeby było fajniej - w e34 TDS były zasadniczo TRZY rodzaje nastawników. :] Ten do 94, ten od 94 i ten W 94. :D Ja mam np. ten W 94 (10.1994) i mam prz...no, trudno. ;] Na szczęście mam już nowy, może w przyszłości pro-forma pompę zregeneruję/uszczelnię/wyczyszczę/naprawię (żeby się nie czepiał nikt podałem różne terminy ;] ). A co do przedmówców - zgadzam się z Wami co do cen, zadbane TDSy są wbrew pozorom drogie, zwłaszcza e34, nie wiem do końca czemu. :D To, że nie ma na nie popytu to jedno - ale to, że wcale nie tanieją to drugie. :]

Jak kupować, to w zimę dobry czas - dobry TDS normalnie odpala, nie dławi się, nie kopci, nie cieknie, to wszystko są mity ludzi, którzy właśnie kupili albo szroty za 3k zł albo mają uszkodzony np. układ paliwowy. Akurat dobrze, bo przyjrzysz się blachom czy zdrowe i zobaczysz czy silnik odpala i pracuje na mrozie dobrze - całą resztę można zrobić (mechanika, zawieszenie, elementy eksploatacyjne - ja np. na to nie patrzałem, skupiłem się na wersji, walorach estetycznych, zdrowych blachach i dobrym motorze). Mój pogląd to dobrze szukać, ale za mniej niż 8tyś bym nie kupował "okazji z przypadku".

Pozdro!
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
mic
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2009, 20:24
Lokalizacja: Grzywna (Okolice Torunia)

[K] e34 tds sedan

Post autor: mic »

a moze lepiej poszukac 524 td, ja tak zrobilem bo niemoglem znalesc ladnego tdsa, trafilem na ladną sztuke 524 td i jak narazie od 1,5 roku śmigam i zadnych wiekszych problemów
kameleon
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 09 wrz 2010, 13:18
Lokalizacja: Izabelin C

[K] e34 tds sedan

Post autor: kameleon »

Już nieaktualne ;)

Po pół roku szukania sensownego TDS'a, w końcu olałem to i zacząłem szukać po prostu BMW w dobrym stanie. Udało mi się dorwać 318is coupe '97 za 12tyś. Czy dobrze zrobiłem? Nie wiem, bardziej podoba mi sie e34, bo to klasyczne BMW z czterema lampami z przodu. e36 to już nie to...
Awatar użytkownika
adam-bmw
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1108
Rejestracja: 27 gru 2007, 21:29
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Łysomice k. Torunia

[K] e34 tds sedan

Post autor: adam-bmw »

w moje flocie też posiadam e36, całe szczęście jeździ nią mamuśka, mi ten samochód po prostu nie leży, nie mogę z nim znaleźć wspólnego języka, jednak jak trafiłeś dobrą sztukę to będziesz zadowolony,
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

[K] e34 tds sedan

Post autor: siudek »

Czy dobrze zrobiłeś - sam sobie odpowiedz, to Ty musisz być zadowolony ze swojego zakupu. 1.8is to dość wysilone jednostki, poczytaj o eksploatacji, a samo e36 coupe to zależy kto co lubi. Sportowy wóz, fajna sylwetka. Szkoda, że nie E34 (też osobiście mi E36 nie pasuje) i nie diesel. ;] Mimo to zaglądaj do nas od czasu do czasu, jak Twój wybór się sprawdza. :]

Pozdrawiam.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
kameleon
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 09 wrz 2010, 13:18
Lokalizacja: Izabelin C

[K] e34 tds sedan

Post autor: kameleon »

Już raczej pewne że e34 zagości u mnie w garażu, tylko już nie jako samochód do jazdy na co dzień tylko jako coś kolekcjonerskiego, najlepiej z V8. W ogóle marzy mi się cała kolekcja klasyków e30, e34, e32 ale czy kiedykolwiek uda mi się to zrealizować? Wątpię... A na forum i tak będę zaglądał, bo mój tata na wiosnę będzie szukał jakiejś e39 530d z końcówki produkcji.
A swoją drogą nie wiem czemu ale dieslem mi się lepiej jeździ. Mimo, że eksploatacja droższa niż benzyny (czystej, nie lubię gazu, samochód jak wódka, nie może być gazowany :D) to jednak wybrałbym diesla. No ale niestety, trafił się is w sensownym stanie. Ale nie jest tragicznie. Moja mama ma civica 1.4is, tego to dopiero trzeba kręcić żeby jechał :D

P.S. Coupe to nie jest wygodne nadwozie, a poza tym niski. :?
Awatar użytkownika
niebo
Bywalec Gadulec
Posty: 539
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:15
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

[K] e34 tds sedan

Post autor: niebo »

Nie zamienił bym swoje E34 na żadne E36, za mało miejsca w E36....
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Szukam e34 tds sedan

Post autor: siudek »

Przeniosłem temat, bo wywiązała się raczej dyskusja niż ogłoszenie, a ogłoszenie już nie aktualne. ;]
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
karol-lolek
Bywalec Gadulec
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2008, 8:52
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubuskie
Lokalizacja: FSD/ZS

[K] e34 tds sedan

Post autor: karol-lolek »

niebo pisze:Nie zamienił bym swoje E34 na żadne E36, za mało miejsca w E36....
A ja cicho myśle o takiej zamianie :mrgreen:
Obrazek
ODPOWIEDZ