[e36] 325 tds zakup pierwszego bmw

Porady na co zwrócić uwagę i jak kupować, opinie o bieżących ogłoszeniach sprzedaży.
Chcesz kupić? Bądź spokojniejszy - zapytaj!

Moderator: Moderatorzy

jesson
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2012, 0:15
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1989
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Warmińsko-mazurskie

[e36] 325 tds zakup pierwszego bmw

Post autor: jesson »

Witam.
Na forum jestem nowy. Planuję zakup swojego pierwszego bmw. Wybór padł na diesla ze względu na dośc niskie spalanie. Mam na oku jeden egzemplarz w związku z czym proszę o pomoc w ocenie auta. Samochód znajduje się w Gdańsku do którego muszę dojechac 100km. Zastanawiam się czy warto wybrac się obejrzec auto. Oto link: http://otomoto.pl/bmw-325-turbo-2-5-tds ... 77282.html
Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.
jesson
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2012, 0:15
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1989
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Warmińsko-mazurskie

Re: [e36] 325 tds zakup pierwszego bmw

Post autor: jesson »

Witam ponownie.
Napisałem do sprzedawcy email z prośbą o przesłanie numeru vin. Oto i on: WBACC11070EM51693
Po rozkodowaniu wyszło mi, że samochód zjechał z taśmy z silnikiem td, a nie tds jak podaje sprzedawca. Nie jestem pewien czy dobrze rozkodowałem ten numer. Nie wiem czy w takim wypadku warto zwracac sobie głowę tym samochodem. Proszę o pomoc.
wigas
Świeżak
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 26 sty 2012, 16:48
Seria: E36
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: 318tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie

Re: [e36] 325 tds zakup pierwszego bmw

Post autor: wigas »

Masz racje kolego auto wyjechało z fabryki z silnikiem td a nie tds.
Widać na pierwszy rzut oka że coś tam było kombinowane bo w 97r był już silnik z plastikowym kolektorem dolotowym a nie alu jak w tym przypadku.
Pozdro
humanlife
Bywalec
Posty: 201
Rejestracja: 27 gru 2010, 18:15
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie

Re: [e36] 325 tds zakup pierwszego bmw

Post autor: humanlife »

Powiem inaczej silnik widac ze jest wpakowany na 90% od e34 albo jeden z pierwszych e39 (badz 7) raz że kolektor inny a dwa układ przewodów do IC coś było kombinowane (na 100% zmieniany silnik był) poszukaj innego
Ale co do TDSa na 1 auto hmmm ja mam w tym momencie 2 i nie narzekam :) tylko ja bym wybierał jednak jakiegoś przed liftem (I mam przedliftowego i jednak wykonanie jest lepsze ) pozdrawiam :)
co do pytan na co uwazac to na pewno glowice (czy w spalinach nie czuc plynu chlodniczego i czy nie wywala plynu czy cisnienia zbyt duzego w ukladzie chlodzenia nie ma na to uwazac trzeba

Mit z patrzeniem pod korek (rzekomo powinien byc widoczne maslo) to w tych TDSach raczej mit (mialem peknieta glowice i nie bylo takiego objawu)
DoReK
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 19 gru 2010, 10:01
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [e36] 325 tds zakup pierwszego bmw

Post autor: DoReK »

http://moto.allegro.pl/bmw-325-tds-e36- ... 61398.html

http://otomoto.pl/bmw-325-czarny-C27374481.html wrzucam, zebyscie tylko zobaczyli :)

jesli chodzi o przystepne cenowo e36 2,5 tds to tylko te dwie mi sie rzucily w oczy, po prostu inne ktorych cena wynosi 7000 wzwyz nie sa warte ceny, ta czerwona wydaje sie byc fajna, prosze o ocene
Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator
Posty: 980
Rejestracja: 15 wrz 2010, 7:36
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: [e36] 325 tds zakup pierwszego bmw

Post autor: carl0s »

Ta czerwona - przeszczepiony przedni zderzak i wieślampy rodem z tesco a do tego ślady po złym maskowaniu progu od strony pasażera do lakierowania - o czym to myślisz świadczy? Ta czarna też, zderzak przód polift, atrapa też, a błotniki przedlifty i spasowanie koszmarne, i do tego wszystkiego brak halogenów czy zaślepek w zderzak i znaczka w klapę tylną, nie wspominając o włączniku świateł awaryjnych w konsoli... Zwracaj uwagę na szczegóły, a nie na to, że lakier ładnie błyszczy, to pierwsza zasada którą powinieneś się kierować.
Dorek spójrz prawdzie w oczy - nie kupisz za te pieniądze dobrego, zadbanego egzemplarza. Nie nastawiaj się, że za 4000 ktoś Ci odda zadbane auto - za tę kasę kupisz auto średnie, ewentualnie nienajgorszą bazę do zrobienia. Jeśli dysponujesz kwotą ~5000, to weź coś za 3000 i za resztę sam przywróć do jako takiej kondycji, albo jedź do Niemiec i sam coś przyciągnij - tylko nie zdziw się przebiegami rzędu 500.000 km, bo za 3er z prawdziwym przebiegiem w okolicach 200000 w germanii też trzeba słono zapłacić...
None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!
DoReK
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 19 gru 2010, 10:01
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [e36] 325 tds zakup pierwszego bmw

Post autor: DoReK »

wiem, ze za 4 tysiace nie mam co szukac cudu, narazie dysponuje kwota ok 5 - 7 tysiecy a sa i po 10 kola e36 ale to juz pezegiecie, narazie sie nie napalam tylko powoli szukam i dlatego tez wrzucam tu co poniektore linki, zeby zasiegnac porady :) dzieki carlos wogole za zainteresowanie hehea wlasnie od razu spytam czym sie rozni zderzak polift i przedlift i blotniki czym sie roznia, tym ze maja kierunki ??
Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator
Posty: 980
Rejestracja: 15 wrz 2010, 7:36
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: [e36] 325 tds zakup pierwszego bmw

Post autor: carl0s »

To nie jest przegięcie - przegięcie to jest to takie jakże polskie typowe podejście - auto ma być równe, piękne, zadbane, najlepiej jak z salonu i ma być za darmo, bo przecież to jest stary trup z ubiegłego wieku i jak jest cena wyżej niż twój wyimaginowany lub ograniczony budżetem pułap - to już jest "przegięcie".
A prawda jest taka, że jeśli auto jest zadbane, to i jego cena powinna być adekwatna. Albo inaczej - oczekując dobrej oferty musisz mieć dobrą pajdę sosu na podorędziu. Inaczej właśnie chodzisz po allegro i wyciągasz co bardziej nabłyszczone paździochy. Kolejny raz powtórzę - nie oczekuj, że ktoś kto wpakował masę pracy, serca i sosu też nie szczędził - nie oczekuj że odda auto za pół darmo.

A co do Twoich pytań - polift - zderzak z demontowalną, szeroką kratką, szeroka nerka, klosze kierunków bez plastikowej ramki i mniejsze, wewnątrz inna klamka schowka, inne wzory tapicerki i materiały do wykończenia wnętrza, elektrycznie zupełnie inne moduły komfortu, zamka centralnego, inne wiązki.
None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!
humanlife
Bywalec
Posty: 201
Rejestracja: 27 gru 2010, 18:15
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie

Re: [e36] 325 tds zakup pierwszego bmw

Post autor: humanlife »

przód przed liftem do polowy jakoś 95r http://imageshack.us/photo/my-images/407/przod1.jpg/ dodatkowo do 92 r w błotnikach nie było bocznego kierunkowskazu a jak był to w takiej obudowie http://images02.olx.pl/ui/13/96/66/1348 ... goszcz.jpg (oczywiscie odmiana pomarancz lub biala)
Przód i kierunkowskaz boczny po lifcie http://img.chcekupicauto.pl/arts/bmw-e3 ... 522_v1.jpg kierunkowskaz boczny po lifcie cos takiego http://img13.tablica.pl/images_tablicap ... rev002.jpg

dodatkowo przed liftem była tylko poduszka kierowcy po lifcie doszła na desce poduszka pasażera

no i kwestia kolektorów przy po lifcie były już raczej plastikowe kolektory ssace a przed aluminiowe (nalezy pamietac o różnym mocowaniu ich )

Edit: Carl0s:

Nie piszemy posta pod postem - masz godzinkę na edytowanie swojego wpisu.


OK zapamiętam na przyszłość :)
ODPOWIEDZ