e38 2.5TDS Pytania do zakupu

Porady na co zwrócić uwagę i jak kupować, opinie o bieżących ogłoszeniach sprzedaży.
Chcesz kupić? Bądź spokojniejszy - zapytaj!

Moderator: Moderatorzy

mat118
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2013, 21:44
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie

e38 2.5TDS Pytania do zakupu

Post autor: mat118 »

Witam na samym wstepie chcialem sie ze wszystkimi przywitac , gdyz jestem nowy na tym forum i od razu prosze o przeniesienie tematu jesli jest w zlym miejscu ( z Gory dziekuje).


Mierze sie z zakupem BMW e38 z silnikiem 2.5 TDS . Chcialem was ( pewnie wiele jest podobnych tematow ale wole zapytac osobisice) zapytac o najczestsze usterki tego silnika , cena za ktora planuje kupic to auto nie jest za duza ( bo do 2 tys Euro) , a auta za do "mojej ceny" maja przebiegi rzedu 300-400tys. km.
I tu rodzi sie kolejne pytanie czy uda sie cos znalezc? czy to w PL czy NL czy w dojczach ? nastepne pytanie odnosi sie do skrzyni i odwieczny problem manual czy automat ?? jakie macie opinie na temat obu skrzyn ? patrzac oczywiscie ze przebieg nie bedzie wynosil 100 tys tylko 300-400 tys tak jak psialem wczesniej . Jeszcze raz bardzo posilbym o przyblizenie mi opini na teat auta z tym silnikiem oraz o poprostu wasze porady rady opisnie id itd


Z gory bardzo dziekuje i serdecznie pozdrawiam MAT118
Awatar użytkownika
wojtek_blekitny
Moderator
Moderator
Posty: 921
Rejestracja: 06 wrz 2008, 23:51
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: okol. Poznania

Re: e38 2.5TDS Pytania do zakupu

Post autor: wojtek_blekitny »

Jak widzisz, mamy osobny dział o nazwie "kupuję diesla" :wink:
Pomijając fakt, że E38 z tym silnikiem przemieszcza się w miarę sprawnie, choć to nie rakieta :wink: Automat w tym wypadku wigoru nie dodaje, a podana kwota zwiększa szansę trafienia skarbonki.
Z kolei manual w 7er, to trochę taka rozmowa z dziwką. Nie to, żeby zupełnie bez sensu, ale cel jest inny.

W podanym przedziale cenowym musisz się liczyć z faktem, że będziesz miał w aucie co nieco do porobienia, lub blacharsko będzie miało przeszłość, ew. zdarzy się cud i akurat kupisz wspaniały egzemplarz za niską cenę, co na tym świecie należy traktować bardziej za wyjątek potwierdzający regułę, że praktycznie się tak nie da.
Do rzeczy...
Co do samych cech charakterystycznych tego silnika, które mogą kiedyś stanowić problem, to aktualne są wszelkie tematy na forum (włącznie z tym na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie).

Ja, szczerze mówiąc, bym się skierował z tym budżetem w E34/E36 TDSa, jeśli nie chcesz psuć sobie nerwów i przeklinać jaki to TDS zły, bo musiałem zmienić pompę, która przejechała 0,5 mln albo turbo albo w ogóle silnik słaby, bo już objechał równik 15x i powinien być co najmniej raz rozebrany i przejść remont, ew. zasilić skup metali.
Płacąc za starsze auto bądź niższej klasy podobne pieniążki jest większa szansa dostania egzemplarza w lepszym stanie, być może z nieco mniejszym przebieg, albo po prostu lepiej serwisowanego.
Oddalasz w ten sposób perspektywę koniecznych większych inwestycji, które zawsze w używanym aucie istnieją (tym bardziej tego typu).
Do tego dochodzą jeszcze opłaty przy sprowadzeniu i nie uściśliłeś czy w te 2k Euro to samo auto, czy w tym chcesz opłacić całość (co w ogóle nawet brzmi jak szaleństwo).
"Exercise your inner demons"
E34: "Ulep z samego serca Wielkopolski"
mat118
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2013, 21:44
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie

Re: e38 2.5TDS Pytania do zakupu

Post autor: mat118 »

nie nie nie cena 2k euro to cena za samo auto nie wliczam w ta kwote przerejestrowywania tlumaczen olejow itd itd.... jeszcze jedno przypomnialo mi sie pytanie ... czy 2.5 TDS'y w e36 , e34 , e39 i e38 to dokladnie te same silniki ?? rozniily sie parametrammi itd ?? ogolnie to myslalem wlasnie o jakiejs e36 lub e34 tak jak napisales ale linia i wogole ksztalty e38 sa dla mnie jak raj na ziemi.... poprostu obled.... nie ma piekniejszego auta na ten moment dla mnie :mrgreen:
mat118
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2013, 21:44
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie

Re: e38 2.5TDS Pytania do zakupu

Post autor: mat118 »

najpierw jeszcze szukalem e36 z 1.7TDSem ale albo trafilem na jakis lekko "dojechany" egzemplaz albo ten silnik w e36 kombi poprostu sobnie nie daje rady. jechalem z wlascicielem nie krecilem jej niewiadomo jak aletak czy inaczej wogole nie przyspieszala na co wlasciciel stwierdzil ze auto musi dostac obrotow ... ok nacisnalem bardziej i ??? i nic... tak samo ledwo ledwo sie odpychala. nie przesadzajac OPEL CORSA 1.0 benzyna mojej matki zbiera sie lepiej niz to czym mialem okazje sie przejechac dlatego zaczalem szukac 2.5 TDS;a domyslam sie ze ten silnik i tak w e38 bedzie sie podobnie zachowywal jak wspominany wczesniej 1.7 tds w e36 tylko ze e38 jestem w stanie wszystko wybaczyc :)
Awatar użytkownika
tdbezs
Bywalec Gadulec
Posty: 480
Rejestracja: 05 gru 2009, 14:12
Seria: E53-70
Nadwozie: SUV
Model: X5 3.0d/sd
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Chełm

Re: e38 2.5TDS Pytania do zakupu

Post autor: tdbezs »

No bez przesady, e38 z tdesem to jakieś 12sekund do setki, także tak źle nie ma. Natomiast za tą kasę bym się skłaniał za ładnym e34 na wypasie, i to po lekkim zawirusowaniu daje naprawdę przyjemność z jazdy. A w e38, żeby to jechało to najbiedniej m57(diesel na Common railu). Koszty utrzymania e38 to też inna półka... Ale żeby nie było, jeżeli chcesz, żeby bmw dawało przyjemność z jazdy to nie licz na to, że utrzymasz to auto za grosze... to nie golf.
mat118
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2013, 21:44
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie

Re: e38 2.5TDS Pytania do zakupu

Post autor: mat118 »

mierzac sie z zakupem takiego auta licze sie z tym ze to nie golf :) ale do rzeczy chodzilo mi na co zwracac uwage przy kupnie tego modelu z tym silnikiem . i ponawiam pytanie czy silniki z e36 , e34 i e38 ( chodzi o 2.5 tds oczywiscie) to te same dokladnie silniki czy jakos radykalnie sie roznia. czytalem kiedys ze e38 i e34 mialy mocniejsze glowice nie wiem na ile to prawda dlatego pytam oraz roznily sie podobno dolotem .
Awatar użytkownika
tdbezs
Bywalec Gadulec
Posty: 480
Rejestracja: 05 gru 2009, 14:12
Seria: E53-70
Nadwozie: SUV
Model: X5 3.0d/sd
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Chełm

Re: e38 2.5TDS Pytania do zakupu

Post autor: tdbezs »

co do trwałości głowic w e34 tds... to nie są najmocniejsze. A w e38, e39, e36 są poprawione głowice z plastikowym kolektorem ssącym. Generalnie to te same silniki. :?
ODPOWIEDZ