[E46] 320d 136KM Przerywające ogrzewanie klimatyzacja aut.

Tematy dotyczące układu chłodzenia silnika.

Moderator: Moderatorzy

majuDJ
Świeżak
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 28 mar 2012, 1:27
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie

[E46] 320d 136KM Przerywające ogrzewanie klimatyzacja aut.

Post autor: majuDJ »

Mam problem w moim BMW E46 320d 136KM z 1999r. Nie działa poprawnie ogrzewanie.
Przewiew ustawiony na 3 czerwone kropki, temperatura nastawiona20 stopni , Auto. Z początku ogrzewanie normalnie chłodziło, zaczęło wiać ciepłym powietrze po wyjściu wskazówek z niebieskiego pola. grzało przez około 30km trasy. Później wiało tylko zimnym powietrzem tak jak by z zewnątrz auta w ogóle nie ogrzanym. Nie jest możliwe ,że auto osiągnęło już wewnątrz 20 stopni bo było dosyć mi chłodno i wiało nieprzyjemnym chłodem z wywietrzników. Więc przestawiłem temperaturę z 20 na 25 stopni C. ogrzewanie się włączyło znowu na jakiś 20km po czym znowu wiało tylko zimnym powietrzem. A dam sobie rękę uciąć, że w aucie nie było 25 stopni. Nie pomogło zwiększenie nawet temperatury na 30 stopni, do końca trasy jakieś 100km dalej wiało chłodem. Teraz da się jeszcze to znieść , ale co w zimie przy - 20stopniach. Czy spotkaliście się z takim problemie i co tu może być zepsute?

Zaznaczę że termometr temperatury zewnętrznej mam zerwany i komputer wskazuje -40stopni.
Termostat EGR sprawny, auto osiąga temperatura roboczą i temperatura nie spada. Klimatyzacja w lecie chłodziła i chodziła bezproblemowo.
1. Sprzedam oryginalne felgi BMW Styling 46 6,5x15 ET42 15cali 425zł
2. Sprzedam interfejs GALLETTO 1260 PL Flash +Mapy +Diag VAG 49,99zł
3. Sprzedam interfejs diagnostyczny do BMW 39,99zł
4. Sprzedam tester diagnostyczny BMW MemoScan B100 100zł
ODPOWIEDZ