[e39] m57d30 Termostat- wkład/zamiennik

Tematy dotyczące układu chłodzenia silnika.

Moderator: Moderatorzy

gutowski88
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:46
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie

[e39] m57d30 Termostat- wkład/zamiennik

Post autor: gutowski88 »

Witam. Panowie zwracam sie do Was z pytaniem czy ktoś spotkał sie z samym wkładem termostatu który można kupić, ewentualnie dopasować od innego modelu bądz marki. czytałem gdzieś na forum że ktoś dopasował jakiś termostat ale niestety nie było opisane jaki. wymieniłem raz oryginał oraz zamiennik niemieckiej firmy gates, każdy ok 200zł. mysle że mogłoby to sie przydać jako tańsza alternatywa dla termostatu wraz z obudowa.
pozdrawiam
Bartos
Bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:05
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 730d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Podkarpackie

Re: [e39] m57d30 Termostat- wkład/zamiennik

Post autor: Bartos »

A masz termostat starego czy nowego typu?

Ja mam starego (184KM) i wiadomo ile kosztuje OEM BMW (290zł) więc kupiłem na allegro Behra http://allegro.pl/termostat-bmw-e39-530 ... 31968.html i jak sie okazało kosztował 149zł a to w zasadzie OEM BMW z zatartymi numerami BMW :) tak więc jakbyś chciał oryginalny to możesz kupić taki i przełożyć środek. Dodam że między termostatem starego typu i nowego nie ma różnicy, jedynie obudowa się różni pod względem rozmieszczenia śrub.
Awatar użytkownika
gummiss11
Bywalec Gadulec
Posty: 435
Rejestracja: 13 gru 2009, 18:19
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kawki(Brodnica)

Re: [e39] m57d30 Termostat- wkład/zamiennik

Post autor: gummiss11 »

To pewnie do m47 by pasował wkład od m47n? :) Swoja drogą, ciekawe dlaczego nie można kupić wkładki za 20zł jak do innego silnika, tylko całość z obudowa za 290....
Bo Możemy Więcej...Obrazek
gutowski88
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:46
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie

Re: [e39] m57d30 Termostat- wkład/zamiennik

Post autor: gutowski88 »

Sory ze tak pozno. tak jak pisał Bartos, stare i nowe roznią sie rozmieszczeniem srób. zakupiłem tego gatesa i okazało sie ze nie pasuje a samochód cały rozebrany:/ odesłałem i dopiero zwrot kasy dostałem po ok 2 mc. troche sie zraziłem kupowaniem części na allegro. dodam iż wkład też sie różni gdyż trzpień który blokuje sie o obudowę jest za krótki i nie pasuje do starej obudowy.
ODPOWIEDZ