e46 Nieregularne stukanie po wymianie słupka silnika

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

Quar
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2018, 20:52

e46 Nieregularne stukanie po wymianie słupka silnika

Post autor: Quar »

Cześć na wstępie się przywitam to mój pierwszy post na tym forum.

Jakiś czas temu miałem awarię silnika wał i panewki, aby nie bawić się w remont zakupiłem silnik z kilkoma elementami (pompa wysokiego ciśnienia, listwa CR, wtryski) i dałem mechanikowi do wymiany. Odebierając auto dostałem info ze nie jeździ ono niestety jak 150 konne, no i mechanik miał rację bo nie jeździ nawet jak by miało 20 :D. Jazda autem jest po prostu niemożliwa, a temat zakładam aby ktoś kto wie mi poradził do którego z osób mam się zwrócić z usterką jaką mam:
- bardzo słaba moc,
- trudności z odpalaniem,
- hałas,
- dziwne nieregularne stuknięcie, że buja całym silnikiem i budą raz to jest co minute, a niekiedy raz na 30 minut.

Mechanik twierdzi że to wina tego silnika który kupiłem, tym bardziej że zanim go wmontował rozebrał go wymył i wymienił wszystkie uszczelki (cena 3150), ale zanim zadzwonię do sprzedającego podpowiecie mi czy warto go atakować o zwrot pieniędzy za silnik i oddanie go?

Jako ze bardziej jestem informatyczny niż w mechanice poczytałem aby sobie inpę sprawić i zrobić testy nagrałem więc jakieś filmiki pod tym linkiem

http://quandit.atthost24.pl/e46/

Dodatkowo po podłaczeniu i sprawdzeniu błędów pozostaje tylko jeden 3F31 (0192) commen rail sensor, ale poczytałem ze to moze być czujnik CR od strony korka oleju, tak się składa że mam taki drugi i jutro go przełożę.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ