[exx]Rover 75 [silnik BMW E46] silnik gaśnie po nagrzaniu

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

michal07
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2009, 6:51

[exx]Rover 75 [silnik BMW E46] silnik gaśnie po nagrzaniu

Post autor: michal07 »

witam,

mam następujący problem, wielokrotnie opisywany na forum, jednak żaden do końca nie podobny do mojego.

Posiadam Rovera 75 silnik 2.0 CDTi, jest to silnik z BMW E46 (chyba 320 D).

Silnik na zimno działa bez najmniejszych problemów, równo trzyma obroty, wszystko jest ok po nagrzaniu do 90st. C.
Otóź, po przekreceniu kluczyka na poz.2 włącza mi się pompka w webasto, załącza mi się pompka paliwa, która jest tuż przed filtrem paliwa, ale ta pompka działa w trybie przerywanym, razem z tą pompką zapala się(i gaśnie) dioda od oleju(tzn.gdy działa pompka to pali sie kontrolka oleju, gdy nie działa pompka, kontrolka nie pali sie), jednocześnie słyszę załączający się(i wyłączający) przekaźnik pod schowkiem. Przekręcam dalej kluczyk rozrusznik kręci, ale silnik się nie zapala, czasem na chwilę zaskoczy, jak ostygnie znów działa silnik włącza się bez problemów do temperatury 90st.C

Samochód był u dwóch mechaników, pierwszy chciał robić generalny remont silnika to zawiozłem go do drugiego. Drugi regenerował pompę wtryskową dwa razy, regulował i czyścił wtryski i po ponad miesiącu czasu w warsztacie problem nie zniknął, drugi mechanik chyba też nie podoła zadaniu.

Czy ktoś może zna jakiś dobry zakład naprawczy na terenie trójmiasta lub okolic specjalizujący się w dieslach? Lub ma jakiś pomysł, gdzie szukać przyczyny?

dzięki z góry za pomoc
Awatar użytkownika
Łosiowy
Administrator
Administrator
Posty: 946
Rejestracja: 27 gru 2007, 15:37
Seria: E65-68
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: Nie mam
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Sopot

Re: Rover 75 [silnik BMW E46] silnik gaśnie po nagrzaniu

Post autor: Łosiowy »

Obrazek
N2O
Bywalec Wyjadacz
Posty: 779
Rejestracja: 13 lip 2009, 20:34
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 725tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Truskaw

Rover 75 [silnik BMW E46] silnik gaśnie po nagrzaniu

Post autor: N2O »

Czujnik położenia wału pada?
RANGE ROVER P38A 2.5 DSE
BMW 725 TDS
ODPOWIEDZ