BMW E39 530D tourning, wymiana wentylatora nawiewu. pomocy!!

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

kamcios88
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:54

BMW E39 530D tourning, wymiana wentylatora nawiewu. pomocy!!

Post autor: kamcios88 »

Witam, otóz niedawno nabyłem BMW e39 z 2000r 3,0D, najpierw miałem problem z zanikajacym dzwiekiem (poradziłem sobie), teraz mam problem z nawiewem (wentylator nie działa czasami) czytałem duzo na ten temat wyjąłem jeza przelutowałem luty i nic dotarłem z boku do wentylatora nawiewu i prawdopodobnie sa do wymiany szczotki w silniczku, stwierdzam to po tym ze jesli włacze nadmuch i rusze wentylator to normalnie działa jedynie co to ciezko mu wystartowac. A teraz prosba--- Czy ktos moze mi napisac jak dostac sie do tego wentylatora, z tego co wiem to trzeba zdemontowac cały kokpit tylko własnie jak?????/ dodam rowniez ze w aucie mam radio z mała navi i tez nie wiem jak je wymontowac bardzo prosze o pomoc ....
lieder_r
zbanowany
zbanowany
Posty: 147
Rejestracja: 01 sty 2008, 14:44
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Puck

BMW E39 530D tourning, wymiana wentylatora nawiewu. pomocy!!

Post autor: lieder_r »

Rozbiorka calego wnetrza obejmujaca demontaz deski w E39/E38. W E34 wentylator wyjmuje sie w komorze silnika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Mój TDS połyka średnio:
Obrazek
kamcios88
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:54

BMW E39 530D tourning, wymiana wentylatora nawiewu. pomocy!!

Post autor: kamcios88 »

no własnie demontaz deski tylko od czego zaczac gdzie sruby ??? jak radio z navi wymontowac??? Nie chce nic uszkodzic albo pourywac zaczepow. Te zdjecia juz ogladałem i załamałem sie jak zobaczyłem co mnie czeka, jak mozesz to opisz mi co i w jakiej kolejnosci nalezy wyciagnac aby nic nie uszkodzic. z gory dziekuje nizej masz srodek mojej BEatki :D jutro mam wolne wiec moge zaczac to rozbierac

Dodano: Pią Lip 16, 2010 1:22 am

A wiec koledzy widze ze bylo kilku zainteresowanych tematem ale nikt nie umiał pomoc wiec moge wam powiedziec iz dzis wymontowałem cały kokpit i wyjąłem wentylator w 1godz i 30min niestety nie zrobiłem zdjec ale zrobie jutro jak bede składał jesli gogos to bedzie interesowało niech powie to wstawie na forum. a jesli chodzi o szczotki w wentylatorze to zapomnijcie ze je kupicie w serwisie bmw u nich mozna dostac tylko kompletny wentylator w cenie 180e + BTW czyli214e w HOLANDI. Odrazu uprzedzam o tym ze szczotki so nie typowe i trzeba je samemu przerabiac. pozdrawiam
tomahawk01
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2010, 11:09

BMW E39 530D tourning, wymiana wentylatora nawiewu. pomocy!!

Post autor: tomahawk01 »

Witam. Właśnie stanąłem przed identycznym problemem, jeśli to możliwe proszę o fotki i opis demontażu deski e39
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

BMW E39 530D tourning, wymiana wentylatora nawiewu. pomocy!!

Post autor: rexman »

kamcios88 pisze: A wiec koledzy widze ze bylo kilku zainteresowanych tematem ale nikt nie umiał pomoc wiec moge wam powiedziec iz dzis wymontowałem cały kokpit i wyjąłem wentylator w 1godz i 30min niestety nie zrobiłem zdjec ale zrobie jutro jak bede składał jesli gogos to bedzie interesowało niech powie to wstawie na forum.

Wiesz... tak się składa, że ja wstawiam wszelkie toturiale z napraw mojej beemki nie czekając na zainteresowanie tym innych użytkowników.
Jeszcze się nie zdarzyło, żeby nie pojawiły się słowa wdzięczności od forumowiczów.
Twoje fotki z opisem będą mile widziane w dziale zrób to sam.
ODPOWIEDZ