[E39] prawidlowa praca nivo ?

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
GELSSON
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2009, 20:12
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2003
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Lublin

[E39] prawidlowa praca nivo ?

Post autor: GELSSON »

Witam .

Zwracam się do was z pytaniem jak powinno działać zawieszenie nivo ?
Miesiąc temu wymieniłem sam tylni amortyzator , mniej więcej wiedziałem jak to zrobić bo pól roku temu robił mi to mechanik wiec stwierdziłem ze to nic nadzwyczajnego.Po wymianie auto się podniosło i wszystko było ok.Problem tkwi w tym gdy rano wsiadam do auta on zawsze przez chwile się dopompowuje.Dopompowuje się tez za każdym razem gdy cofam na parkingu.Dzięki i Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ichu
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:21
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

prawidlowa praca nivo ?

Post autor: Ichu »

Może to dlatego, że wymieniłeś tylko jeden amortyzator? Ewentualnie masz nieszczelność na złączeniu przewodu.
Holekbmw
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2009, 22:20
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdansk Zabianka

prawidlowa praca nivo ?

Post autor: Holekbmw »

Kolego musze Cie zmartwic, ale ten objaw to niestety nieszczelnosc moze miech Ci puszcza.Amorek nic nie ma do tego, poniewaz ma za zadanie tlumic a nie podnosic i opuszczac auto.Mialem ten sam problem w kombi zalezy jak stanelem i raz dopompowywal a raz nie,w koncu pewnego pieknego dnia przychodze a tu jedna strona lezala na ziemi prawie no i wazne wymienia sie parami miechy bo drugi padnie w ciagu miesiaca lub dwoch.Wiem co pisze bo przezylem to na wlasnej skórze i tez myslalem ze glupoty gadaja ze trzeba dwa wymieniac ale okazalo sie szara rzeczywistoscia a koszt jednego miecha u foty to 650 pln.Wymiana jakies 20 minut.Fajne zawieszenie ale kosztowne ja juz wszystko wymienilem z tylu nawet pompe nivo :cry:
ODPOWIEDZ