[e46] 320d 136KM problem z odpaleniem

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

romario
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2010, 20:31
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

[e46] 320d 136KM problem z odpaleniem

Post autor: romario »

Może ktoś miał podobny problem i może mi pomóc, chodzi o to że nie moge odpalić auta na zimnym silniku. Auto swieżo sprowadzone jakiś cudem odpalił raz ale dopuki sie nie rozgrzało to dymił na biało i nie reagował na pedał gazu. Moj znajomy mechanik nie może sobie z tym problemem poradzić i dlatego prosze o pomoc jesli ktoś ma pomysł co to może być. Dodam że został przestawiony zapłon (kąt wtrysku)(tak dla sprawdzenia czy coś to da) i auto odpalało odrazu i nie dymiło ale za to nie miało mocy i falowały obroty w przedziale 600-900 obrotów. Gdy ponownie ustawiono poprawnie kąt wtrysku to gdy był ciepły odpalał normalnie i miał normalną moc ale gdy ostygł znów nie chciał odpalić. Pomoże ktoś?
Szamil
Bywalec
Posty: 255
Rejestracja: 19 lis 2009, 20:50
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdansk

[e46] 320d 136KM problem z odpaleniem

Post autor: Szamil »

Witam,

przyczyn moze byc wiele. Na poczatek podlacz samochod pod kompa i zobaczymy co wyjdzie. Nastepne w kolejce na sprawdzenie to :

- wtryski
- pompa progowa
- czujnik polozenia walu
- filtr paliwa

Pozdrawiam
Rzuc okiem na moje byłe 540i

Obrazek
Matek-skc
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2010, 21:18
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie

[e46] 320d 136KM problem z odpaleniem

Post autor: Matek-skc »

witam, mam podobny problem. tyle ze znalazlem usterke ale nie do konca wiem jak sobie a nia poradzic. W moim przypadku nie grzeja mi swiece. Mam swiece 5-voltowe a po zbadaniu miernikiem napiecia w fajkach okazalo sie ze dochodzi tylko 2,47 V do kazdej ze swiec i dlatego sie nie nagrzewaja. Chyba mam problem z usrojstwem na fotce nizej bo jak sie domyslam ono rozdziela napiecie na 4 swiece
moglby mi ktos powiedziec jakie napiecie powinno dochodzic do tego sterownika(bo chyba tak to sie fachowo nazywa). Chodzi mi o pukty 1,2,3,4,5, zaznaczone na zdjeciu ale glownie o punkt 5 . Czy jest to glowne zasilanie sterownika?? Przukrecony jest tam gruby czerwony przewod wiec domyslam sie ze powinno byc tam 12V ale u mnie nie ma tam zadnego napiecia

Obrazek
ODPOWIEDZ