[E87] 118d - Drgania samochodu

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

davidof25
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2010, 20:43
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Unisław

[E87] 118d - Drgania samochodu

Post autor: davidof25 »

Witam wszystkich !! Mam taką małą ciekawostkę i pytanie. Samochodem żony wybraliśmy sie w odwiedziny w do Tczewa autostradą , i w samochodzie przy prędkościach od 140km/h do ok 160km/h na całym samochodzie wyczulalne są dość spore drgania. Powyżej 160 maleją im wyższa prędkość tym mniejsze drania, na drogach lokalnych nie wyczuwam tych drań , nie rozwija się takich prędkości i może różnica w nawierzchni jest tu znacząca. Czym to może być spowodowane , samochód ma przebieg 130 tyś żadnych luzów w zawieszeniu jakieś pomysły ??? Z góry dziękuje !!
Awatar użytkownika
Markiej
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 19 sty 2011, 12:00
Seria: E28
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525td
Rocznik: 1986
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: Drgania samochodu E87 118d

Post autor: Markiej »

zimówki?? krzywa felga, większa dziura?? zacznij od błahostek.
Awatar użytkownika
wojtek_blekitny
Moderator
Moderator
Posty: 921
Rejestracja: 06 wrz 2008, 23:51
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: okol. Poznania

Re: [E87] 118d - Drgania samochodu

Post autor: wojtek_blekitny »

Poprawiłem tytuł tematu na regulaminowy- proszę o tym bezwzględnie pamiętać.

Napisz jeszcze, czy czuć wibracje przy hamowaniu.

Ps. Myślę, że chodzi Ci o drgania, nie o drania :wink:
"Exercise your inner demons"
E34: "Ulep z samego serca Wielkopolski"
Manolito77
Moderator
Moderator
Posty: 273
Rejestracja: 15 lip 2010, 11:31
Seria: F07-18
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525d
Rocznik: 2011
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: DW

Re: [E87] 118d - Drgania samochodu

Post autor: Manolito77 »

Zacznij od sprawdzenia opon - jeśli są wyząbkowane to potrafią powodować drgania w bardzo różnych zakresach prędkości (podmień najlepiej na jakiś inny komplet i się przejedź). Jeśli opony są ok to sprawdź felgi - może któryś ciężarek się odkleił (zdarza się to od czasu do czasu), może felga jest gdzieś od środka lekko zagięta od krawężnika, itp.
Jeśli to sprawdzisz i będzie ok a jesteś pewny, że zawieszenie nie ma nigdzie luzów to ja proponowałbym Ci jeszcze tzw "doważania kół na aucie'. Nie wiem jak w Twojej okolicy z tym jest ale jest to jeszcze usługa dość sporadyczna (we Wrocławiu są zaledwie 2 punkty z taką maszyną) a bardzo skuteczna. Polega to na tym, że auto jest podnoszone lekko do góry, przystawia się maszynę, która rozpędza koło do około 1000obr./min i na tej podstawie maszyna wskazuje gdzie jaki ciężarek dokleić. Dzięki temu koło jest wyważone całe, razem z piastą, tarczą hamulcową itp. Samo wyważenie koła z oponą może nie wystarczyć bo zdarza się, że tarcza hamulcowa lub piasta nie są idealnie wyważone fabrycznie i będzie to dawało bicie koła/drgania.
Inne przyczyny drgań mogą pochodzić ze źle wyważonego wału napędowego, luźnego wydechu (jeśli gdzies oberwie poduszkę mocującą to wydech, który waży spooooro potrafi powodować różne drgania), zerwane poduszki pod silnikiem lub skrzynią biegów, luzy w półośkach napędowych - kolekcja możliwych przyczyn jest jak widać bogata. Zawsze jednak zaczyna się od tych najbardziej banalnych - w tym wypadku, od kół właśnie...
Pzdr.
http://aso-bmw.pl/?src=link&ref=MJqK0dn3YdKMOucL - czesci oryginalne i zamienniki w dobrych cenach, rabaty, promocje. Polecam.

https://golead.pl/p/shcr/QmfL/KT0e - wszystko inne.
davidof25
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2010, 20:43
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Unisław

Re: [E87] 118d - Drgania samochodu

Post autor: davidof25 »

Zimówki dopiero co założyłem felgi nie są krzywe, luzów też nie ma wymienione wahacze , tarcze,klocki(TRW) zrobiona zbieżność przy hamowaniu nie bije.Na codziennym użytkowaniu nie czuć tych wibracji nawet przy 140 km/h tylko na autostradzie!
Dominik86
Bywalec
Posty: 200
Rejestracja: 08 gru 2009, 17:43
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 330d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie

Re: [E87] 118d - Drgania samochodu

Post autor: Dominik86 »

raczej opony, też miałem tak na nowych letnich, panowie pomazali ją czymś i powiedzieli ze teraz się lepiej ułożą na feldze... no i przestało
davidof25
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2010, 20:43
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Unisław

Re: [E87] 118d - Drgania samochodu

Post autor: davidof25 »

no w sumie może to być to auto mam od maja opony zimowe miałem używane i założyłem na stalowe felgi ,pewnie trzeba by było za jakiś czas wybrać się na ponowne wyważenie.
ODPOWIEDZ