[E70] X5 3,0d nie równa praca na wolnych obrotach

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

cezar_cezar
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2012, 16:27
Seria: E53-70
Nadwozie: SUV
Model: X5 3.0d/sd
Rocznik: 2008
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Wielkopolskie

[E70] X5 3,0d nie równa praca na wolnych obrotach

Post autor: cezar_cezar »

Witam
Jestem od ponad roku posiadaczem BMW X5 E70 z 2008 roku. Od samego początku mam problem z obrotami silnika. Problem pojawia się na ciepłym silniku. W momencie zatrzymania pojazdu na światłach silnik pracuje nierówno najczęsciej przez parę sekund , a nastepnie wraca do normy. Problem najczęsciej wystepuje w przypadku dynamicznej jazdy. Oczywiście wymieniłem filtr powietrza , paliwa, oleju i nic. Podłaczyłem pojazd pod komputer i nic nie zostało zarejestrowane. W trakcie sprawdzania problem nie wystąpił. Przez ponad rok problem się nie nasilił i nie wystepuje zawsze. Latem wystepował bardzo sporadycznie mnatomiast zima jest trochę gorzej. Chciałem wlać mu płyn do czyszenia wtrysków , ale niewiem jaki moge wlać i czy moze to być przyczyna nierównej pracy. Proszę o pomoc . Może ktoś miał podobne problemy lub ma pomysły co moze być tego powodem.
Pozdrawiam :?:
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Re: [E70] X5 3,0d nie równa praca na wolnych obrotach

Post autor: siudek »

Ja mam pomysł. Mało odkrywczy, prosty i bardzo pomocny - podłącz diagnostykę jeszcze raz i sprawdź wartości korekcji wtrysków. Następnie wklej nam screen, wtedy pomyślimy. Pytanie też czy zauważyłeś jedynie zależność od temperatury czy też od paliwa które tankujesz?

Co do środków czyszczących - LM tylko polecam, innych nie ruszam. Dominik z forum niedawno przerabiał zabieg LM Jet Clean Tronic, niebawem ma nam wkleić podsumowanie, to również polecam lekturę.

Pzdr.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ