E90 320d - komputer pokładowy-informacje

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

Andrew
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2012, 16:43
Seria: E90-93
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie

E90 320d - komputer pokładowy-informacje

Post autor: Andrew »

Witam wszystkich.
Przeszukując forum nie znalazłem takich informacji więc poruszam ten temat. Przypadkowo podczas grzebania przy moim autku odkryłem opcje BC , których nie znam więc z tąd moje pytanie. Mianowicie gdy przytrzymałem dłużej przycisk resetowania przebiegu ( ten mały pod prędkościomierzem) wyskoczyły mi jakieś informacje. Posegregowane są one i można przełączać za pomocą suwaka na dźwigni kierunkowskazu. Numeracja jest od 01.01 do jeśli dobrze pamiętam 01.10.
Przełączając pod numeracją pojawiają się jakieś informacje w postaci jakichś kodów ( liczby i litery , lub jakieś wyrazy , których przetłumaczyć nie mogę). Może ktoś wie co to oznacza , co tam można sprawdzić lub zrobić lub jak to odczytywać. Jeśli nie kojarzycie o co chodzi spróbujcie w swoich autkach po włączeniu kluczyka i włączeniu zapłonu przytrzymać ten przycisk około 15-20 sekund. Jeśli ktoś wie o co tam chodzi to proszę o info , napewno wielu to zainteresuje.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dimo
Bywalec Gadulec
Posty: 450
Rejestracja: 11 lis 2010, 22:35
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: EZD

Re: E90 320d - komputer pokładowy-informacje

Post autor: Dimo »

Pewnie,że kojarzymy :) jest to od dawna stosowany w BMW Board Computer,różniący sie miedzy modelami,wiec nie potrafie Ci precyzyjnie opisac co która liczba znaczy w e90. Są tam informacje nt.nr VIN,numeru cześci zam.,rzeczywistej temp silnika,poziomu paliwa,test zegarów i wiele innych danych.Poszukaj w necie info dotyczące układu tych informacji w BC e90,a jak znajdziesz to wrzuc koniecznie :)
Pzdr.
Obrazek
Jest również 318tds Compact,96r.oraz New Beetle 2.3 V5.
ODPOWIEDZ