e46 320d - problem z kontrolką oleju

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

ciahoolina
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:54
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

e46 320d - problem z kontrolką oleju

Post autor: ciahoolina »

Witam. Jestem nowy i mam zapewne problem który jest już opisywany nie jeden raz ale mój raczej daje do myślenia bo szukałem już wszędzie ale nie znalazłem sensownej pomocy więc postanowiłem napisać na forum, i liczę na pomoc :( Więc moje auro to bmw e46 320d 2000r. A mój problem polega na tym że zapala mi się pomarańczowa kontrolka od oleju bardzo często podczas jazdy i nieraz po zgaszeniu silnika ale nigdy przy odpalaniu. Ostatnio dzieje się to po kilka razy dziennie, sprawdzałem stan oleju i jest ok prawie max! Do wymiany oleju zostało 6500. więc co to może być z moim autem? Dzisiaj nawet podczas jazdy jak się zaświeciła to po zgaszeniu mrugnęła czerwona kontrolka od oleju co się nie zdarzało ale pomarańczowa nie zgasła z nią. Powiem jeszcze że czujnik poziomu oleju był wymieniany pół roku temu, bo kontrolka pomarańczowa zapalała się przy odpalaniu na 5sekund i gasła, Czujnik kupiłem nie oryginalny i przez pół roku było ok, aż do tej pory i nie wiem co mam z tym zrobić :(

MOD: Poprawiłem tytuł tematu. Pamiętaj następnym razem o regulaminie.
h4cker
Bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 22 lut 2012, 0:47
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 2006
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: Problem z kontrolką oleju

Post autor: h4cker »

Ja się nie znam :P ale na chłopski rozum:

1. Mierzył ktoś ciśnienie oleju?
2. Były sprawdzane błędy na kompie?

Jakby mi się zapaliła chociaż raz kontrolka od oleju to żebym miał na głowie stanąć to od razu podjąłbym jakieś kroki a nie jeździł i czekał na cud... w przypadku silnika - agonię!
Q-bak
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 01 paź 2009, 22:31
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Slupsk

Re: Problem z kontrolką oleju

Post autor: Q-bak »

ciahoolina pisze:Witam. Jestem nowy i mam zapewne problem który jest już opisywany nie jeden raz ale mój raczej daje do myślenia bo szukałem już wszędzie ale nie znalazłem sensownej pomocy więc postanowiłem napisać na forum, i liczę na pomoc :( Więc moje auro to bmw e46 320d 2000r. A mój problem polega na tym że zapala mi się pomarańczowa kontrolka od oleju bardzo często podczas jazdy i nieraz po zgaszeniu silnika ale nigdy przy odpalaniu. Ostatnio dzieje się to po kilka razy dziennie, sprawdzałem stan oleju i jest ok prawie max! Do wymiany oleju zostało 6500. więc co to może być z moim autem? Dzisiaj nawet podczas jazdy jak się zaświeciła to po zgaszeniu mrugnęła czerwona kontrolka od oleju co się nie zdarzało ale pomarańczowa nie zgasła z nią. Powiem jeszcze że czujnik poziomu oleju był wymieniany pół roku temu, bo kontrolka pomarańczowa zapalała się przy odpalaniu na 5sekund i gasła, Czujnik kupiłem nie oryginalny i przez pół roku było ok, aż do tej pory i nie wiem co mam z tym zrobić :(
Sprawdz na oryginalnym.
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z kontrolką oleju

Post autor: raven_1983 »

A nie są to czysto przypadkiem sygnały jeszcze nie "dymne", że pompa oleju doprasza się o odrobinę pieszczot?

Jak napisano powyżej - zmierz ciśnienie oleju.
Awatar użytkownika
jacb82
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 13 kwie 2012, 20:57
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Problem z kontrolką oleju

Post autor: jacb82 »

miałem podobne objawy. Wymian pompy oleju pomogła.
ciahoolina
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:54
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: Problem z kontrolką oleju

Post autor: ciahoolina »

Witam. zmierzyłem ciśnie nie i wynosi 1,3 bara lub 20 psi na wolnych obrotach a przy dawaniu gazu do 4 tyś. 4,5 bara lub 65 psi. no i wymieniłem czujnik ciśnienia i dalej tak samo jak było a oleju jest prawie max. Więc co się dzieje to nie wiem :(
ciahoolina
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:54
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: Problem z kontrolką oleju

Post autor: ciahoolina »

Witam. W końcu doszedłem do ładu z moim autem :) A więc zmieniłem olej w samochodzie i oczyściłem czujnik poziomu oleju i wszystkie problemy z nikły :) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dimo
Bywalec Gadulec
Posty: 450
Rejestracja: 11 lis 2010, 22:35
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: EZD

Re: Problem z kontrolką oleju

Post autor: Dimo »

No prosze-poważny problem z błahej przyczyny.
Dobrze by było zrobic płukanke przed tą wymianą.. Zdradź jeszcze-co zalałeś do silnika?
Obrazek
Jest również 318tds Compact,96r.oraz New Beetle 2.3 V5.
ciahoolina
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:54
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: e46 320d - problem z kontrolką oleju

Post autor: ciahoolina »

Miałem. 10w40 ale nie pamiętam jaki a teraz wlałem castrol edge 0w40 i powiem że poczułem nawet różnicę w jezdzie, na lepsze :D Płukanki nie robiłem ale przepłukałem cały czujnik benzyną i wszystko ok :D A tu wklejam link do oleju jaki powinien być używany według producenta więc tym się sugerowałem do kupna takiego oleju.
http://ew5.earlweb.com/recommendations. ... hicle=2229
ODPOWIEDZ