[m67] przeplywomierz

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

diaspora
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2013, 23:50
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 740d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie

[m67] przeplywomierz

Post autor: diaspora »

Witam koledzy mam problem, padla mi przeplywka w mojej 7 i stad pytanie z racji ze oryginalna boschowska kosztuje ponad 5 stow, bardziej bym był skory kupic zamiennik. Czy ktoś z forum miał może styczność z zamiennikiem godnym polecenia w przystępnej cenie??
pozdrawiam
Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator
Posty: 980
Rejestracja: 15 wrz 2010, 7:36
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: [m67] przeplywomierz

Post autor: carl0s »

A to nie jest tak, że w V8 masz dwa niezależne przepływomierze? O ile pamiętam, to układ V zawsze wymagał wymiany obu przepływek - różne wskazania dla par 4 cylindrów powodowały różne cyrki w pracy silnika. Rozumiem, że masz dobrze zdiagnozowane i wiesz która to przepływka? Pytam, bo generalnie można zastosować przepływkę z benzynowego M43 - przekładasz wkład i działa.
None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!
diaspora
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2013, 23:50
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 740d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie

Re: [m67] przeplywomierz

Post autor: diaspora »

tak, sa dwie przeplywki. sprawna to orginal Boscha, kiedy jezdzilem na jednej (walnieta odpialem) strasznie mulil dopiero od ok 2000 obr szedł jak burza. Teraz zrobiłem eksperyment i w miejsce zepsutej wsadziłem przeplywke z audi o podobnych parametrach i trochę się praca poprawila ale to jeszcze nie to. Stad moje pytanie bo jednak musze kupic dedykowana do m67 (nie chce kombinować) ale mam dylemat,z racji ze orginal kosztuje ponad 5 stow, szukalem zamienikow na sieci i znalazlem kilka w dobrych cenach. czy ktoś miał z nimi styczność mogąc polecić firme itd. No chybe ze szukac oryginalnej uzywki ale ryzyko ze albo niesprawna albo szlag ja trafi po krótkim czasie :/
pozdr
Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator
Posty: 980
Rejestracja: 15 wrz 2010, 7:36
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: [m67] przeplywomierz

Post autor: carl0s »

Generalnie jeśli mówimy o zamiennikach, to wchodzą w grę dwie firmy - Pierburg oraz Magnetti Marelli. Pierwsze - bardzo dobre, drugie też najgorsze nie są. Omijaj wszelkie wynalazki typu maxgear czy inne toprany - kupowanie tych części to płacenie podatku od głupoty. Natomiast konkretnie żeby dobrać zamiennik, to musiałbyś podać numer Boscha z wkładu i wtedy można poszukać.
None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!
diaspora
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2013, 23:50
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 740d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie

Re: [m67] przeplywomierz

Post autor: diaspora »

witam nie che zaczynać nowego tematu wiec podepnę pytanie pod stary. Komp wywala mi dwa bledy 1) czujnik stop 2) P3620 przeplywka Co najlepsze przepływomierze sprawne oryginalne. Objawy na wpiętych przeplywkach sa takie ze po dodaniu gazu przejechaniu ok 1km auto traci moc z trudem wkreca się na obroty - MUŁ. po odpieciu jednej przeplywki auto muli do ok. 2000 obr. potem idzie jak strzala i zadnych klopotow. U jednago diagnosty wyszedl mi kolejny blad cisnienie doladowania.
Dodam jeszcze ze wcześniej zrobiłem test i jezdzilem na przeplywce o niższych parametrach niż oryginal, objawy były takie ze przy gwałtownym dodaniu gazu motor jak by dodawal i odejmowal mocy (wrazenie jak by wcisnąć pedal gazu potem pusci i znowu wcisnąć i znowu puscic) ale to tylko taka informacja. Czy ktoś ma jakiś pomysl co to może być . Najbardziej nie pokoi mnie ze wywala blad przepływomierza gdzie ten jest sprawny. Pozdrawiam
Bartos
Bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:05
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 730d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Podkarpackie

Re: [m67] przeplywomierz

Post autor: Bartos »

jeśli masz wymienny wkład to spróbuj sam wkład kupić, bardziej się przyglądnij błędowi ciśnienia doładowania, bo może sterownik pada a to już wiąże się z kupnem całej turbiny, chyba że masz kogoś kto może go naprawić. Nie wiem jak jest w m67 więc o sterowniku pisze poza nawiasem
ODPOWIEDZ