[e46]m57n problem z korektą wtrysku

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

ruti
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2013, 23:21
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

[e46]m57n problem z korektą wtrysku

Post autor: ruti »

mam taki problem. otóż cały czas jest na 5tym cylindrze wysoka korekta na wolnych obrotach. korekta w inpa jest na prawie plus 5. dodam delikatnie gazu korekta wraca do normy ale zawsze jest w okolice 1,5-2,2. nigdy nie dochodzi w pobliże 0. wtryski zostaly zregenerowane i dalej jest to samo. slychac tez ze nierowno zapala mimo wymiany swiec i sterownika. jest moment ze chodzi rowniutenko a jest moment ze slychac nawet w wydechu ze nierowno pracuje, pokazuje bład nierównomiernej pracy. korekta jest tylko na tym jednym 5 cylindrze. układ paliwowy wyczyszcznony. co jeszcze moze byc\????/ instalacja, pekniety kolektor?????
Bartos
Bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:05
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 730d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Podkarpackie

Re: [e46]m57n problem z korektą wtrysku

Post autor: Bartos »

A masz poprawnie zakodowane wtryski? czy regeneracja polegała na naprawie twoich wtrysków czy może dostałeś w zamian inne zregenerowane?
Przyglądnij się czy numer na wtrysku odpowiada temu co siedzi w sterowniku.
ruti
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2013, 23:21
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: [e46]m57n problem z korektą wtrysku

Post autor: ruti »

wtryski są prawidlowo zakodowane wg INPA. Regeneracja byla kompleksowa za blisko 2 tys. Wczoraj zamienilem wtryski miejscami 5ty z 1szym nie przekodowując. wsadziłem i odpaliłem i korekta na 5tym spadła z ponad 5 do 2.9-3 a na pierwszym jest 0,2 na plusie. Auto na słuch chodzi równo. W momencie zapalenia ma tak jakby zapalał nie na wszystkie równo. Odpali 1sekunda tuk tuk tuk i chodzi równo i korekte ma taką jak pisałem linijke wcześniej. W INPa jest jeszcze zakładka o selktywne korekty obrotów czy jakoś tak i nie wiem o co w tym chodzi ale jak w nie wejde to mam 6 cylindrów i na kazdym od 720- 740 obr ale SILNIK WTEDY NIERÓWNO PRACUJE jak jestem w tej zakladce. wyjde i powraca do równje pracy. Mam jeszcze coś co mnie nie pokoi odnośnie przepływomierza. Jak chodzi na wolnych obrotach to mocno mu skacza parametry. np 200-250 dodam delikatnie gazu i skakanie ustaje.przepływka jest sprawna na 200% Nie wiem już co może jeszcze być
ODPOWIEDZ